Skocz do zawartości

maksymalna pojemność filtratora


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj poczyniłem zakup taboretu i złomu od wyspawania statywu i małymi kroczkami zbliżam się do wybicia 50 litrów. Na razie nie wiem jeszcze jak będzie wyglądać docelowa kadź filtracyjna, więc na razie planuje mieć w zaciernej zawór spustowy i cały towar ładować do wiadra 30 litrów i na tym filtrować. Właśnie do zwykłego piwka to jeszcze wystarczy ale już do mocniejszego może być mało. Próby będę robił na razie na standardowej kadzi w miarę rozwoju dostosuje się coś nowego. Myślałem o czymś takim jak ma vettis ale jeszcze zobaczymy jak to będzie współgrać z miejscem, które przeznaczę na warzelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik do podgrzewania wody, kadź zacierna, 2 kadzie filtracyjne, zbiornik pośredni, kadź warzelna i to wszystko sprzężone z ciśnieniowym ekspresem do kawy i szybkowarem :D no jasne że pomyślałem o drugim wiadrze, nawet bym miał takowe pod ręką, ale nie mam dodatkowej pary rąk do obsługi. Oczywiście znając życie jak zacznę filtrować to będę musiał sięgnąć po drugie wiadro i w ekspresowo wyhodować sobie drugą parę rąk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w sieci widziałem filmik o filtratorze z oplotu. Gość, który go robił, wsadził do niego spiralę z drutu, co ma zapobiedz zgnieceniu wężyka przez ciężar młóta. Spiralkę zrobił nawijając drut na ołówek czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docelowo myślę o filtratorze z ponacinanej rurki miedzianej, tylko właśnie jeszcze nie wiem czy w kadzi zaciernej czy w osobnej kadzi filtracyjnej. Zamysł jest taki żeby dało się warzyć pod rząd 2-4 warki na raz, tak że w szczytowym momencie mieć w kadziach 3 różne piwa. Oczywiście teraz się zastanawiam czy będzie mi się chciało cały dzień 14 h zasuwać przy kotłach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu - drugie wiadro z wężykiem z oplotu. :D Na jedno wiadro myślę, że w okolicach 10kg zasypu to będzie max.

Myślę że wyszło by 15l , ale zostało by mało miejsca na wodę i trzeba by chyba przejść na wysładzanie ciągłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wysładzaniem ciągłym nie będzie problemu, tylko trzeba będzie bardziej czuwać. No i właśnie tu mam zagwostkę: jak będę miał osobną kadź filtracyjną to ciepłą wodę będę podgrzewać w kadzi zaciernej, jeśli filtrator będzie w kadzi zaciernej, to będę potrzebował kolejne naczynie na podgrzanie wody do wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście znając życie jak zacznę filtrować to będę musiał sięgnąć po drugie wiadro i w ekspresowo wyhodować sobie drugą parę rąk :D

A po co Ci te dodatkowe kończyny? Przenosisz zacier zamiast do jednego wiadra, do dwóch. Filtrujesz symultanicznie lub na zmianę. W czasie układania złoża myjesz kocioł. Przyspieszasz na tym, że grzejesz brzeczkę przednią. A właśnie zauważyłem, że masz osobny gar warzelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci te dodatkowe kończyny?

jedna ręka na jedną kadź, druga na drugą, trzecia na piwo a czwarta do drapania się w... pośladki :D 2 wiadra to 2 razy więcej mycia. Po za tym logistycznie może być ciężko to ustawić w miejscu przeznaczonym na warzelnie. No ale na początek będzie musiało to wystarczyć. Myślę że na 50-tą warkę będzie ta warzelnia w miarę sprawnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj poczyniłem zakup taboretu i złomu od wyspawania statywu i małymi kroczkami zbliżam się do wybicia 50 litrów. Na razie nie wiem jeszcze jak będzie wyglądać docelowa kadź filtracyjna, więc na razie planuje mieć w zaciernej zawór spustowy i cały towar ładować do wiadra 30 litrów i na tym filtrować. Właśnie do zwykłego piwka to jeszcze wystarczy ale już do mocniejszego może być mało. Próby będę robił na razie na standardowej kadzi w miarę rozwoju dostosuje się coś nowego. Myślałem o czymś takim jak ma vettis ale jeszcze zobaczymy jak to będzie współgrać z miejscem, które przeznaczę na warzelnie.

..jeśli można... w tym przypadku stanowczo :D rekomendował bym dwa kegi 50l.: jeden z zaworem i fałszywym dnem (utrudnia przypalenie słodu) jako zacierno - filtracyjny; drugi z zaworem, do podgrzewania wody i po wysłodzeniu do wiader (fermentorów z BSA np.) - jako warzelny. Ustawione na stelażu w dwóch poziomach dla ułatwienia przepływu grawitacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 10,5 kg słodu w 50 l keg + ok 30 l wody wężyk 80 cm szło jak burza, myślę, że spokojnie można dać więcej słodu i też pójdzie.

 

Z drugiej beczki, aluminium jest fajne ale czym je myć? Na dłuższą metę chyba lepiej decydować się na nierdzewkę.

Edytowane przez Hasintus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtracji większych warek używam pojemnika spożywczego:

 

http://www.piwo.org/forum/p57974-10-07-2010-22-14-27.html#p57974

Gdzie szukać takiego pojemnika? Jak się nazywa (co wpisać na alledrogo)? Czy to jest taki do mięsa? Też miałem problemy przy weizenbocku z filtracją, a przymierzam się do porterka lub RISa i chciałem się trochę zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtracji większych warek używam pojemnika spożywczego:

 

http://www.piwo.org/forum/p57974-10-07-2010-22-14-27.html#p57974

Gdzie szukać takiego pojemnika? Jak się nazywa (co wpisać na alledrogo)? Czy to jest taki do mięsa? Też miałem problemy przy weizenbocku z filtracją' date=' a przymierzam się do porterka lub RISa i chciałem się trochę zabezpieczyć.[/quote']

http://www.fach-pak.pl/PL_62_skrzynki_na_mieso.html

http://www.bobi.krakow.pl/towary.php?f_kategoria=&from=10

http://www.wammaft.pl/

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtracji większych warek używam pojemnika spożywczego:

 

http://www.piwo.org/forum/p57974-10-07-2010-22-14-27.html#p57974

Gdzie szukać takiego pojemnika? Jak się nazywa (co wpisać na alledrogo)? Czy to jest taki do mięsa? Też miałem problemy przy weizenbocku z filtracją' date=' a przymierzam się do porterka lub RISa i chciałem się trochę zabezpieczyć.[/quote']

Tak, jest to pojemnik na mięso. Dałem za niego około 45zł, w sklepie typowo z akcesoriami masarskimi. Na allegro też kiedyś widziałem. Lub szukać tam gdzie Anteks podał linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.