Skocz do zawartości

[WODA] Dyskusje


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mógł by ktoś zerknąć na parametry mojej wody w Łodzi.

Do tej pory warzyłem na wodzie z butelek 5L z marketu. Jutro będę warzył APA więc woda będzie bez modyfikacji, ale następny będzie pilsner i tu mógł bym podjąć się modyfikacji. Prosił bym o wskazówki do pilsa jak i APA. 

 

pH 7,1-7,8 

Twardość ogólna 198-214 mgCaCO3/l

Twardość niemiecka 11,09-11,98 dH 

Twardość węglanowa 187-193 mgCaCO3/l

Ca 70-75 mg/l 

Mg 5,8-6,8 mg/l

Na 4,90-6,58 mg/l

Siarczyny 21-26 mg/l

Chlorki 10-11 mg/l

 

Poniżej link do parametrów wody udostępnionych przez dostawce. 

 


 

Pozdrawiam Piotrek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakie modyfikacje polecicie do stouta, ~10% zasypu słody palone, 15 litrów. 

Woda to biedronkowa OAZA

 

Myślałem żeby podbić wodorowęglany, ale do jakiego poziomu i czym najlepiej? Kredą czy sodą oczyszczoną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklep skład wody i zasyp do kalkulatora: http://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/

Jak pH nie spadnie poniżej 5,2 to ja bym nic nie sypał.

Jeśli coś musisz wpisać to spróbowałbym sodę oczyszczoną, chyba łatwiej dostępna (przynajmniej ja mam w domu), a sodu i tak masz mało. Tylko trzeba uważać, żeby nie przekroczyć zalecanych wartości. To też możesz przeliczyć w kalkulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
może ktoś doradzić czy taka woda jest ok pod kątem IPA wszelakiej maści ? aha wartości są 3 ale babeczka z wodociągów mówiła że to pasuje uśrednić są 3 SUWy
w2.thumb.JPG.fe7769773799ed0c4bbdffb2c3270a25.JPG
w1.JPG.7df80b5da3a8807445f6d753cb95ba03.JPG

Spoko miękka woda z przewagą siarczanów. Do ipa jest spoko, chociaż możesz sypnąć gipsu piwowarskiego. A jak już chcesz na bogatosci zrobić sobie profil to: brewersfriend water chemistry advance calculator. Korzystam z tego

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joosto napisał:

Czołem. Proszę o poradę, do którego stylu podany profil wody najbardziej odpowiada :

Ca 7,5 mg/l

Mg 1,9

Na 6,9

Cl 6,5

So4 12,5

Alkaliczność 0,5

pH 7,1

W jakich jednostkach jest ta "alkaliczność"? Jeśli mval/l to bardzo dobra miękka woda. Idealna na jasnego pilsa lub jako baza do modyfikacji solami. Chlorek wapnia, gips i sól epsom, któryś z linkowanych w wątku kalkulatorów i możesz mieć wszystko.

Edytowane przez koholet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pewną trudność w interpretacji tego, co wylicza mi BeerSmith 2 oraz informacji, jakie są dostępne w raporcie o składzie wody z krakowskiego ujęcia wody Raba.

Po przepisaniu informacji z raportu http://wodociagi.krakow.pl/admin/files/Files/jaka_mam_wode/maj2017/jakocwody.pdf uzupełnionych o informację o zawartości HCO3 (którą otrzymałem na życzenie), BeerSmith analizuje to następująco:

 

image.png.a240aeab1ec434bb4ceac24df274134b.png

 

Effective Hardness, która jak się domyślam odpowiada twardości ogólnej z raportu o twardości wody http://wodociagi.krakow.pl/admin/files/Files/jaka_mam_wode/maj2017/_twardocwodyj.pdf to 32 ppm as CaCO3, a we wspomnianym raporcie jest to 128 ppm as CaCO3, 4x więcej. BeerSmith liczy to z zawartości jonów Mg i Ca. To spora różnica.

Jak to interpretować? Błąd w programie, czy źle czytam te informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie i Panie mam pytanie odnośnie mojej wody, zrobiłem ostatnio małe badanie i wyszły mi takie parametry. Czy da się coś na tej wodzie zrobić, albo coś z nią zrobić, żeby się nadawała do użytku?
 
2ujmeyg.jpg&key=ef1e8b8651fa146a9147673a310fb8ed2d3e86c06439942c750eeb3f0a3e34f4

Nie wiele masz w tym raporcie. Tak na prawdę tylko twardość. Musisz wydebic raport zawierający: siarczany, chlorki, wodoroweglany, magnez, sód i ph. Na tą chwilę wiadomo że masz bardzo twarda wodę. Mieszkasz w górach? Czajnik non stop zakamieniony?
Co do piwa stouty powinny wychodzi Ci porzadne. :)

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manganu  masz 10x za dużo w stosunku do wartości która minister zdrowia dopuszcza do spożycia przez ludzi. Nie wiem jaki wpływ ma przedawkowanie manganu - ale ta norma znikąd się nie wzięła. To Twoja kranówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranówka nie, ale woda ze studni głębinowej, wiem że za dużo informacji tutaj nie ma, ale właśnie na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że poziom żelaza i tego manganu jest za wysoki. Ogólnie woda prosto z kranu smakuje taką metalicznością / krwistością. I chyba czuć to w piwie, nie wiem, czy przegotowanie takiej wody coś da. Jak ciężko będzie coś z tym zrobić, to będę musiał myśleć o innej wodzie

Edytowane przez lentek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegotowanie nie pomoże. Może jakieś filtry by dały radę, ale ja bym tej wody nie używał. Tym bardziej że jest twarda - w kranie nawet jeśli masz o podobnej twardości to przynajmniej zdatną do picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart3q, ta sama woda jest w kranie, bo ze studni cały dom jest zaopatrywany. Po przegotowaniu wody i jej ostudzeniu (przez około 2-3 godziny) na dnie garnka po zdekantowaniu wody, miałem dosyć dużo takiego zółto-szarego osadu. Czyli pewnie będę musiał szukać wody z innego źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lentek91 napisał:

bart3q, ta sama woda jest w kranie, bo ze studni cały dom jest zaopatrywany. Po przegotowaniu wody i jej ostudzeniu (przez około 2-3 godziny) na dnie garnka po zdekantowaniu wody, miałem dosyć dużo takiego zółto-szarego osadu. Czyli pewnie będę musiał szukać wody z innego źródła

Nie używaj tej wody do robienia piwa. Sam mam wodę w domu ze studni głębinowej puszczoną przez stację uzdatniającą i dodatkowo przez filtr węglowy ale się nie odważyłem jej używać do piwa nawet po przegotowaniu. Po pierwsze nie wiesz co przyniesie napływ do studni - ile manganu/żelaza. Raz woda poleci klarowna a drugim razem mętna od manganu czy czerwona od żelaza. Po drugie, bakterie grupy coli raz są a raz ich nie ma. To jest jedna, wielka loteria. Lepiej już kupić Oazę w Biedronce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam szukać alternatywy, bo ostatnie piwka są takie średnie, nie są złe, ale coś ta woda niestety wniosła. Mam możliwość wzięcia kranówki o takich parametrach. Do jakich piw będzie dobra, a do jakich warto ją będzie uzdatnić i czym? Stosunek chlorków do siarczanów ma prawie 1:1, więc dobra woda dla piw jasnych goryczkowych?

listopad2017-1.pdf

Edytowane przez lentek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.