Skocz do zawartości

instrukcja picia piwa domowego


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesowałem się zbytnio Piwem Grodziskim i patrząc na orginalną etykietę zaskoczył mnie ekstrakt, czy w orginale występowały różne ekstrakty, czy tylko obecnie forsuje się zaniżanie ekstraktu w piwach domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie czy były tylko 8 i 12 czy była też 10? i czy miały podobny charakter czy czymś się różniły?

(w sumie ta dyskusja powinna być w wątku porozmawiajmy o grodziskim, ale najwyżej się przeniesie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie czy były tylko 8 i 12 czy była też 10? i czy miały podobny charakter czy czymś się różniły?

(w sumie ta dyskusja powinna być w wątku porozmawiajmy o grodziskim, ale najwyżej się przeniesie)

Głowy nie dam, ale chyba w owym wątku o tym dyskutowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josefik jak zwykle pomocny' date=' właśnie tego szukałem. Tym razem + :P

 

Pozwoliłem sobie to spolszczyć.

http://i55.tinypic.com/szu0kw.jpg[/quote']

Z tymi cukrami i chmielem, co się osiedlają, to bzdura jakich mało. Wiem, że tak było w oryginale, ale nie powielajmy błędów. To co jest na dnie to po prostu osad drożdżowy wynikający z refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się zbytnio Piwem Grodziskim i patrząc na orginalną etykietę zaskoczył mnie ekstrakt, czy w orginale występowały różne ekstrakty, czy tylko obecnie forsuje się zaniżanie ekstraktu w piwach domowych?

Flagowy produkt to grodziskie 7,7. W końcowej fazie istnienia browar wypuszczał eksperymentalne warki i poszerzał asortyment jasne, ciemne o zróżnicowanym ekstrakcie część z tego weszła do produkcji. Dysponuje "instrukcją technologiczną" produkcji tejże 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mogą to być białka. Można napisać osad drożdżowo-białkowy.

No drożdże to chyba w ogóle z białka się składają.

no to jak powiedzenie że piwo składa się z wody. Wszystkie błony są zbudowane z lipidów. Rybosomy są z kwasów nukleinowych. To jakby mieć butelkę piwa i wody i powiedzieć że w sumie ma się tylko wodę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mogą to być białka. Można napisać osad drożdżowo-białkowy.

No drożdże to chyba w ogóle z białka się składają.

no to jak powiedzenie że piwo składa się z wody. Wszystkie błony są zbudowane z lipidów. Rybosomy są z kwasów nukleinowych. To jakby mieć butelkę piwa i wody i powiedzieć że w sumie ma się tylko wodę :P

Chodzi mi o to, że nie ma co cudować. To jest osad drożdżowy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.