Skocz do zawartości

Dysk internetowy


grzechu_k

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dysku internetowego. Zrobiłem sobie arkusze piwowarskie i chciałbym udostępnić je (wypełnione moimi kolejnymi warkami). Chciałbym, aby działało to na zasadzie strony chomikuj.pl itp. z tym, że plik z którym pracuję ma być synchronizowany na bieżąco i automatycznie z plikami na serwerze (ma to działać też jak backup). Znalazłem dropbox i Syncplicity, ale mają jedną wadę - mogę innym udostępnić tylko pojedynczy plik (a nie folder) podając jego dokładny adres (a co jeśli mam x plików?). Nie mam możliwości podać linka do moich wszystkich receptur. Jeżeli ktoś z was ma jakiś pomysł lub sugestie proszę o pomoc. System Windows XP SP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że dropbox właśnie ma opcję udostępniania folderu. Używałem go przez krótki okres czasu i z tego co pamiętam co polega to na tym, że na dysku tworzy się folder współdzielony i jeśli ktoś dokona w nim zmian, są one także widoczne dla pozostałych, a zawartość folderu wspóldzielonego aktualizuje się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że jeśli chciałbym podać Ci spis moich wszystkich warek to musiał bym wysyłać linka do każdego pliku (każdą warkę opisuję w oddzielnym pliku), a chciałbym podać tylko jeden link a Ty zobaczysz nazwy plików i pobierzesz tylko np. warkę 12 - grodziskie.

 

Tak jak pisałem - skrzyżowanie chomikuj z dropboxem. Funkcjonalność dla wszystkich użytkowników z chomikuj, a sposób wrzucania plików z dropboxa.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz mieć pocztę na google mail (napisz mi adres to wyślę zaproszenie). Po zalogowaniu robisz fajną stronę startową na przelgądarce, masz dostęp do map (tworzysz własne), dokumentów, folderu ze fotkami, kalendarza (ja mam nokie to mi synchronizuje kontakty i kalendarz między sobą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób wrzucasz te pliki? Logujesz się na stronie i "wyślij" czy jest specjalny katalog na kompie w którego wrzucasz i automatycznie pliki są na serwerze?

Trzeba wrzucać. Na linuksa na pewno jest do tego jakiś sterownik GVFS (gnome virtual file system), bo "na linuksa jest wszystko", ale na Maca nie ma, bo nie mamy VFS, a rozwiązanie oparte na FUSE nie bardzo chce mi działać. :)

 

Nie potrzeba konta pocztowego na gmailu, wystarczy założyć sobie zwykłe konto Google.

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.