Skocz do zawartości

Gdzie moge to kupic?


BrowarmistrzNY

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochote zrobic cos takiego:

 

http://www.homebrewtalk.com/f51/hopster-hopscreen-157529/

 

niestety nie wiem gdzie w Polsce moge kupic ta siatke stalowa z malymi oczkami.

 

Czy moge takie cos kupic w Krakowie? Jesli nie, znacie jakas strone internetowa z czyms takim?

 

(aha, i jak sie ta siatka nazywa fachowo?)

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc za wielka wodą kupiłem w sklepie budowlanym (nie pamiętam nazwy-coś ala castorama) taką siateczkę. Nazywa się to paint strainer. Groszowa sprawa. Są różne wielkości, 1 galon i 5 galonów. Zrobię zdjęcie. W jednym opakowaniu jest kilka woreczków.

Tamtejsi piwowarzy stosują to z powodzeniem. Ja też już stosowałem i dużo lepiej się sprawdza niż siateczki muślinowe.

Kupiłem sobie tez coś takiego: (drugie zdjęcie)

 

http://www.northernbrewer.com/brewing/brewing-equipment/stirring-straining/nylon-hop-bag-8-x-9-1-4.html

 

Oczka są trochę mniejsze i ?w zestawie? jest sznurek do ściągania u góry.

U nas chyba nie kupisz. Pytałem w kilku dużych składach budowlanych ale nie mieli nic podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmach sprzedających metale kolorowe są dowolne siatki ze stali nierdzewnej stosowane w różnych filtrach, oczka od 0,05mm.

Witam sąsiada znad Liwca.

 

A tak w ogóle po co komu te siatki??

Edytowane przez radekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle po co komu te siatki??

no do chmielenia.

Tylko' date=' że w przypadku takich materiałowych to chyba szybciej by było samemu z firanki zrobić :([/quote']

Acha.

 

A nie prościej rzucać chmiel prosto do gara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle po co komu te siatki??

no do chmielenia.

Tylko' date=' że w przypadku takich materiałowych to chyba szybciej by było samemu z firanki zrobić :([/quote']

Acha.

 

A nie prościej rzucać chmiel prosto do gara?

No prościej. Ale wiele rzeczy czy czynności można po prostu zrobić inaczej lub wygodniej. Zresztą cały postęp technologiczny bierze się z ludzkiego lenistwa, oszczędności czasu czy wygody.

Jeśli ktoś lubi zlewać brzeczkę piwną z gara pełnego chmielin nie przejmując się stratami , itp. to przecież można i tak.

Jeśli mogę wrzucić szyszki do worka który ma pojemność zbliżoną do pojemności kadzi warzelnej i później w jednej chwili go wyciągnąć wyciskając brzeczkę z chmielu to wybieram takie rozwiązanie.

Granulat chmielę w tym woreczku ze sznurkiem lub w dwóch tych mniejszych bez sznurka. Co prawda i tak część chmielu się przedostaje do brzeczki jednak nieporównywalnie mniej niż z woreczków muślinowych.

Każdy wybiera technologię jaka mu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :(

 

Ja kupiłem worek do moszczu w sklepie winiarskim i czasem używam, głównie jak chmielę dużą ilością szyszek.

 

Nie lubię go specjalnie, bo pałęta się po garze i utrudnia cyrkulację brzeczki, a przede wszystkim dochodzi dodatkowa rzecz co czyszczenia i mycia :lol:

Odwróć na lewo, wypłycz wodą i wypierz w pralce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.