Skocz do zawartości

Bilans substancji oraz energetyczny procesu produkcji piwa


tymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na forum i od razu proszę o pomoc/informacje.

Mam za zadanie przedstawić proces produkcji piwa (przedmiot Energochłonność procesów przemysłowych) - do wyboru czy jest to mały browar czy duży (wolałbym uniknąć produkcji domowej). Mam oczywiście jakieś ogólne informacje, potrzebuję jednak zrobić bilans energetyczny - tj ile kWh energii zostało zużytych do wyprodukowania X ilości piwa (z wyszczególnieniem na maszyny) - może to być w przeliczeniu na jedną butelkę albo 500l - do wyboru. Drugą rzeczą z którą mam problem to bilans substancji - tzn. Ile słodu chmielu wody itd zostało użytych do wyprodukowania X ilości piwa - tutaj oczywiście mogę się poratować przepisami domowymi ale wolę się utwierdzić w przekonaniu.

 

Mam nadzieję, że ktoś z was może wskazać mi jakieś książki, artykuły albo po prostu napisać z własnego doświadczenia jak to wygląda, bo w browarze niechętnie podają informacje dot. szczegółów produkcji a tym bardziej bilansu substancji i energochłonności.

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

 

Tymoteusz Goczoł

t.goczol@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post na forum i od razu proszę o pomoc/informacje.

Mam za zadanie przedstawić proces produkcji piwa (przedmiot Energochłonność procesów przemysłowych) - do wyboru czy jest to mały browar czy duży (wolałbym uniknąć produkcji domowej). Mam oczywiście jakieś ogólne informacje, potrzebuję jednak zrobić bilans energetyczny - tj ile kWh energii zostało zużytych do wyprodukowania X ilości piwa (z wyszczególnieniem na maszyny) - może to być w przeliczeniu na jedną butelkę albo 500l - do wyboru. Drugą rzeczą z którą mam problem to bilans substancji - tzn. Ile słodu chmielu wody itd zostało użytych do wyprodukowania X ilości piwa - tutaj oczywiście mogę się poratować przepisami domowymi ale wolę się utwierdzić w przekonaniu.

 

Mam nadzieję, że ktoś z was może wskazać mi jakieś książki, artykuły albo po prostu napisać z własnego doświadczenia jak to wygląda, bo w browarze niechętnie podają informacje dot. szczegółów produkcji a tym bardziej bilansu substancji i energochłonności.

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

 

Tymoteusz Goczoł

t.goczol@gmail.com

polecam Kunz'a "Technologia piwa i słodu". Tam zapewne znajdziesz potrzebujące informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz też jakieś zestawienie kosztów i ilości używanych surowców:

http://minibrowary.pl/node/1505

Jest tylko taki problem, że to są dane orientacyjne a ceny dość stare.. i pewnie średnio aktualne :D

A co do przepisów domowych, to do większości stylów na 100l piwa potrzeba około 20kg słodu, 100-200gr chmielu i 50-100ml drożdży. Ale to są zupełnie ogólne dane i bardzo zależne od piwa jakie chcemy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.