Skocz do zawartości

Grodziskie


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie próbowałem innych piw w stylu Grodziskim poza Pintą, ale mam opinie starszyzny :) Gdy dałem do spróbowania mojemu dziadkowi stwierdził, że jest za mało nagazowane. Gdy za młodu pijał piwo w stylu Grodziskim bąbelki orzeźwiały i nadawały mu charakter. Pewnie to nic dla Was panowie nowego, ale zawsze jakaś sugestia więcej. Może dobrze jest dodać informację o nagazowaniu piwa jako elemencie charakterystycznym?

Edytowane przez Xzart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem innych piw w stylu Grodziskim poza Pintą, ale mam opinie starszyzny :) Gdy dałem do spróbowania mojemu dziadkowi stwierdził, że jest za mało nagazowane. Gdy za młodu pijał piwo w stylu Grodziskim bąbelki orzeźwiały i nadawały mu charakter. Pewnie to nic dla Was panowie nowego, ale zawsze jakaś sugestia więcej. Może dobrze jest dodać informację o nagazowaniu piwa jako elemencie charakterystycznym?

O mocnym nagazowaniu grodzisza wiadomo powszechnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja się oczywiście słabo znam, ale piwu Pinty chyba brakuje paru rzeczy: nagazowania, klarowności, chyba odrobinę chmielowości i może - tu już moja bardzo prywatna opinia - spodziewałem się jednak mocniej wędzonego piwa, takiego wręcz dymowego, oczywiście bez szajby, aliści...

Ogólnie Pinta zrobiła fajne piwo, nawet poświęciłem czas na namówienie znajomego restauratora na zamówienie do repertuaru, ale coś mi się wydaje, że to tylko luźniutka wariacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc dzisiaj na ten browar trudno mi uwierzyc że to ruszy

 

Kto wie jak nazywa się oryginalny szczep drożdży używanych kiedyś w Grodziskim?

wg mojej wiedzy nie ma czegoś takiego jak oryginalny szczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bardzo ciekawe i dobrze opisane kolejne wcielenie domowej warki Grodzisza (ogolnie polecam wszystkim tego bloga- jedne z najlepszych w sieci opisy: co i jak z drozdzami!!!).

http://eurekabrewing...tzergrodziskie/

 

(EDIT: jezyk angielski w linku)

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe i dobrze opisane kolejne wcielenie domowej warki Grodzisza (ogolnie polecam wszystkim tego bloga- jedne z najlepszych w sieci opisy: co i jak z drozdzami!!!).

http://eurekabrewing...tzergrodziskie/

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk now Free

Tja.. tylko zapomniałeś dodać, że w nie ludzkim języku jest pisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że Grodziskie ma u mnie stałe miejsce w piwnicy, więc od czasu do czasu na nim właśnie robię eksperymenty. Ostatni był szczególnie udany. Grodzisz 10 Blg z odrobiną palonego jęczmienia na końcu i (co najważniejsze) do kilku butelek dodany jeden goździk. Mam testera w domu (żona z wyjątkowym zmysłem smaku :)), więc nie zdradzając składu zawsze czekam na jej opinię. Określiła je jako świąteczne, lekko piernikowe. Świąteczne inaczej mi się kojarzy, ale muszę przyznać, że Goździkowy Grodzisz jest całkiem ciekawy i pewnie nie raz jeszcze goździki w tym piwie u mnie zagoszczą, jednak następnym razem do kotła je wrzucę.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacenty, a jakich drozdzy uzyles? 'Oryginalnych' czy jakichs do pszenic?

Bo jak wiadomo niektore szczepy zamiast bananow daja gozdziki (plus ew temp. fermentacji).

Pewnie ciekawie wyszloby porownanie takich 2 sposobow 'gozdzikowania' :)

Edytowane przez mirogster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
... Chmiele polskie z okolic Lublina...

Jakoś na to nikt nie zwrócił uwagi - podstawą były chmiele wielkopolskie (nowotomyskie). Jedyna odmianą, istniejącą jeszcze na rynku, jest Lomik. Lubelski jest odmianą zbyt młodą, aby miała jakieś większe znaczenie, pojawił się w ostatnich latach istnienia tego piwa.

 

Druga rzecz, to barwa - ja pamiętam grodzisza ciemniejszego, niż na zdjęciu w linku z postu 68. Zbliżony był barwą do współczesnego, bardzo jasnego lagera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.