Skocz do zawartości

[WODA] Dyskusje


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli uda Ci się mareks zmontować dobrą wodę na dolniaki to proszę o podzielenie się recepturą. :)

 

Nasza kranówa po przegotowaniu i dodaniu soli nadaje się głównie na stouty i pale ale.

Może schwarzbier i porter też dadzą radę.

 

Do jasnych piw polecam wodę z Biedronki (HCO3-134) przegotowaną i z dodatkiem soli.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może jakiś chemik się wypowie.

No to liczę na wypowiedź jakiegoś chemika :)

No to czuję się wywołany do tablicy i odpowiadam, że 250mg Cl- znajduje się w 0,4776g chlorku potasu. Więc musisz dać maksymalnie te nie całe 0,5g chlorku potasu (czystego !) na litr wody.

Z tym, że musisz wziąć poprawkę na zawartość jonów chlorkowych biorąc pod uwagę skład wody którą będziesz regulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa następna, mam sprawozdanie z badań wody i jak to zwykle bywa wszystkich danych nie ma ale w wiki jest jak to sobie po wyliczać. Powyliczałem, ale nie jestem pewien czy dobrze, także czy mogli byście sprawdzić czy to mi dobrze wyszło?

CaCaO3 w raporcie jest 291mg, z tego wyliczyłem mniej więcej wapń i magnez i przyjąłem wapń - 77, a magnez - 34. HCO3 wyliczałem z wyniku testu na twardość węglanową która wyszła 14 °n i przyjąłem HCO3 na poziomie 305 ppm. Czy moje wyliczenia są właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś chemik się wypowie.

No to liczę na wypowiedź jakiegoś chemika :)

No to czuję się wywołany do tablicy i odpowiadam, że 250mg Cl- znajduje się w 0,4776g chlorku potasu. Więc musisz dać maksymalnie te nie całe 0,5g chlorku potasu (czystego !) na litr wody.

Z tym, że musisz wziąć poprawkę na zawartość jonów chlorkowych biorąc pod uwagę skład wody którą będziesz regulował.

Chlorki mam na poziomie 4 ppm.

 

EDIT: Czy zawartość potasu nie podchodzi do jakichś granicznych wartości, które by mogły coś zepsuć w piwie?

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wyszło z testu akwarystycznego, używałem go przy pomiarach wody w akwarium, robiłem to wielokrotnie, także pomiar raczej zrobiłem poprawnie.

 

Może pomoże to sprawozdanie w oryginale, jest pod tym linkiem --> http://www.puik.sokolowpodl.pl/modules/typetool/pnincludes/uploads/badania%20wody_06_2012.pdf

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na mojej wodzie najlepiej robić piwa ciemne, a czy jasne będą wychodzić przyzwoite? Bo nie wiem w sumie na co zwalić to że jakoś te piwa jaśniejsze które robię wychodzą może i dobre, ale nie bardzo dobre :)

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder, u mnie kranówa ma 14 stopni niemieckich, czasami jak puszczą z drugiego ujęcia- 16 stopni.

A skład reguluję dodatkiem kwasu solnego. Ostatnio próbowałem z cytrynowym i czekam na efekty :)

Czy kwasem można jakoś zbić twardość? Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieustająco polecam akwarystyczny lub kuchenny zestaw do RO. Zbija twardość ogólną do poziomu około 1-2° niemieckich.

Również polecam zmiękczanie wody np. do pilsów. Zmiana odczuwania goryczki jest ogromna na plus. Piwa z 30-40IBU nie męczą, jak te na twardej wodzie. Smak chmielu jest zupełnie inny. Zeszłoroczne 'twarde" pilsy nie były tak dobre jak tegoroczne "miękkie".

Jeśli już ktoś opanował poprawną fermentację, to polecam próby z miękką wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można prosić o jakiś przykładowy link do produktu.

Można owszem. Na przykład takie zestawy podzlewozmywakowe. Ja mam ten najprostszy. Albo takie akwarystyczne. Na allegro można znaleźć taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.