Skocz do zawartości

II Konkurs o Puchar Piwo.org - czas start :)


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Imię Wiktor

Nazwisko Saczuk

Kolejność podania próbek sędziom 34

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 61,25

Zajęte miejsce 26

Ocena zgłoszonego piwa:Bardzo poprawny wygląd. Niestety w zapachu rozpuszczalnik i owocowe nuty. W smaku zbyt intensywna goryczka, a od wewnątrz aromat chmielowy i ponownie owocowy. Finisz długi i goryczkowy. Wrażenie ogólne: zbyt owocowe odbiegające trochę od stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem.

Imię: Tomasz

Nazwisko: Kopyra

Kolejność podania próbek sędziom: 6

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych): 62,75

Zajęte miejsce: 18

 

Ocena zgłoszonego piwa

 

Bardzo poprawny wygląd. W zapachu piwo bogate począwszy od nut kwaśnych, lekkiego diacetylu

a skończywszy na podwyższonych estrach ? owocowych zapachach. Na podniebieniu wychodzi

ponownie kwaśność (w smaku) oraz aromat rozpuszczalnikowy (ester - octan etylu). Piwo

przesycone CO2. Generalnie brak harmonii pomiędzy smakami.

Wszystko (prawie) się zgadza, ale niepokoi mnie ten kwaśny posmak i przesycenie CO2. Zwłaszcza, że na gęstwie postawiłem jeszcze 3 piwa. Rozpuszczalnik i estry to efekt zbyt wczesnej i zbyt ciepłej przerwy diacetylowej. Może ta kwaśność to od kwasu mlekowego? Powiem tak, jak piłem je 2 tyg. po zabutelkowaniu to byłem zachwycony, po kolejnym tygodniu już nie tak bardzo. Muszę je znowu spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom 37

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 68,25

Zajęte miejsce 12

Ocena zgłoszonego piwa

Kolor czerwony odbiegający od stylu. Piana średnio trwała. W zapachu brak niewłaściwych

dominujących nut poza lekko wyczuwalnym siarkowodorem. Kwaśność nieco podwyższona a od

wewnątrz wyczuwalne nieznaczne aromaty owocowe. Finisz długi i kwaskowy. Poza tym

poprawne.

 

Jak na lager wiedeński to sobie całkiem nieźle poradził wśród marcowych :tort:

 

A metryczka piękna, można rzec wzorowa! Ja poproszę o Browarzyciela w każdym składzie sędziowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom 24

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 75,00

Zajęte miejsce 7

Ocena zgłoszonego piwa

Wygląd dobry. W aromacie nieznaczny poziom DMS. Na finiszu lekko powyżej zauważalna

kwaśność. Pełnia w kierunku niepełnego. Bardzo dobrze pijalne i dobrze zbalansowane piwo.

Jestem w szoku :tort: . Idę otworzyć piwo :tort::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom 35
Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 62,00
Zajęte miejsce 22

Wygląd poprawny ale piana poniżej oczekiwań: nieobfita, szybko zanika. W aromacie nuty słodkie,
landrynkowe (kapronian etylu). W smaku zbyt słodkie a w aromacie od wewnątrz ponownie
owocowe. Finisz słodki i pachnący. Pełnia powyżej oczekiwanej. Generalnie ciekawe, ale odbiega
od stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię

Nazwisko

Kolejność podania próbek sędziom

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych)

Zajęte miejsce

 

Jarosław

Zgoda

26

57,50

29

 

Ocena zgłoszonego piwa

 

Piwo poprawne w wyglądzie. W zapachu jednak wyczuwalny H2S zapach zgniłych jajek. Kwaśność

podwyższona a od wewnątrz obecny zapach chmielowy i rozpuszczalnikowy. Finisz dość długi o

lekko kwaśnym i goryczkowym charakterze. Pełnia niższa od średniej, piwo lekko przesycone CO2

i ściągające. Ogólnie nie ma dobrego balansu smaków.

Ostatnie nie było, ale inaczej niż "pogrom" tego bym nie określił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice faktycznie małe, szczególnie u mnie i codera...

 

Kolejność podania próbek sędziom 27

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 68,25

Zajęte miejsce 11

Ocena zgłoszonego piwa

Dobry kolor, klarowność i piana. Lekki zapach siarkowodoru oraz niewielkie aromaty

rozpuszczalnikowe (octan etylu). W smaku podwyższona słodycz i aromat chmielowy. Piwo lekko

ściągające.

Wielkie dzięki za świetną meryczkę, teraz wiem gdzie szukać błędów i na co zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobaczcie jaki równy poziom miedzy mną a coderem 7 pkt różnicy, a miejsc 14

Ja zauważyłem coś jeszcze innego. Po opisie moje piwo jest gorsze niż Wiktora, ale punktowo jest wyżej. IMO podstawowa przyczyna, to kolejność wnoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobaczcie jaki równy poziom miedzy mną a coderem 7 pkt różnicy' date=' a miejsc 14[/quote']

Ja zauważyłem coś jeszcze innego. Po opisie moje piwo jest gorsze niż Wiktora, ale punktowo jest wyżej. IMO podstawowa przyczyna, to kolejność wnoszenia.

ja się dziwie że nikt mi palcem infekcji nie wypomniał, bo to piwo miało parę dni po butelkowaniu gruby kożuch, który do konkursu opadł. I tak jest pewien progres od mojego ostatniego konkursu gdzie zająłem ostatnie miejsce...

 

edit: wiadomo że przy takiej ilości piw kolejność będzie miała jakieś znaczenie, toż komisja to tylko ludzie a nie chromatografy...

Edytowane przez Wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię Marek

Nazwisko Sikorski

Kolejność podania próbek sędziom 14

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 65,75

Zajęte miejsce 17

 

Ocena zgłoszonego piwa

Wygląd piwa poprawny. Aromat stonowany, czysty bez narzucających się aromatów. Mimo to od

wewnątrz bardzo silna nuta karmelowa nieadekwatna do stylu. Finisz lekko kwaśny. To wszystko

obniża nieco ogólne wrażenia i smakowitość piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych)

Zajęte miejsce

Andrzej

Jendrzejski

30

71,50

10

Ocena zgłoszonego piwa

Wygląd piwa poprawny za wyjątkiem trwałości piany. W zapachu aromaty rozpuszczalnikowe. W

smaku zbyt niski poziom goryczki co skutkuje bardzo krótkim i pustym finiszem. W aromacie

lekko karmelowe i owocowe nuty niezgodne ze stylem.

Jak na piwo nie w stylu, (chociaż to sąsiad marcowego) bo lager wiedeński to i tak dobrze :tort: :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobaczcie jaki równy poziom miedzy mną a coderem 7 pkt różnicy' date=' a miejsc 14[/quote']

Ja zauważyłem coś jeszcze innego. Po opisie moje piwo jest gorsze niż Wiktora, ale punktowo jest wyżej. IMO podstawowa przyczyna, to kolejność wnoszenia.

Wkrótce zrobisz kurs pspd i będziesz mógł w swoim sędziowaniu wznieść się ponad wszelką kolejność ...

 

A propos kolejności - moje nieudane marcowe:

Kolejność podania próbek sędziom 13

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 56,75

Zajęte miejsce 30

 

Mimo że idealnie klarowne to sporo za ciemne a piana dość szybko opada. Kwaśność i słodycz choć

się dobrze bilansują to wykazują zbyt wysoki poziom co w efekcie odbija się na braku wytrawności

na finiszu. Od środka zapachy ponownie zielonych jabłek i niepożądanego karmelu. Generalnie

piwo ma niepełny lagerowy charakter i niepoprawny finisz.

 

Super są te metryczki!

 

Smutne, że w tym sezonie zepsułem wszystkie moje cztery marcowe :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom 28

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 87,25

Zajęte miejsce 2

Ocena zgłoszonego piwa

Idealny wygląd. Zapach siarkowodoru na poziomie minimalnym. Od wewnątrz aromaty słodowe

mogłyby być na nieco wyższym poziomie. Nasycenie nieznacznie za wysokie. Bardzo dobra

pijalność.

Dziękujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja ocena:

Imię Przemysław

Nazwisko Domagalski

Kolejność podania próbek sędziom 21

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 71,75

Zajęte miejsce 9

 

Piana średnio trwała, a klarowność opalizująca. W zapachu wyczuwalny karmel i rozpuszczalnik /octan etylu/. W smakach podstawowych wyraźnie podwyższona słodycz i goryczka co powoduje iż finisz mamy długi i gorzki niepoprawny dla tego stylu. Nasycenie niskie i wyczuwalna cierpkość.

 

Jest ok i dzięki za ocenę :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom 24

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 75,00

Zajęte miejsce 7

Ocena zgłoszonego piwa

Wygląd dobry. W aromacie nieznaczny poziom DMS. Na finiszu lekko powyżej zauważalna

kwaśność. Pełnia w kierunku niepełnego. Bardzo dobrze pijalne i dobrze zbalansowane piwo.

Jestem w szoku :) . Idę otworzyć piwo :D:beer:

Tak trzymać :beer::):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom 19

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 51,75

Zajęte miejsce 33

 

Piana dość nietrwała oraz opalizująca klarowność piwa. W zapachu sporo estrów, owoców oraz

chmielu. W palecie smaków podstawowych znalazł się również w nieznacznej ilości smak słony (?)

rzadko spotykany w piwach i nie właściwy dla stylu Marzen. Piwo również utlenione puste o

bardzo krótkim finiszu. Na podniebieniu znów odnajdujemy chmielowy aromat niewłaściwy dla

tego piwa.

 

 

Idę szukać tej soli, bo jakoś wcześniej nie zauważyłem :beer:

Najważniejsze, że ostatni nie byłem. Następnym razem będę uważał z chmieleniem i chyba nie użyje już drożdży dedykowanych do marcowego :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje piwko:

 

Kolejność podania próbek sędziom:16

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych): 66,25

Zajęte miejsce 14

 

Ocena zgłoszonego piwa

Kolor piwa zbyt ciemny oraz nieklarowność (opalizujące). Piana nikła szybko opada. Przeważają

aromaty słodkie, karmelowe. Balans smaków ok., ale na podniebieniu ponownie wychodzi karmel.

Pełnia nieznacznie podwyższona.

Zgadza się w 100%.

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn, po co rozpuszczalnik wlewałeś do piwa? :beer:

Pomyliłem się, zamiast do puszki z farbą wlałem przypadkiem do fermentora bo stał obok :beer:

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się pochwalę bo mam już czym :beer:

 

Kolejność podania próbek sędziom  31
Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych)  81,25
Zajęte miejsce 4

Ocena zgłoszonego piwa
Poprawny wygląd piwa. W zapachu bardzo stonowany bez dominujących zapachów. Na
podniebieniu wychodzi jednak lekki rozpuszczalnik i owocowość. W smaku podwyższona
kwaśność. Trochę wyższy poziom nasycenia.

Pewnie mi się udało, dzięki właśnie tej jednej z ostatnich próbek.

Kwaskowatość jest i szczerze to mi bardzo przeszkadza w tym piwie. Owocowość też występuję, a nasycenie, no cóż-u mnie piwa szybko znikają i ostało parę flaszek (3 chyba).

Ale cieszę się z zajętego miejsca (rok temu było podobnie: tz. czwarte i piąte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność podania próbek sędziom 24

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 75,00

Zajęte miejsce 7

Ocena zgłoszonego piwa

Wygląd dobry. W aromacie nieznaczny poziom DMS. Na finiszu lekko powyżej zauważalna

kwaśność. Pełnia w kierunku niepełnego. Bardzo dobrze pijalne i dobrze zbalansowane piwo.

Jestem w szoku :beer: . Idę otworzyć piwo :beer: :beer:

Gabi - coraz bliżej sukcesów. Gratulacje wysokiej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.