Skocz do zawartości

Wieści piwowarskie ze świata.


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

W ten weekend rusza budowa drugiego browaru trapistów w Niederlandach. Trappistenbrouwerij Maria Toevlucht w Zundert. Browar będzie się znajdować na terenie zakonu, będzie miał ograniczona produkcję i nie będzie można go zwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend rusza 35. Festiwal Koźlaków w Amsterdamie. Oczywiście tradycyjnie znów nie udało się pojechać ;)

 

Program i lista browarów

 

W browarze Jopenkerk uwarzono pierwsze dyniowe piwo w NL. Użyto oprócz dyni słód Pale Ale, wiedeński, Red Ale, wędzony, Cara Pils. Użyto przyprawy i płatki Chili oraz chmiele East Kent Goldings i Hallertau Mittelfrüh, na zimno East Kent Goldings i Saphir. Piwo ma 9% alk

post-147-0-65272500-1351266694_thumb.jpg

post-147-0-54743600-1351266704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy pierwsi, za nami idą inni. :D W tym roku nagrodą w konkursie piw domowych w NL organizowanym przez stowarzyszenie PINT, było uwarzenie swojego piwa w browarze Brand. W tym roku była jedna kategoria - pils.

 

Marc Vriens czyli zwyciężca uwarzył 35hl piwa. Część trafiła do 5 tyś skrzynek. Premiera 2 listopada w Tilburgu, rodzinnym mieście piwowara.

post-147-0-88510700-1351672639_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka była nagroda, tak jak u nas w Żywcu. Zresztą Brand należy do Heinekena i teraz ciekawostka czy nie skopiowali od nas pomysłu. ;)

 

jeszcze filmik ze zwycięzcą znalazłem. Po południu poszukam receptury.

 

[media]

[/media]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co śmieszniejsze, przy niższym opodatkowaniu ceny piwa były we Francji wyższe niż w UK, gdzie opodatkowanie piwa jest jednym z najwyższych w EU (więcej jest tylko w Finlandii).

A ja nadal marzę o takiej relacji zarobki/cena piwa jak we Francji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany Boskie - Ray Cokes... myślałem, że facet już nie żyje.... Pamiętam jak w latach 90' prowadził najlepszy program rockowy wszechczasów w MTV...

 

Fajny program.. dobrze zrozumiałem, że cały cały serial jest o browarach belgijskich?

Edytowane przez wassyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka była nagroda, tak jak u nas w Żywcu. Zresztą Brand należy do Heinekena i teraz ciekawostka czy nie skopiowali od nas pomysłu. ;)

 

jeszcze filmik ze zwycięzcą znalazłem. Po południu poszukam receptury.

 

 

Receptura do analizy ;P

http://www.hobbybrouwen.nl/forum/index.php/topic,20137.msg301268.html#msg301268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.