Skocz do zawartości

problem ze schładzarką


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem używaną schładzarkę do piwa, chyba mi się nie przyda, ale jak ją zauważyłem to ciężko było mi przejść obok.

Maszyna jest dość duża, niemieckiej produkcji.

No i jest problem : nie działa :)

Elektrycznie jest sprawna, znaczy wiatraki działają, ale nie chłodzi.

No i się zastanawiam, czy przyczyną może być brak freonu czy jeszcze jakaś inna przyczyna. W trakcie pracy słychać takie "cykanie", jakby termostatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztat z nią do kolesia, który zajmuje się chłodnictwem, klimatyzacją albo naprawą lodówek, tak na moje może być popsuty agregat lub wyleciał gaz, czyli na jedno wychodzi, ale naprawić się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to freon , to koszty będą niskie , jeśli agregat to już gorzej.

Dostałem w tamtym roku taką chłodziarkę z uszkodzonym agregatem. Znajomy mechanik założył mi w niej agregat z urzynanej lodówki ( sporo mniejszy niż powinien być) Teraz mam zakres temperatury od 4 do 12. Ale wszystko kosztowało mnie tylko 190zł.

Chłodziarka mieści max 3 baniaki z BA.

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , jeżeli po włączeniu schłodziarki nie wybija bezpieczników na 90% to brak freonu lub wadliwy termostat , czyli nie tak źle.

Co do tego cykania to może pochodzić z luźnych przewodów od agregatu do kapilary lub z wentylatora. Ale to nic groźnego.

Edytowane przez bubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem używaną schładzarkę do piwa' date=' chyba mi się nie przyda, ale jak ją zauważyłem to ciężko było mi przejść obok.[/quote']

Cz to schłodziarka 2 drzwiowa?

Kolega Belzebub ma zapewne schładzarkę a nie chłodziarkę czy szafę chłodniczą. W schładzarce jeśli masz zepsuty agregat to nie koniecznie wywali korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Belzebub ma zapewne schładzarkę a nie chłodziarkę czy szafę chłodniczą. W schładzarce jeśli masz zepsuty agregat to nie koniecznie wywali korki.

Jeśli tak , to sorki. Myślałem o fermentacji a nie o wyszynku. Trochę zmyliły mnie słowa o braku przejścia. Schładzarki nie są aż tak wielkie , chyba że jest to schładzarka na więcej niż 2 pipy. 2 ostatnio wymieniane u mnie rzeczywiście nie wybijały korków a miały uszkodzony agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby rozwiać wątpliwości, to jest schładzarka do wyszynku piwa.

Zasadniczo to ja jestem upośledzony technicznie, ale schładzarka ma agregat jak w normalnej lodówce, ma chłodnicę z takim dużym wiatrakiem i dwa obiegi.

Tak jak mówisz Przemo70 pewnie skończy się na zawiezieniu do warsztatu.

Myślałem, że sam coś podziałam, ale chyba nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw do rana , a rano wypełnij wodą aż do zalania wszystkich rórek. Załącz i poczekaj jakieś 30 minut , jeżeli woda zrobi się chłodniejsza to wszystko ok. Co do agregatu , to często przegrzewa się przy małej ilości freonu ( więc może będzie dobrze , nabicie freonem to nie majątek)

Poszukaj też regulatora termostatu ( najczęściej jest za jakąś małą metalową klapką) i zobacz ustawienie. Starsze modele mają przełącznik na pracę ciągłą i na nastaw ręczny. W nowych modelach jest tylko jedno standartowe ustawienie. Jeżeli schładziarka jest sprawna to po jakimś czasie na rurkach zrobi się płaszcz z lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.