Skocz do zawartości

II Konkurs o Puchar Piwo.org - czas start :)


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Najprawdopodobniej ten zaszczyt przypadnie mnie :) Bo chyba nikt na konkurs nie posłał swojej 5 warki w życiu' date=' tak jak to było w moim przypadku :cool2:[/quote']

Nie ma reguły, albo raczej jest reguła pod nazwą "szczęście początkującego". Także na pewno nie jesteś skazany na ostatnie miejsce.

Tu nawet nie ma znaczenia które miejsce zająłem, tylko to, że piwko, które robiłem na czuja (pierwszy raz marcowe, które pokochałem od momentu gdy skosztowałem Paulaner Oktoberfestbier kupiony w Realu za 20 zł z groszami razem z kuflem w litrowej puszce) nie okazało się bublem i w ogóle mogłem je wysłać na konkurs - to jest mój osobisty sukces. Dodatkowo będzie to motywacja do poprawienia się, bo skoro moje piwo, które mi baaaaardzo smakuje, zajęło jakieś niskie miejsce to o ile smaczniejsze musi być piwo od Vettisa, Pierona, Weny i każdego kto zajął wyższe miejsce :D

Swoją drogą chciałbym widzieć zdjęcia Jury po konkursie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość poznania pełnej listy piw z konkursu, od góry do dołu.

Tzn pełnej listy wraz z nazwiskami nie publikuję. (każdy rzecz jasna otrzyma metrykę indywidualnie na maila )

Mogę oczywiście w formie zakodowanej. Wrzucić ?

 

edit: a to może jednak poczekajmy na oficjalne podsumowanie konkursu. Myślę, że pod koniec tygodnia będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie każdy byłby zadowolony z zaprezentowania zajętego miejsca na forum, i ta informacja niech powędruje do każdego na maila, ja na pewno, jak tylko otrzymam metryczkę, pospieszę z informacją jak nasze piwo wypadło i myślę że większość kolegów uczyni to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymałem metryczkę mojego Marcowego. Uff nie byłem ostatni :tort:

Imię Damian

Nazwisko Gacioch

Kolejność podania próbek sędziom 17

Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 66,25

Zajęte miejsce 15

Ocena zgłoszonego piwa

Kolor i piana poprawne jednak piwo nieklarowne. W zapachu intensywny siarkowodór. Smaki

poprawne. Piwo wykazuje nieznaczne utlenienie co z wyczuwalnym H2S ogranicza trochę jego

pijalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darko
Kolejność podania próbek sędziom 4
Uzyskana ilość punktów (na 100 możliwych) 62,5
Zajęte miejsce 20
Ocena zgłoszonego piwa
Wygląd piwa poprawny, choć pianę można opisać jako dość nietrwałą. Piwo odwdzięcza się
mocnymi zapachami estrowymi, owocowymi, słodkimi. Również wyczuwalny aromat chmielu. Na
finiszu piwo jest zaskakująco krótkie i płaskie/nudne. Lekko utlenione. Ogólnie piwo posiada
cechy, które nie są charakterystyczne dla stylu oraz nieatrakcyjny finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.