Skocz do zawartości

HERMS w kilka godzin


tzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Projekt HERMS instalacji opartej na jednej pompie interesuje mnie wasza opinia.Woda będzie podgrzewana na potrzeby zacierania i wysładzanie w kegu numer 3 na taborecie gazowym.Wody ciepłej podgrzewanej grzałkam jak i z wymiennika nie będę używać bo się nie nadaje jest to woda techniczna dobra do prania, mycie itd.Nikt przy zdrowym rozsądku nie będzie sobie zalewać herbaty czy kawy wrzątkiem z bojlera :-).

 

wwwwwwwwwwwwwwwwww_min.jpg

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tyle że, co zrobisz z brzeczką, tą którą będziesz odbierał w czasie wysładzania z kadzi zaciernej??

 

PS

Ale mnie nie słuchaj, ja nie mam zdrowego rozsądku.;)

 

 

 

A przepraszam, przepompujesz ją do kadzi nr 3. Ale nadal pozostanie pytanie skąd weźmiesz podgrzaną wodę do wysładzania? Bez czwartego pojemnika nie da rady, jeśli nie chcesz wody z "bojlera"

Edytowane przez zbynekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jeden z keg-ów będzie robił za bojler do ogrzewania zacieru i w nim będziesz miał czystą zdatną wodę do wysładzania wystarczy zrobić ujecie wody z dołu i podłączyć do pompy z odpowiednimi zaworami żeby skierować tą wodę do zbiornika z zacierem tylko w tej sytuacji brzeczkę będziesz albo zbierał do osobnego pojemnika albo zastosujesz osobną pompę do przepompowania do kotła..

Proste i szybkie i wykorzystujesz 3 kegi..

P.S

 

Jeśli będziesz wykorzystywał czystą zimną wodę do podgrzewania zacieru to spokojnie tą wodę możesz wykorzystać do wysładzania nic jej się niestanie..

Wyjątek jeśli korzystasz z zbiornika nie wiadomego pochodzenia ale w kegu jest ok..

 

Wodę na herbatę też grzejesz grzałka w czajniku elektrycznym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiem co to jest śrubunek. i do czego służy,stosuje się przy kaloryferach,pompach wodnych,wodomierzach i setki innych zastosowań śrubunek umożliwia rozmontowanie danego elementu instalacji wodnej itd. :tort:

 

To o co pytałem nie jest śrubunek.

http://www.google.pl/search?tbm=isch&hl=pl&source=hp&biw=1280&bih=899&q=mied%C5%BA+%C5%9Brubunek&gbv=2&oq=mied%C5%BA+%C5%9Brubunek&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=0l0l0l1511l0l0l0l0l0l0l0l0ll0

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To nie jest (przynajmniej typowy) śrubunek. Sam kiedyś(jak myślałem, że większość instalacji z miedzi zrobię) szukałem tych elementów, ale Internet nie pomógł. Myślę, że zbynekkk będzie umiał podpowiedzieć jak to się nazywa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To nie jest (przynajmniej typowy) śrubunek. Sam kiedyś(jak myślałem, że większość instalacji z miedzi zrobię) szukałem tych elementów, ale Internet nie pomógł. Myślę, że zbynekkk będzie umiał podpowiedzieć jak to się nazywa..

I pewnie Jejski, bo miał do czynienia z podobną konstrukcją.

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=62380#p62380

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takich jak na zrzucie uszczelek komplet z nakrętką,wie ktoś gdzie na internecie takie można kupić.Nie wiem jak to się fachowo nazywa więc nie szukałem w Google.

 

http://up.programosy.pl/foto/oooooooooooooo.jpg

Kupowałem tutaj: http://www.pswtradesuppliers.co.uk/pl/products.php?product=mufa-Conex-mosiadz-15mmx15mm

Dostawa kurierem kosztowała o ile pamiętam 20 zł. więc opłaca sie przy większym zamówieniu...(choć ja kupiłem tylko 1 szt.:tort:) natomiast sama dostawa była błyskawiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Szukam takich jak na zrzucie uszczelek komplet z nakrętką,wie ktoś gdzie na internecie takie można kupić.Nie wiem jak to się fachowo nazywa więc nie szukałem w Google.

 

http://up.programosy.pl/foto/oooooooooooooo.jpg

Witam,

 

 

to jest system łączenia rurek miedzi bez lutowania "conex" i bez problemu dostępne na allegro,

wystarczy wejść w ogrzewanie i przejrzeć aukcje.

Szukać w cenach do 10 zł.

P.S

Koledzy już mnie ubiegli ;d

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Instalacja jest prawie gotowa jeszcze dzień lub dwa pracy.Pompa z pralki polar pompując wodę z kotła zaciernego przez wymiennik daje spory przepływ.Pytanie może być taki przepływ nie spowoduje za bardzo ubicie słodu czy lepiej zmniejszyć,można dławić pompę na tłoczeniu i nic się nie stanie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest prawie gotowa jeszcze dzień lub dwa pracy.Pompa z pralki polar pompując wodę z kotła zaciernego przez wymiennik daje spory przepływ.Pytanie może być taki przepływ nie spowoduje za bardzo ubicie słodu czy lepiej zmniejszyć,można dławić pompę na tłoczeniu i nic się nie stanie ?.

Ten przepływ na pewno spadnie po zasypaniu słodów.. Generalnie pompy odśrodkowe dławi się tylko na wyjściu. Ale taką pralkową to można i na na wejściu też.. to tak technicznie. Praktycznie lepiej na wyjściu. Napływ zawsze jest bardzo istotny, aby tam nie robić oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.