Skocz do zawartości

maksymalny czas przechowywania piwa


mirfak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak jest w zestawie: 2x1,7 kg ekstraktu pszenicznego. Jeden ekstrakt pszeniczny + 1,7 kg ekstraktu słodowego jasnego (bo rozumiem że o nim mówisz) to będzie trochę mało pszenicy w tym piwie. Ekstrakt pszeniczny WES wytwarzany jest z 80% słodu pszenicznego i 20 % słodu jęczmiennego.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu nr 1 to co to za pszeniczniak z drożdzami S-33. O cenie już nie wspomnę. Pozatym mirfak chce chmielić ekstrakty, a to są brewkity.

Napisz do WESa że sprzedaje badziew :)

ps chodziło mi o pokazanie proporcji 1,7kg pszenicznego/1,2kg jęczmiennego

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robie wina, to butelki myję i "wypiekam" w 180 st. w piekarniku. Jeszcze nigdy nie mialem infekcji wina. Te sama metode wykorzystam przy piwie z ta roznicą, że zamkniecia wygotuję i zdezynfekuję. Zobaczymy co z tego wyjdzie. "Natenczas" czekam na przesyłkę. Jak długo się czeka na przesyłkę z "naszego" sklepu? Przy produktach napisano, że wysyłka w ciągu 5 dni. Czy rzeczywiście tak długo to trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natenczas" czekam na przesyłkę. Jak długo się czeka na przesyłkę z "naszego" sklepu? Przy produktach napisano, że wysyłka w ciągu 5 dni. Czy rzeczywiście tak długo to trwa?

Niestety tak :P Środek sezonu i ledwo wyrabiamy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wypiekaniem ok, ja też tak robię - 45 minut w 180°C, najlepiej jak trochę są wilgotne. Zamknięcia patentowe moczę w oxi one, lub roztworze ACE. Nie wiem czy podczas gotowania się nie odkształcą - nie próbowałem, ale to plastik. Jeżeli przez "nasz sklep" rozumiesz homebrewing to jak na razie z pośród wszystkich sklepów (3) w jakich robiłem zakupy tam było najszybciej i to pocztą.

 

edit: widzę, że już ktoś bardziej zorientowany Ci odpowiedział:P

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natenczas" czekam na przesyłkę. Jak długo się czeka na przesyłkę z "naszego" sklepu? Przy produktach napisano' date=' że wysyłka w ciągu 5 dni. Czy rzeczywiście tak długo to trwa?[/quote']

Niestety tak :P Środek sezonu i ledwo wyrabiamy się.

No to nie ma się co :(, tylko trzeba :P, że jest ruch w interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robie wina, to butelki myję i "wypiekam" w 180 st. w piekarniku. Jeszcze nigdy nie mialem infekcji wina. Te sama metode wykorzystam przy piwie z ta roznicą, że zamkniecia wygotuję i zdezynfekuję. Zobaczymy co z tego wyjdzie. "Natenczas" czekam na przesyłkę. Jak długo się czeka na przesyłkę z "naszego" sklepu? Przy produktach napisano, że wysyłka w ciągu 5 dni. Czy rzeczywiście tak długo to trwa?

Butelki z patentami polecam do "testerów", które będziesz spijał w kolejnych tygodniach leżakowania. Kapsle szczelniej zamykają butelki (był już o tym wątek), dlatego jeśli interesuje Cię dłuższe przechowywanie to zdecydowanie kapsluj. Na wypiekanie butelek moim zdaniem szkoda czasu. Ja myję i dezynfekuję pirosiarczanem i nie mam żadnych problemów.

Daruj sobie warzenie z ekstraktów, zacieranie jest o wiele ciekawsze. Kup zestawy na bazie słodów i sam zobacz. Pracy więcej, ale wiesz co pijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałbym powrócić do tematu przechowywania:czy po 5 dniach refermentacji w butelkach, gdy piwko się już ładnie wyklarowało, mogę je włożyć do lodówki gdzie panuje temp. 2st? Znaczy nie wszystkie, bo 2 kraty zawożę do chłodnej piwnicy, ale 7 u mnie zostaje do cotygodniowego testowania :smilies: no i się właśnie zastanawiam jak je składować?!

Edytowane przez Spotter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić do tematu przechowywania:czy po 5 dniach refermentacji w butelkach, gdy piwko się już ładnie wyklarowało, mogę je włożyć do lodówki gdzie panuje temp. 2st? Znaczy nie wszystkie, bo 2 kraty zawożę do chłodnej piwnicy, ale 7 u mnie zostaje do cotygodniowego testowania :smilies: no i się właśnie zastanawiam jak je składować?!

Ja do każdej srzynki wkładam peta 0,5l po pepsi żeby namacalnie stwierdzić nagazowanie i klarowność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam. Do testów stosuję pet z zamknięciem patentowym (jestem z Krakowa, więc szkoda kapsla :P )

 

ps: zdjęcie pochodzi z smaki-piwa.pl

Ale wkładając peta po pepsi masz zakrętkę wielorazowego użytku , nie trzeba nawet kupować Staropolskiego tylko wykorzystać butelkę z recyklingu- jestem z WLKP, co będę wydawać na PETa z z porcelanką :beer:

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.