Skocz do zawartości

dziwny osad


tom816

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ten osad?

Chodzi o ten badziew na powierzchni. Osadem tego oczywiście nazwać nie można, ale nie w tym rzecz. Mnie to niszczy. Jakbym u siebie w wiadrze coś takiego zobaczył, to by mnie szlag trafił. Powiem tak trzeba by to wyłowić i zobaczyć co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że mogą to być kompleksy białko-garbnikowe, które trafiły do piwa po chmieleniu. Jak robiłem bezglutenowe to miałem jedną wielką kluchę pływającą na całej powierzchni brzeczki.

 

opowiedz coś więcej o tym piwie, surowcach zacieraniu, czy dobrze oddzieliłeś chmieliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiedz coś więcej o tym piwie' date=' surowcach zacieraniu, czy dobrze oddzieliłeś chmieliny[/quote']

wsaczuk, a moze przeczytaj dobrze co kolega napisał :/

no tak to trochę sprawę upraszcza :/ moim zdaniem to drożdże które wstały z dna. Trzeba poczekać, jak opadną to drożdże, jak nie to może być pleśń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób kolega zadał drożdże. Jeżeli były tylko wsypane przez wąski otwór butli, to te pływające kluski mągą być zlepionymi drożdżami.

odlałem pół szklanki piwa wsypałem drożdze dołączone do brewkita i mieszałem do momentu rozpuszczenia się.

no tak to trochę sprawę upraszcza moim zdaniem to drożdże które wstały z dna. Trzeba poczekać, jak opadną to drożdże, jak nie to może być pleśń.

coraz mniej tego, więc chyba opadają na dno.

Dzięki za szybkie odpowiedzi teraz mogę spokojnie spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda na kluseczki, które czasami robię do pomidorowej :/ do rozbełtanego jajka dodaję się mąkę i wlewa do gorącej zupy, wyglądają identycznie jak to coś co pływa na powierzchni :/

 

Pytanie jak to wyłowić z balonu, pewnie najłatwiej będzie przy przelewaniu na cichą to jakoś wyłapać. Ja bym obstawiał, że są to aglomeraty drożdży. Btw. przypatrz się czy na powierzchni tych "klusek" są jakieś "włoski" czyli strzępki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy czasem pływają na fermentującym piwie... Dlatego jak zamknę fermentor, to otwieram go dopiero przy przelewaniu na cichą albo do rozlewu. A i tak czasem zdarza mi się zobaczyć coś, od czego mózg się lasuje - raz wyglądało to jak skorupa na powierzchni księżyca...

 

Wniosek jeden - lepiej nie patrzeć. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.