Skocz do zawartości

Wieści piwowarskie ze świata.


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć wątek aby informować o różnych sprawach piwowarskich z całego świata. Będą to informacje nie koniecznie z zakresu piwowarstwa domowego ale warto wiedzieć co w branży piszczy.

 

Brewers Association zgłosiła oficjalnie petycję o zakazie stosowania do piw syntetycznej kofeiny. Lecz zezwala na stosowanie naturalnych składników takich jak kawa, czekolada i herbata.

 

http://www.brewersassociation.org/pages/media/press-releases/show?title=brewers-association-calls-for-rulemaking-on-caffeine-added-alcohol-beverages

 

 

Powstało następne piwo produkowane metoda szampańską.

 

Wyprodukował je browar Samuel Adams nosi nazwę Infinium. Butelka 0,75, cena 19,99 dolara.

 

http://www.reuters.com/article/idUSN0313866920101108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Browar Jopen wypuścił piwo zimowe. Dark DIPA, co się tłumaczy: ciemny podwójny IPA. Alk. 10%.

 

Wykorzystano amerykańskie chmiele Simcoe, Cascade i Chinook. Jak widać chmiele z hameryki śmiało wchodzą do Europy.

 

Premiera piwa 21 grudnia w dniu obchodów święta św. Tomasza czyli w dniu kiedy zaczyna się zima.

 

Coraz bardziej podoba mi się ten browar. Kilka lat temu gdy piłem ich piwa to robili raptem cztery gatunki. Kumają o co w tej zabawie chodzi.

 

http://www.jopen.nl/jopen/bieren/ongelovige-thomas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawił się Duvel Tripel Hop. Butelka 0,75l, 9,5 %alk, cena 14,99 euro. Wykorzystano trzy chmiele Saaz, Styrian Golding i Amarillo, piwo ma wyraźną goryczkę. Dwa z tych chmieli stosowane są w zwykłym Duvelu. Wyprodukowano 60 tyś flaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że to jest piwo typu "Duvel spotyka IPA"? Tak mi się wydaje. Takie piwo miało by sens, Styrian G na 60-30 min, Saaz na 20-0 min, Amarillo dry hop. Jedyna rzecz, że ja nie lubię posmaku drożdży belgijskich Ale, bo przypominają mi w smaku kotlet schabowy :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie i odbiegając od tematu, to gdybyś uwarzył ciemne piwo na bazie belgijskiego blonde i amerykanskiego IPA to otrzymasz: "Belgian-American-India Dark-Blonde-Pale Ale". W skrócie BAIDBPA. lmao!!! :tort:

:tort:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Kobiecie na pewno nie, ale dziecku na pewno.

Elroy, wszystko zależy o jakim piwie mówimy. 0,5L porteru pewnie tak, ale 0,33L piwa 12°Blg, alkohol 5% moim zdaniem nie wyrządzi dziecku szkody. Jeszcze zależy w którym trymestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiecie na pewno nie' date=' ale dziecku na pewno.[/quote']

Elroy, wszystko zależy o jakim piwie mówimy. 0,5L porteru pewnie tak, ale 0,33L piwa 12°Blg, alkohol 5% moim zdaniem nie wyrządzi dziecku szkody. Jeszcze zależy w którym trymestrze.

Kopyr normalnie zaskakujesz mnie :):beer:

 

Wszyscy wiedzą, że kocham piwo i chętnie je piję, ale przez całą ciążę i później w okresie karmienia piersią piwa nie tknęłam. Za dużo chyba wiem o wpływie alkoholu na organizm dziecka. Po co ryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zasada jest prosta - kobieta w ciąży nie pije alkoholu. Ani miligrama.

 

Mam nawet postanowienie, że jak moja żona będzie w ciąży, to (solidarnie) też nie będę pił. Skupię się na warzeniu (szczególnie piw długo dojrzewających).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i później w okresie karmienia piersią piwa nie tknęłam.

ostatnio słyszałem że panie karmiące namiętnie piją piwo karmi jakby miało ono zwiększać laktacje. Oczywiście głosy są podzielone mi się wydaje że to po prostu kwestia ilości wypitych płynów. Nie wiem jak wy, ale jedyny płyn którego mogę wypić więcej niż pół litra to właśnie piwo.

 

Niemniej jednak zastanawiałem się czy kobietom w ciąży/karmiącym nie można by było serwować kilku balingowej lekko chmielonej brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak zastanawiałem się czy kobietom w ciąży/karmiącym nie można by było serwować kilku balingowej lekko chmielonej brzeczki.

Są jednak Wiktor plany, aby serwować takową studentom między 3-5 rokiem :beer: Przymusowo między piątkiem a wtorkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jednak Wiktor plany, aby serwować takową studentom między 3-5 rokiem :beer: Przymusowo między piątkiem a wtorkiem :)

ja myślę że studenci w sobotę rano to by taką brzeczkę przyjęli z pocałowaniem ręki :D zwłaszcza mokrą i zimną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiecie na pewno nie' date=' ale dziecku na pewno.[/quote']

Elroy' date=' wszystko zależy o jakim piwie mówimy. 0,5L porteru pewnie tak, ale 0,33L piwa 12°Blg, alkohol 5% moim zdaniem nie wyrządzi dziecku szkody. Jeszcze zależy w którym trymestrze.[/quote']

Kopyr normalnie zaskakujesz mnie :):beer:

To jest to samo co z jazdą samochodem po spożyciu. 0,25-0,4 promila to wg mnie nie jest ilość upośledzająca zdolność prowadzenia pojazdów, w wielu cywilizowanych krajach uważają podobnie. Wypicie małego piwa przez ciężarną (poza 1. trymestrem) moim zdaniem nie ma prawa zaszkodzić. A przywoływanie wypowiedzi, że jakiś lekarz widział skutki jakie alkohol wywiera na dziecko, a opiera się na przykładach kobiet, które czasem w czasie porodu mają z 2 promile jest bez sensu. Stanowisko lekarzy jest jasne - nie można precyzyjnie określić bezpiecznej ilości alkoholu (bo jest za dużo zmiennych), więc zalecenie jest takie, aby unikać alkoholu w ogóle. Nie porównujmy jednak kobiety, która wypije małe piwo, czy jeden kieliszek wina, do sztajfiary, która dzień w dzień jest napruta.

 

Moja żona nie piła nawet grama alkoholu w ciąży, mimo że prezentowałem takie stanowisko jak powyżej.

 

To jest mniej więcej tak jak czasem moja żona się oburza, że próbuję od niej wina, kiedy to ja prowadzę. Bez przesady.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko lekarzy jest jasne - nie można precyzyjnie określić bezpiecznej ilości alkoholu (bo jest za dużo zmiennych), więc zalecenie jest takie, aby unikać alkoholu w ogóle.

I tak powinno już zostać a nie wprowadzać że do 0,4 człowiek niby kontaktuje ( raz kontaktuje, a czasem nie i ma spowolnione reakcje). Człowiek nie ma wbudowanego alkoholomierza więc nie powinno się prowadzić nawet po małym.aloholomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.