Skocz do zawartości

Browar Maniutek - #30 Witbier 12Blg


wilko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor: Bladożółte, mętne.

Piana: Obfita ale bardzo krótka. Szybko zeszła do zera.

Zapach: Intensywny i rześki. Czuć kolendrę, pomarańcze raczej mniej.

Smak: Bez wątpienia orzeźwiające. Przywodzi na myśl domową oranżadę: cytrusy, drożdże i CO2. Posmak przyprawowy, goryczka minimalna. Lekko wodniste, silnie musujące.

Wysycenie: Wysokie, podszczypuje w język.

 

Z witów jak dotąd piłem tylko Bile z Obołonia, ale było to dawno i nie pamiętam za wiele. Przyprawy z początku były zaskakujące i potrzebowałem kilku łyków aby się przyzwyczaić i to zrozumieć. Wina to jednak nieobycia ze stylem. Gdy już smak zaakceptowałem było fajne, acz ciut za lekkie. Pite wraz z połowicą, zapytała czy też uwarzę takie na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy dostałem tego samego Witbiera , ale nie będę zakładał nowego wątku.

 

Barwa: jasno słomkowa

Piana: biała, tak samo jak w pszenicznym dosyć szybko opadła.

Aromat: cytrusowy

Wysycenie: wysokie , bardzo na miejscu.

Smak : bardzo przyjemna mieszanka kolendry i cytrusów, może minimalnie w kierunku kolendry, piwo lekko kwaskowate.

 

Jestem pozytywnie zaskoczony tym piwem, nie spodziewałem się że tak mi będzie smakowało. W smaku najbardziej kojarzyło mi się z owocem o nazwie liczi. Piwo orzeźwiające, właśnie dzięki mieszance smaku cytrusowego , i wysokiego wysycenia. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.