Skocz do zawartości

Wieści piwowarskie ze świata.


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

"Any homebrewer over the age of 18 with a fixed residence in Berlin or Brandenburg is eligible to enter this contest.

 

Wg regulaminu, konkurs tylko dla lokalnej społeczności, ale już wysłałem maila z zapytaniem czy dopuszczą piwa z zagranicy. Dam znać jak dostanę odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale z tego co mi napisał organizator, to w przyszłości niewykluczone jest rozszerzenie konkursu na całe Niemcy, a kto wie, może także na zagranicę. Muszą po prostu nieco okrzepnąć. Zaprosiłem ich do nas, żeby mogli podpatrzyć jak to się robi w "polskim stylu" :)

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jakby komuś się nudziło i chciałby poczytać nieco przynudzającego Ernesta to zapraszam na mój nowy blog. Podkreślę słowo nowy - będę pisał o kanadyjskiej scenie rzemieślniczej. Póki co są dwa wpisy, jeden wstępniak i drugi nieco o realiach w Kanadzie. Mam nadzieję z czasem nieco wyrobić styl pisania. Trzymajcie kciuki oraz zapraszam serdecznie!

 

www.kanadyjskiepiwko.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się czytało twoje teksty. Myślałem, że Kanada to Eldorado w porównaniu do Polski a tu zdziwienie, że nie ? Myślisz, że jest sznsa aby w twojej okolicy Rewolucja piwna zrobiła duży krok?

Edytowane przez banita12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzięki za miły komentarz, cieszę się że się podobało :)

 

Wiesz, jakby zsumować wszystkie minibrowary to w Kanadzie będzie ich znacznie więcej, niż Polsce. Z racji odległości między miastami, te piwa często są dostępne w obrębie "swoich" aglomeracji. Jednak często piwa z Vancouver docierają i to Edmonton i do Calgary, czasem do Toronto. Akurat Winnipeg to taka zapyziała dziura gdzie nie ma niczego, cytując klasyka i tutaj prawie nic nie dociera, albo z duuużym opóźnieniem w stosunku do reszty kraju. Ale pomału coś tam się rusza, jak już zresztą wspomniałem na blogu.

 

Co do Winnipegu to tutaj rewolucji raczej nie będzie, przynajmniej się nie zapowiada w najbliższej przyszłości. Zmiany na lepsze - tak, ale bez rewolucji. Tutaj nie ma aż takiego rynku zbytu, nie ma eventów kulturalnych, ani dzielnic tętniących życiem, aby były szanse na normalny rozwój branży piwnej. Takie warunki zapewniają Vancouver, Toronto, Montreal... Sam planuję stąd uciec, ale to jeszcze pieśń przyszłości... :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To jest ciekawy pomysł na biznes w naszym hobby i dzielenie się recepturami. Powstaje strona, gdzie możesz podzielić się swoją recepturą, a także kupić składniki do receptury kogoś innego. Możesz wybrać sobie czyjąś recepturę, tak jak na wielu innych stronach dla homebrewers, ale też kupić tą recepturę jednym kliknięciem. Kit przyślą ci pocztą i strona Kit Lab podzieli się kasą z autorem receptury.

 
PS chyba wystawie tam moj Darth Vader     to chyba moj najpopularniejszy przepis   :D
Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.thrillist.com/drink/nation/beer-slang-how-to-talk-like-a-beer-snobtaka mała ściąga, a sama stronka bardzo ciekawa, dużo różnych ciekawostek, nie tylko o piwie.

Bogi, to nie jest "taka mała ściąga", tylko żart. Po prostu żartują sobie z tzw. "znawców piwnych" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.