Skocz do zawartości

Piwa Apolloksa


19Mateusz87

Rekomendowane odpowiedzi

#24 Irish Red Ale

 

Smak: słaba goryczka, średnio słodowe, poszczególne smaki zharmonizowane, w smaku półsłodkie

Aromat: raczej brak zapachu słodowego i chmielu

Piana: niska, szybko się redukuje

Kolor: zloty, prawie klarowne

Nagazowanie: średnie

Całokształt: Bardzo smaczne piwko, kolor może i nie pasuje do IRA ale Krzysiek nie lubi posmaków palonych. Ważne żeby piwo smakowało i ja jestem z tej degustacji bardzo zadowolony. Za kilka tygodni będę mógł porównać moje IRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#28 Weizenbock

 

Smak: słaba goryczka, delikatne nuty palone, wyczuwalne głównie banany oraz nieznacznie goździki

Aromat: raczej estrowy, brak zapachu chmielu

Piana: jasno beżowa zredukowana do dywanika - drobno pęcherzykowata

Kolor: ciemny brąz przechodzący w czerń, nieprzejrzyste

Nagazowanie: średnie

Całokształt: Piwko podobne do każdego z grupy pszenicznych tyle tylko, że z nutami palonymi. Ogólnie wrażenia pozytywne.

 

 

Dzięki Krzysiu za piwka, moje też będziesz miał okazję spróbować jak dojrzeją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

#17 Doppelbock

 

Smak: wyczuwalna śliwka, goryczka na niskim poziomie, słodkie

Aromat: raczej owocowy, aromat chmielowy na niskim poziomie

Piana: gęsta, drobnopęcherzykowata, szybko redukuje się do dywanika

Kolor: złoty, klarowne

Nagazowanie: przegazowane

Całokształt: W zasadzie ten styl mi średnio podchodzi. Piwo przy otwieraniu ruszyło ostro do góry. Z wyprzedzeniem poszedłem do łazienki żeby nie było dużo sprzątania :) Niestety połowa piwa wyleciało. Krzysiek warzył tego koźlaka w marcu tego roku. Może dlatego też smak uległ zmianie i chmiel teraz jest słabo wyczuwalny. Podobała mi się piana, była taka jak lubię. Szkoda tylko, że tak krótko się utrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#30 Dortmunder

 

Smak: delikatnie słodowy, średnio chmielony

Aromat: zapach jakby estrowy, słabo wyczuwam chmiel

Piana: nietrwała ale zostaje mały dywanik

Kolor: zloty, czysty jak kryształ

Nagazowanie: słabe

Całokształt: To piwko smakowało mi bardziej niż warka #17. Dobrze, że mam możliwość spróbowania innych stylów. Dzięki Krzysiu za piwka. Z każdej mojej warki odłożę buteleczkę dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#17 Doppelbock Tak Ci Mateusz sugerowałem byś go otwierał nad zlewem i wlał do dużej szklaneczki. Niestety nie posiadam chłodnej piwniczki i latem moja piwa leżakują w wysokich temperaturach. Z stąd te niespodzianki.

Natomiast #30 Dortmunder zabutelkowany został 22 listopada wiec sie jeszcze ułoży i będzie o wiele lepszy

Twoje piwa czekają na degustacje i postaram się je ocenić. Troszeczkę sie przeziębiłem i poszczę od piwa juz trzeci dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

#33 American India Pale Ale

 

Smak: delikatnie słodowy, wyczuwalna przyjemna goryczka, orzeźwiające, jakby wytrawne

Aromat: w zapachu spodziewałem się słodu Cascade, później zajrzałem do receptury Krzysia i już wiem czemu tego nie czuję - w recepturze nie było tego chmielu :lol: Poza tym delikatnie słodowy zapach z odrobiną chmielowego

Piana: piwo jest młodziutkie to też piana jeszcze nie za dobra, nietrwała

Kolor: kolorek bursztynowy, piwo klarowne

Nagazowanie: słabe do umiarkowanego

Całokształt: Piwo bardzo mi smakowało, lubię takie z orzeźwiającym końcem a to takie było. Jak piana dojdzie do swojej formy to będzie super. Piwo robione na American Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

#19 Triple

 

Smak: Wyraźnie wyczuwam owocowość w tym piwie, jednak nie mogę konkretnie wskazać co to jest za owoc lub owoce. Ważne, że w piwie nie wyczuwa się alkoholu. Bardzo dobrze Krzysiek zamaskowałeś to 8% :beer: Goryczka na niskim poziomie.

Aromat: Aromat podobny do smaku, nie wyczuwa się alkoholu oraz chmielu.

Piana: Szybko się pojawia i szybko znika oblepiając szkło. Po kilku minutach zostaje jedynie dywanik.

Kolor: Jasna miedź, chyba dość klarowne, nadmiar CO2 mógł podnieść odrobinę drożdży.

Nagazowanie: Trochę przegazowane, ale nie dużo. Byłem przygotowany na to i dużo piwka mi nie uciekło :)

Całokształt: Piwo umiarkowanie słodowe, mocne, smaczne, inne od całej reszty. Choć na początku degustacji wydawało się, że coś w tym piwie jest dziwnego to po kilku łykach złudzenie to zniknęło :) Są jednak piwa, w których kubki smakowe muszą się przyzwyczaić do danego gatunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#34 Scottish Ale

 

Smak: Czysty profil smakowy, wyraźna goryczka, orzeźwiające, delikatnie słodowe. Nie mogłem rozszyfrować jednego smaku, jestem prawie pewny, że to chmiel ale nie wiem jaki. Trudno mi jednoznacznie porównać to do czegoś, to chyba jakiś trawiasty posmak.

Aromat: Zapach bardzo przyjemny, lekko chmielowy.

Piana: Piana niska, szybko znikająca.

Kolor: Bardzo jasny, złoty, piwo super klarowne.

Nagazowanie: Słabe.

Całokształt: To jedno z Twoich najlepszych piw Krzysiek jakie piłem. Wziąłem pierwszy łyk i pozytywnie się zdziwiłem, sam nie wiem czym, może tym, że nie wiedziałem czego się spodziewać po tym stylu. Oczekiwałem czegoś brytyjskiego o profilu podobnym do S-04 a tu całkiem coś innego :) Bardzo podobała mi się w tym piwie goryczka. Czuć, że piwo jest z charakterem :) Klarowność piwa mnie powaliła, nie widziałem wiele piw domowych o takiej klarowności. Nie chciałem w ten sposób o tym myśleć ale patrząc na kufel skojarzenie było jednoznaczne z piwem komercyjnym :) Piwo mogłem praktycznie wylać z butelki do ostatniej kropli ale z przyzwyczajenia zostawiłem 1cm na dnie żeby drożdże nie pchały się do kufla. W tym momencie nastąpiło kolejne zaskoczenie bo osad był bardzo zbity. W degustowaniu piw od Krzyśka mam poważny problem ponieważ piwa te są stosunkowo młode a mnie kusi żeby je wypić. Kiedy sobie tak stoją i na nie patrze to aż żal się nie napić ;) Może stąd wynika, że piana jest niska i szybko się redukuje, a nagazowanie słabe. Ogólnie rzecz ujmując, bardzo smaczne piwo, sam chciałbym, żeby moje tak wychodziły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#32 Milk Stout

 

Smak: Lekko palony, lekko kawowy. Mimo że Krzysiek użył sporo chmielu, goryczki w tym piwie zbytnio nie wyczuwam. Wyczuwam sporą słodycz, która ładnie się wkomponowała w całość.

Aromat: Zapach również palony i kawowy. Nie wyczuwam chmielu.

Piana: Niestety niska i nietrwała. Po 3 minutach nic nie zostaje.

Kolor: Czarny jak asfalt, nieprzejrzysty ;)

Nagazowanie: Na mój gust w sam raz. Podoba mi się jak bąbelki szczypią w język :(

Całokształt: Piwo dość młode, a więc potrzebuje jeszcze trochę czasu. Goryczka z nutami palonymi ładnie się harmonizuje, za jakiś czas pewnie i to co palone połączy się z całością. Smaczny Stout w słodszej wersji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

#38 Pilzner

 

Smak: Delikatnie chmielowy, słodowy, orzeźwiający.

Aromat: Lekko chmielowy, bez negatywnych zapachów.

Piana: Drobnopęcherzykowata, biała.

Kolor: Złoty, bardzo klarowny, wręcz przypomina piwa komercyjne (przepraszam Krzysiek za porównanie :smilies: )

Nagazowanie: Średnie.

Całokształt: Lubie piwa dolnej fermentacji a zwłaszcza Pilsy, Lagry itp. To piwko było bardzo dobre, z przyjemnością się je piło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 39 Tmave

 

Smak: Delikatnie palony z lekką nutką chmielową.

Aromat: Palony, przypomina kawę.

Piana: Beżowa, szybko redukuje się.

Kolor: Czarny, prawie klarowny.

Nagazowanie: Średnie.

Całokształt: Dobre piwo z nutka kawy oraz palonego ziarna. Nie piłem jeszcze tego stylu, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Właśnie zdegustowałem warkę 69 - weizen. Pycha!! Świeżutka, młodziutka pszenica o intensywnym aromacie banana. Ucieszyłem się jak te - nie przymierzając - małpy ;) Świetne piwo! Pozazdrościć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.