Skocz do zawartości

nowa galeria piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Niektórzy na pewno zdążyli zauważyć, że poprzednia, dość prosta galeria, zniknęła na kilka dni. Od wczoraj działa nowa, oparta na silniku coppermine, dość rozbudowa w funkcje aplikacja.

 

Do najważniejszych funkcjonalności można zaliczyć:

 

* wiele kategori i podkategorii

* zarejestrowani na forum użytkownicy mogą dodawać zdjęcia (o tym szerzej poniżej)

* możliwość dodawania każdego formatu graficznego oraz dokumentów doc/txt/rtf/pdf/xls/pps/ppt/zip/gz/mdb (zaproponuj dodatkowe jeżeli brakuje)

* zaawansowana wyszukiwarka

* możliwość wyszukiwania wg tagów (słów kluczowych)

* komentarze

* e-kartki

* pokaz zdjęć

* oceny zdjęć

 

 

Dodawanie zdjęć:

 

Galeria jest podzielona wg. dwóch typów albumów. Prywatny i publiczny.

 

- Album publiczny, to taki który został założony przeze mnie - liczę jednak, że kategorie będzie modyfikować i dodawać wspólnie, po przedyskutowaniu tu na forum. Są to wszystkie klasyczne albumy np. imprezy piwowarskie, czy zbiór etykiet. Każdy użytkownik piwo.org może dodawać do takich albumów zdjęcia, przyczyniając się do jej rozbudowy.

 

- Album prywatny, to folder założony przez określonego użytkownika. Do takiego albumu może dodawać tylko osoba która go założyła i traktujemy go jako jego prywatny zbiór foto w dowolnej tematyce. Foldery użytkowników znajdują się w kategorii Galerie autorskie użytkowników.

 

1 - sprawdzenie, czy jesteśmy poprawnie zalogowani. Jeżeli widniej nasz forumowy login i drugie niebieskie menu, to znaczy, że wszystko jest w porządku ;)

 

1.png

 

2 - jeżeli chcemy założyć swój własny album, wybieramy "Utwórz / Porządkuj moje albumy"

 

2.png

 

Zostaniemy przeniesieni do następnego ekranu

 

3.png

 

3 - Wybieramy nazwę i potwierdzamy zmiany.

 

Katalog użytkownika z poprawnie dodanym albumem wygląda tak:

6.png

 

 

4 - Ostatnim krokiem jest wybranie z górnego menu dodaj.png i dodanie zdjęć w odpowiednie miejsce.

 

Galeria w obsłudze jest na prawdę prosta, nie będę więc tworzył kilometrowego poradnika, bo nikt tego nie przeczyta ;) - zapraszam i zachęcam do zabawy i testowania.

Wszelkie pytania, sugestie, skargi etc proszę zamieszczać właśnie tutaj. Będę odpowiadał na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy w galerii widać nazwę użytkownika, który zamieścił zdjęcie? Ja nie widzę. Na przykład tu:

http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?album=32&pos=3

"Normalnie" faktycznie nie widać.

Ale jak klikniesz na "Pokaż/ukryj informację o plikach" (ikona z folderami) to się pojawia m.in:

Dodał / Nazwa albumu: elroy / Fermentacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ale zdało by się że klikając na danego użytkownika, który dodał foto do galerii wyświetliło by się jego profil. Wtedy łatwo napisać do tej osoby na PW. W obecnym przypadku trzeba szukać po liście użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Informacja o zamieszczającym powinna być na wierzchy, bez żadnych kliknięć wink

Zrobione. Domyślnie pod zdjęciem wyświetlają się podstawowe informacje. Przy okazji ograniczyłem ich ilość do niezbędnych.

 

 

Nie wiem jak ale zdało by się że klikając na danego użytkownika, który dodał foto do galerii wyświetliło by się jego profil. Wtedy łatwo napisać do tej osoby na PW. W obecnym przypadku trzeba szukać po liście użytkowników

Jeżeli więcej osób zgłosi chęć modyfikacji którą zaproponował Pieron, to oczywiście zrobię. Jest to trochę roboty, dlatego tak warunkuję :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam jeszcze taką propozycje jeśli chodzi o unowocześnienie galerii. Bardzo brakuje mi jak się przegląda galerie/album przewijania ikonek a nie klikanie zdjęcie po zdjęciu. Taka modyfikacja dobrze działa np. na fotosiku tu przykład:

 

http://przeginia.fotosik.pl/albumy/726719.html

 

Zmroziło że brrr... ale wtedy transfer by też się odchudził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.