Skocz do zawartości

Witam Wszystkich piwowarów!!!:)


śmira

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie witam wszystkich zainteresowanych piwowarstwem:)

Właśnie zamknąłem swojego standardowego pierwszego brewkita na burzliwą i mam nadzieję, że coś z tego będzie:)

Co prawda warunki czystości zachowałem należyte, ale mam pewne obawy - jak to zieleniak w świecie domowego piwka:)

Pozdrawiam gorąco wszystkich miłośników tego pięknego sportu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehhh dzięki za ciepłe powitanie:)

No cóż jestem człowiek cierpliwy, ale browar to browar:) kręci człowieka:) jednak powściągnę się na ten tydzień:D

 

O zacieraniu czytam już od dłuższego czasu, ale jakoś nie umiem przełamać strachu przed skopaniem czegoś i chciałem zacząć od prostego browarnictwa:P

Jednak w miarę upływu czasu i przybytku wiedzy na pewno przejdę na zacieranie.

 

Dzięki jeszcze raz i pozdrowionka!!!

 

Na razie siedzę, patrzę na rurkę i kurna nic...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku nocnego czuwania zauważyłem, że bardzo powoli, ale konsekwentnie różnica poziomów wody w rurce zwiększa się:P Temperatura brzeczki na poziomie 21°C i myślę, że to wystarczy. Jak grzybki się zaaklimatyzują, to być może nieznacznie podniosę temp o ~1°C

 

Dzięki za wszelkie sugestie:) brzeczka napowietrzona metodą przelewowo - wstrząśnieniową:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

21°C to aż nadto. Nic nie podnoś, pewnie czytając tego posta piwo już bulgocze na całego.

No i tutaj jest d... blada. od wczoraj wieczora ani jednego bulknięcia... w nocy co prawda była niewielka różnica poziomów wody w rurce, ale do teraz nic się nie zmieniło... o co kaman???:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21°C to aż nadto.

A to dlaczego aż nadto?

 

Podniesienie temperatury do 23-24°C na kilka, kilkanaście godzin przy starcie nic nie zaszkodzi (zwłaszcza w brewkicie) a może jedynie w takiej sytuacji pomóc.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to zaczyna bulgotać!!!!:P

Dzięki @guma77 za słowa otuchy. Jak już pisałem jestem człowiek cierpliwy, ale tak podekscytowany pierwszą przygodą z piwowarstwem, że chciałbym już wszystko wiedzieć, umieć i łykać swój napój bogów - chyba jak każdy początkujący :cool2:

Edytowane przez śmira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moje pierwsze piwo choć było zacierane ale przefermentowało w ciągu 48h (chyba nawet nie całych). Co ja wtedy za stres przeżywałem że drożdże padły,hheee.

Powodzenia życze i dużo cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. fermentacja smętnie, ale ruszyła. Powiedzcie mi tylko, czy stanie się coś, jak przeniosę fermentator do garażu, gdzie jest 14°C z hakiem? pytam, bo moja żonka narzeka na nieświeży zapach w domu wydobywający się z mojego piwka...

Dla mnie to jest co prawda ósmy cud świata, ale ona niestety nie podziela mojego zdania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehehh :/ Dobre, na prawdę dobre :/

 

Moja ukochana jest co prawda bardzo wyrozumiała i na żartach się zna, ale jakbym jej to pokazał to ło żesz koor_a!!!!!

krótko mówiąc szybko musiałbym wypić to piwo, co go nawarzyłem i w dodatku byłby to mój ostatni browar :P

W tej chwili jest bardzo zła i wygląda mniej więcej tak: :) ale i tak ją kocham :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego aż nadto?

 

Podniesienie temperatury do 23-24°C na kilka, kilkanaście godzin przy starcie nic nie zaszkodzi (zwłaszcza w brewkicie) a może jedynie w takiej sytuacji pomóc.

Przy przeprowadzonej rehydratacji temperatura 21°C jest wystarczająca do tego by fermentacja szybko ruszyła i więcej nie trzeba. Po starcie temperatura podniesie się jeszcze o 2-3°C . Często natomiast można przeczytać przy relacjach z robienia pierwszego brewkita, że ktoś po ustaniu pierwszych oznak fermentacji zaczyna podgrzewać fermentator np. stawiając go w okolicach kominka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.