Skocz do zawartości

Wieści piwowarskie ze świata.


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie same amerykańskie, dwa belgijskie i jedno ze Szwecji. To chyba na coś wskazuje...

Pierwsze miejsce: już chcą sklepom dać na wyłączność w zamian za modernizację browaru. Po co modernizować coś, co warzy najlepsze piwo na świecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dniach ukazuje się pierwszy holenderski film dokumentalny o holenderskich browarach i piwie "Nederlandsch Hop". W filmie występuje 8 browarów: Brand, Budelse, Gulpener, Hertog Jan, Jopen Bier, Lindeboom, Sint Christoffel Bier i Texelse. Film można otrzymać gratis przy zakupie piw za 15 euro w 250 specjalistycznych sklepach i podczas zaczynającego się 10 maja tygodnia piwa w całej Holandii. http://www.weekvanhe...nl/week_nl_bier Jest to pierwsza na tak dużą skalę impreza promująca piwo z małych browarów w NL. Wielkie otwarcie w Grote Kerk w Hadze 10 maja. Impreza potrwa do 20 maja, zaangażowane jest już 250 miejsc: lokali, browarów, knajp itp.

 

 

[media]

[/media]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera z przyznawaniem nagrody dla browaru BrewDog w Szkocji. Mieli dostać nagrodę od jakiejś organizacji handlowej (barów/pubów - w przypadku BrewDog), ale oficjalny sponsor Diageo zażądał... zmiany werdyktu jury. Nowi desygnowani zwycięzcy odmówili przyjęcia nagrody, ponieważ na statuetce była wygrawerowana nazwa BrewDog jako zwycięzcy.

 

http://www.brewdog.com/blog-article/diageo-v-brewdog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W 2011 r. w USA otwartych zostało 250 browarów. W ostatnich trzech miesiącach 2012 (marzec, kwiecień, maj) następnych 50 browarów rzemieślniczych. Cały tekst poniżej (źródło BelgianShop WeekLetter 1468):

 

 

USA: More than 50 breweries opened in the United States this spring

 

According to the Brewers Association (BA), 250 breweries opened in 2011 while only 37 closed.

 

The BA also reported that 1,989 breweries, employing approximately 103,585 workers, were operating in the U.S. in 2011—an 11 percent increase from the previous year.

 

“We saw rapid growth in brewery openings last year, particularly with microbrewery start-ups, and these numbers are poised to rise even more in 2012,” said Paul Gatza, director, Brewers Association. “In February 2012, we already topped 2,000 operating breweries—a truly remarkable milestone. We look forward to even more success and the continued expansion of the craft beer market.”

 

In the past three months (March, April, May) the BA's research shows that more than 50 breweries in 25 states have opened. These breweries make craft beer more accessible to beer drinkers across the country and often create much needed jobs for their local economies.

 

2012 Spring Brewery Openings have been registered in: Arizona, California, Colorado, Delaware, Florida, Georgia, Idaho, Illinois, Kansas, Kentucky, Maryland, Michigan, Minnesota, Missouri, New Jersey, New Mexico, New York, North Carolina, Ohio, Oregon, Pennsylvania, Texas, Virginia, Washington, Washington, D.C., Wisconsin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

O co chodzi i dlaczego ja nic o tym nie wiem :) Jacku ? :)

 

edit: a już wiem! http://www.facebook....10461665&type=3

 

Tak, tak - byłem wczoraj na małej wycieczce. Najpierw zwiedziłem cały browar, od warzelni, przez fermentownie, leżakownię do butelkowni. A... i magazyn słodów i śrutownik też. :) A potem było warzenie. I rzeczywiście nie było lipy: stałem przy kotle, odkręcałem kurek z parą żeby podgrzać zacier, włączałem pompy, wsypywałem chmiel - świetna sprawa. :okey:

Leszek zrobił też trochę zdjęć - jak tylko je trochę obrobi na pewno coś wrzucę na forum.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co, Weizenbock?

E... nie ma tak dobrze... :) To była zwyczajna warka Ciechana Wybornego.

 

Trza było ukradkiem sypnąć więcej chmielu

Oj tak... Ja bo tym dał tak ze dwa razy więcej. :) Trochę takich "małych" 5kg torebek chmielu stało na palecie, ale problem z tym "ukradkiem". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W dniach 28-29 września odbędzie się czwarty festiwal piwa w browarze de Molen. W godzinach od 12:00-22:00.

Wstęp 20 ojro, w tym szklanka, 8 żetonów na piwo, program i flaszka wody. Następny żeton 1,50.

Pojawią się browary z Holandii, Belgii, Włoch, Danii, USA, Anglii i Norwegii.

 

Ciekawe kiedy nasze się tam pojawią

 

Dopisek: De Molen uwarzył piwo dark ale z serwatką. :D

 

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.