Skocz do zawartości

Brew Masters


JakubS

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj czyli od 21.11.2010 pojawil sie nowy program na Discovery Channel pt. "Brew Masters".

Formula programu zapowiada sie dosyc ciekawie. Sam Calogione zalozyciel Dogfish Head Brewery podrozuje

w poszukiwaniu egzotycznych przypraw i starodawnych technik wykorzystywanych przy/do produkcji piwa.

 

Niestety przegapilem premiere i odcinek mam zamiar obejrzec dzisiaj wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Brew Masters (niestety po angielsku) tutaj:

http://willvideoforwings.com/category/brew-masters/page/3/

 

Skrót epizodu pierwszego:

W odcinku #1 spotykamy założyciela browaru Dogfish Head Sama Calagione. Sam zamierza uwarzyć specjalne piwo na zlecenie firmy muzycznej Sony, na okazję ponownego wydania albumu Milesa Davisa "Bitches Brew". Miles Davis tworzył muzykę nazywaną ''Fussion", więc Sam chcę uwarzyć "fuzję" piw europejskich i afrykańskich, podobnie jak album "Bitches Brew" był fuzją rocka i jazzu. Będzie to połączenie tradycyjnego etiopskiego piwa miodowego "Tej" i europejskiego imperialnego stouta.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwróciliście uwagę, jaki timing zaleca Dogfish Head Brewery dla dojrzewania piw:

 

Ale 5% - 2 tygodnie od ziarna do kufla

9% - 3-4 tygodnie

Też tak uważam, choć u nas dochodzi refermentacja. Jak otworzę browar, to tak bym to widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwróciliście uwagę, jaki timing zaleca Dogfish Head Brewery dla dojrzewania piw:

 

Ale 5% - 2 tygodnie od ziarna do kufla

9% - 3-4 tygodnie

Przepraszam ale ja oglądając słyszę o 2 i 3-4 tygodniach ale od warzenia do butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już drugi odcinek BM na torrentach:

http://www.monova.org/details/4049462/BREW.MASTERS.S01E02.CHICHA.HDTV.XVID-MOMENTUM.html

 

A może by się ktoś skusił i spróbował zrobić napisy? Może jakaś dobra dusza się znajdzie :lol:

Edytowane przez Kamil_s1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugiej części serialu wygląda na to, że główny motyw scenariusza będzie taki: Sam Calagione odwiedza różne części świata i próbuje warzyć dziwne, egzotyczne i historyczne piwa. Wsumie mnie się ten pomysł podoba, i pasuje to do kanału DISCOVERY.

 

 

 

Skrót epizodu drugiego:

 

Sam jedzie do Peru aby nauczyć się warzenia starożytnego napoju Inków : Chicha (czicza). Chicha warzona jest z kukurydzy, którą się żuje przed zacieraniem, aby w ten sposób dodać enzymów ze śliny i umożliwić proces przemiany protein w cukry. Po zacierze z takiej żutej kukurydzy z dodatkiem ludzkiej śliny warkę się warzy, potem fermentuje przez dwa dni i pije się takie "piwo" świerze.

 

Po powrocie do Dogfish Head Sam zatrudnia wszystkich pracowników browaru przy żuciu kukurydzy. Wszyscy począwszy od piwowarów do sekretarek żują kukurydze i wypluwają "zacier" do kubków. Chociasz wielu z nich nie są z tego powodu specjalnie zadowoleni, warka Chichi uwarzona jest na czas w restauracji Dogfish Head.

http://willvideoforwings.com/category/brew-masters/page/2/

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby w ten sposób dodać enzymów ze śliny i umożliwić proces przemiany protein w cukry.

to chyba tam kosmici te kukurydzę żuli :( żeby białka na cukry zamienić to trzeba sporo enzymów, tu chodziło o amylazę ze śliny, która notabene jest dość aktywna, wystarczy chwilę w ustach żuć chleb i poczujemy słodycz z hydroliz skrobi...

 

swoją drogą wpadł mi nowy pomysł na piwo bezglutenowe, ale nie wiem czy by mi śliny starczyło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tam kosmici te kukurydzę żuli :) żeby białka na cukry zamienić to trzeba sporo enzymów, tu chodziło o amylazę ze śliny

Amalyza jest rodzajem enzymów (przynajmniej wg/wikipedii), ale przeciesz nie będziemy się łapali za słówka?

 

Tymczasem, w 3 odcinku Brew Masters:

Sam Calagione tworzy nowe piwo razem z browarem Epic z Nowej Zelandii. Mają zamiar uwarzyć piwo z tamarillą, rodzajem pomidora z Nowej Zelandii.

Tymczsem w USA, w browarze Dogfish Head warzą Pumpkin Ale, (które oni nazywają "Punkin' Ale"), - czyli piwo dyniowe.

http://willvideoforwings.com/category/brew-masters/

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.