Skocz do zawartości

Flądra


skybert

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kolega przywiózł mi z wybrzeża trochę świeżych dorszy i fląder.

Dziś na tapetę idzie ona czyli flądra. :D

Czy zna ktoś może sprawdzony przepis jak przyrządzić ową rybkę?

 

znalazłem taki mało skomplikowany przepis:

Flądrę czyścimy, myjemy, posypujemy solą i pieprzem. Do środka wkładamy zioła i kawałki masła. Obtaczamy w mące i smażymy na dużej ilości oleju na złoty kolor. Podajemy z wiórkami masła i cytryną. Pasuje do frytek ale z chlebkiem też bardzo smakuje. Można też upiec na grillu ( w foli z masełkiem i warzywami i ziołami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat już dość nieświeży, ale teraz go zauważyłem.

Kiedyś w jakimś artykule autor radził aby nie kupować fląder. One żyją cały czas na dnie, a jak wiadomo dno Bałtyku to jedno wielkie śmieciowisko (broń chemiczna po IIWŚ, dioksyny i furany w odpadach papierniczych zatapianych w zatoce Botnickiej itp.). Podobno często wyławiane z Bałtyku flądry są owrzodzone, poparzone. Nie znam się na rybołówstwie, znam się za to odrobinę na chemii i przez to od jakiegoś czasu unikam ryb z Bałtyku jak mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wędkarskiej wiedzy, dorsze też żerują głównie przy dnie, lub jego bliskim sąsiedztwie, o czym świadczy budowa ich ciała i metody połowu (przynajmniej wędkarskie, bo na rybołówstwie się nie znam). Mimo to jest to najpopularniejszy gatunek bałtyckiej ryby w konsumpcji i nikt nie kwestionuje stanu ich zdrowia czy zawartości szkodliwych substancji, że o broni chemicznej po IIWŚ nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.