Skocz do zawartości

Wieści piwowarskie ze świata.


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę 3 grosze.

 

Z FAS - zespołem alkoholowym płodu, spotkałem się wielokrotnie. Niestety, los bywa bardzo okrutny i często w rodzinach patologicznych, gdzie alkohol leje sie strumieniami, a co roku nowe dziecko trafia do domu dziecka, zdarza się że FAS nie występuje, ale bywa i tak, że klieliszek wina wypity w złym momencie, może doprowadzić do ostrej postaci tego zespołu. Widziałem dziecie z FAS w domu małego dziecka i to naprawdę daje do myślenia.

 

Fakt, największe ryzyko wystepuje w pierwszym trymestrze (ba, pierwszych dniach, kiedy kształtuje sie większość cech genomu), ale cały okres ciąży i karmienia piersią to czas kiedy dziecko się rozwija, kształtuje się również jego osobowość, a spożywany alkohol może wpływać na szybkość tego rozwoju, kłopoty w uczeniu się i koncentracji. Chyba nie warto ryzykować:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i później w okresie karmienia piersią piwa nie tknęłam.

ostatnio słyszałem że panie karmiące namiętnie piją piwo karmi jakby miało ono zwiększać laktacje. Oczywiście głosy są podzielone mi się wydaje że to po prostu kwestia ilości wypitych płynów. Nie wiem jak wy' date=' ale jedyny płyn którego mogę wypić więcej niż pół litra to właśnie piwo.[/quote']

Tutaj o tym pisali:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8997760,Nowa_moda_w_szpitalach__Pij_piwo__bedziesz_miec_mleko.html

 

 

Swoją drogą to wygląda na tekst sponsorowany przez C-O. :beer:

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Klein Duimpje wypuścił nowe piwo Dubbel Rauch Weizen o mocy 7,5%.

 

Przy okazji degustacji Weizenbocka z browaru Meinel zaproponowałem, że lepiej by się on nazywał Dubbelweizen, bo z Koźlakami ma mało wspólnego. No i proszę, dobrze kombinowałem, mamy Dubbelweizena do tego jeszcze uwędzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii zauważono, że poziom wyszkolenia barmanów jest bardzo niski, niższy niz w Niemczech czy Belgii. Barman stracił autorytet. Postanowiono, że w szkołach zawodowych w całych NL powstaną klasy szkolące barmanów.

 

Zdarzały się przypadki, że barman nie widział róznicy między Witbierem a pszenicą. Serwowano także piwo w źle przygotowanym szkle np. nie zwilżano go.

 

--------------

 

W dniu 05.03.2011 odbędzie sie warzelny dzień otwarty w browarze Cantillon.

Zaczynają o 6.30

 

Szczegółowy plan: http://www.cantillon.be/br/2_14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii zauważono, że poziom wyszkolenia barmanów jest bardzo niski, niższy niz w Niemczech czy Belgii. Barman stracił autorytet. Postanowiono, że w szkołach zawodowych w całych NL powstaną klasy szkolące barmanów.

 

Zdarzały się przypadki, że barman nie widział róznicy między Witbierem a pszenicą. Serwowano także piwo w źle przygotowanym szkle np. nie zwilżano go.

Czyli tak jak u nas, na palcach moglbym policzyc knajpy w ktorych zwilżają szkło. W UK jest równie kiepsko. Kiedys w barze poprosilem o bittera, a pan barman nie wiedział co mi nalac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://przewodnik.onet.pl/piwo/belgijskie-piwne-tourne,1,4155708,artykul.html

 

Artykuł na onecie , o belgijskich browarach.

 

PS. I pomysleć , że kilka lat temu miałem okazję zwiedzać Belgię i pomieszkać chwilę w Brugii. Mając pod nosem to wszystko , kupowałem jakieś tanie piwka w markecie i jedno piwko w knajpce. Aż wstyd się przyznać jak człowiek mało wie...

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji ślubu księcia Wiliama z panną Kate Middleton browar Castle Rock Brewery uwarzy specjalne piwo o nazwie Kiss me Kate. Co to będzie za piwo dokładnie nie wiadomo ale na pewno będzie to, któryś z brytyjskich styli. Pojawi się ok. 100 butelek i 40 beczek. Oczywiście szanse na spróbowanie są znikome.

 

---------------

Radość wielka. Powstał kolejny browar w Amsterdamie. 7 cnót. http://www.de7deugden.nl/ Oficjalne otwarcie 5 marca. W browarze dostępne będzie siedem piw, z których 6 przez cały rok. Siódme sezonowe.

 

------------------------

Browar Orval nie wyrabia się z produkcją. Ostatnimi czasy bardzo wzrosło zapotrzebowanie, są okresy, że dostępność jest bardzo mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazało się kolejne wydanie książki: "Rowerem wokół klasztorów". Książka przedstawia 12 tras rowerowych wokół klasztorów w Belgii, Holandii i Francji. Na trasie można kupić piwo, sery i inne wyroby klasztorne. Najdłuższa trasa ma 74 km. Książka ma 160 stron.

 

 

Już wiem jak spędzę, któreś następne wakacje :smilies:

 

strona książki: http://fietsenrondabdijen.wordpress.com/ przez, którą można ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzisz klasztory i będziesz się modlił, aby nie mieć kwasów. :smilies:

Jakie tam kwasy. :) Po tym płaskim? Na holenderskim rowerze? Marne szanse. :) Już jeździłem tam długie trasy. Czysta przyjemność. Byle takie fajne knajpki były co kilka kilometrów :lol:

 

 

Dopisek do poprzedniej wiadomości: Orval warzy 65 tyś hektolitrów lub inaczej 19,6 mln butelek rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem informację, że wkrótce ma ruszyć produkcja piwa wyłowionego z Bałtyku

http://www.portalspozywczy.pl/inne/piwo/wiadomosci/wkrotce-ruszy-produkcja-piwa-o-recepturze-sprzed-200-lat,45486.html

 

ciekawe, czy uda im się odzyskać drożdże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem informację, że wkrótce ma ruszyć produkcja piwa wyłowionego z Bałtyku

http://www.portalspozywczy.pl/inne/piwo/wiadomosci/wkrotce-ruszy-produkcja-piwa-o-recepturze-sprzed-200-lat,45486.html

 

ciekawe, czy uda im się odzyskać drożdże

Kompletna bzdura, ten artykuł. Do analizy to se można oddać nie powiem co :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter van der Arend właściciel knajp w Amsterdamie Beer Temple (piwa z USA) i Arendsnest (piwa z NL) z okazji urodzin córki zlecił uwarzenie piwa, które jest dostępne w tej drugiej.

 

Piwo na cześć córki nazywa się Mikkie, zostało uwarzone przez browar Emelisse z Kemperland. Jest to IPA o kolorze 15 EBC, goryczce 28 EBU, chmielone: Magnum, Amarillo i Sauvin Nelson.

 

 

 

Jak widać, nie różnimy się jakoś od zachodnich piwowarów, bo także i nasi warzą z okazji urodzin latorosli. :cool:

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykański browar Stone Brewing Co. z San Diego postanowił otworzyć browar w Europie. Właściciele podróżowali przez 9 miesięcy w poszukiwaniu miejsca. Na razie stanęło albo na Berlinie albo Bruggi.

 

Bruggia jest mniej prawdopodobna, bo tamtejszy rynek jest mocno uporządkowany.

 

Wejście amerykanów ze swoją filizofią warzenia może trochę namieszać na rynku, jest tez sygnałem dla europejskich browarów na poszerzenie swoich horyzontów.

 

www.stonebrew.com

 

P.S. Szkoda, że nie dojechali do Polski w poszukiwaniu miejsca lub browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.