Skocz do zawartości

Norymberga - Brau Beviale 2010


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, będziemy krążyć z Przemkiem po targach w czwartek. Będzie też Czes z Anką.

 

Wszystkich piwowarów którzy będą na Brau w czwartek zapraszam na piwo z browaru pilotażowego na żółto-czerwonym stoisku Weyermanna - proponuję godzinę 14:00 ;)

 

Ewentualnie można się spotkać poza targami, śpimy w Norymberdze w środę i w czwartek w potem w Bambergu w piątek i sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, wróciłem, piwa popiłem, co nieco zobaczyłem

 

Ogólnie są to targi przemysłowe - piwowar domowy nie ma tam co szukać, gdyby nie fakt, że mnie tam zawieziono w zasadzie za darmo to bym był niezadowolony.

 

Ze sprzętu ciekawe było zaledwie parę drobiazgów - malutkie czeskie schładzarki do piwa, wielkości małego ekspresu do kawy, świetna alternatywa dla kegeratora, chyba się skuszę, mają mi przesłać ofertę.

 

Małe, "dezodorantowe" butle CO2 do wyszynku w plenerze

 

Małe kegi - w zasadzie każdy producent robi kegi 5 i 10 L, ale pewnie sa drogie. Ciekawe były 10l kegi z plastiku, po 38 Euro. W ogóle plastik wchodzi w ten obszar, wydziałem 3 rózne rozwiązania, z torbą w środku, i bez. Fajne były kegi w drewnie, ze szpuntem na nalewak, ale za 400 euro. Beczki dębowe 50L - 300 euro.

 

Ładne minibrowarki, Czesi mocno wchodzą w ten rynek.

 

Najciekawsza była sala z surowcami, ale nic nowego. Powąchałem trochę ciekawych chmieli. Sporo chemii piwnej - ale to Was nie zainteresuje. Stewia mocno wchodzi w rynek.

 

Zobaczyłem na korytarzu Charliego Papaziana. Śledziłem go i dopadłem, żeby się przedstawić i przywitać. Pewnie pomyślał, że jakiś świr :D

 

Pogadałem trochę z facetem z Castle Malting. Bardzo mi polecał słód Coffee i Coffee Light, podobno dużo browarów go używa, piwa są nagradzane.

 

Najmilej wspominam jednak wizytę w dyskoncie alkoholowym w Norymberdze - topowe piwa niemieckie po 70 centów. Fajna, dzielona skrzynka na piwo 2*10 sztuk - 1.50 euro. Normalnie disnayland, nakupiłem pszeniczek, będę testował.

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmilej wspominam jednak wizytę w dyskoncie alkoholowym w Norymberdze - topowe piwa niemieckie po 70 centów. Fajna, dzielona skrzynka na piwo 2*10 sztuk - 1.50 euro. Normalnie disnayland, nakupiłem pszeniczek, będę testował.

Szkoda, że nie zawitałeś do http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=87110&highlight=norymberga naprawde fajny sklepik. Sporo lokalnych ciekawostek, spoko obsługa, dobre ceny i zawsze można liczyć na gratisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętu ciekawe było zaledwie parę drobiazgów - malutkie czeskie schładzarki do piwa, wielkości małego ekspresu do kawy, świetna alternatywa dla kegeratora, chyba się skuszę, mają mi przesłać ofertę.

W Polsce takimi schładzarkami handluje A. Jaskólski ze 101 piw we Wrocławiu.

 

Ciekawe były 10l kegi z plastiku, po 38 Euro. W ogóle plastik wchodzi w ten obszar, wydziałem 3 rózne rozwiązania, z torbą w środku, i bez.

Te 10tki z plastiku były wielorazowego użytku? No i czy wytrzymywały jakieś sensowne ciśnienie, czy jedynie koło 1 bara?

 

Ładne minibrowarki, Czesi mocno wchodzą w ten rynek.

Jakieś szokująco niskie ceny, czy bez zmian, koło 100k euro za najprostszą warzelnię?

 

Zobaczyłem na korytarzu Charliego Papaziana. Śledziłem go i dopadłem, żeby się przedstawić i przywitać. Pewnie pomyślał, że jakiś świr :/

Czyli generalnie nie zareagował entuzjastycznie na piwowara domowego z końca świata. :D

 

Najmilej wspominam jednak wizytę w dyskoncie alkoholowym w Norymberdze - topowe piwa niemieckie po 70 centów. Fajna, dzielona skrzynka na piwo 2*10 sztuk - 1.50 euro. Normalnie disnayland, nakupiłem pszeniczek, będę testował.

Skrzynka dzielona w każdym Getranku jest np. Paulaner. Natomiast zasada jest taka, że się w Niemczech kupuje same nieznane piwa z napisem keller, zwickl, rauchbier, względnie maerzen i hefeweizen. :D

 

A tak serio, to zazdroszczę wyjazdu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce takimi schładzarkami handluje A. Jaskólski ze 101 piw we Wrocławiu.

wiesz coś o cenach?

 

Te 10tki z plastiku były wielorazowego użytku? No i czy wytrzymywały jakieś sensowne ciśnienie, czy jedynie koło 1 bara?

wielorazowe, jak zwykły keg z głowicą flach, wytrzymują 4 bary.

 

Były też 30litrowe, z wkładaną torba plastikową do środka. Od razu pomyślałem o fermentacji bez dezynfekcji; ale torba jest po 2,5 euro; pół ceny fermentora

 

Jakieś szokująco niskie ceny, czy bez zmian, koło 100k euro za najprostszą warzelnię?

Nie chciało mi się już z nimi gadać "proszę zostawić wizytówkę, prześlemy ofertę" eee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem francuski chmiel używany do biere de garde.

Wkrótce dostępny w Polsce :D

 

P.S.

Miło było sptkać wielu piwowarów z Polski, choć Piotrek, jak zapowiadał - wyjechał wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce takimi schładzarkami handluje A. Jaskólski ze 101 piw we Wrocławiu.

wiesz coś o cenach?

Wiedziałem' date=' ale... zapomniałem. :D Wydawały się atrakcyjne z tego co pamiętam.[/quote']

Tu masz co nie co http://www.lindr.cz/jsem-domacnost.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kegi - w zasadzie każdy producent robi kegi 5 i 10 L, ale pewnie sa drogie.

W Belgii w supermarkecie dyskontowym widziałem w sprzedaży Leffe w kegach 6 litrów, cena wychodziła taniej niż w butelkach 0,33. Więc tak sobie myślę że nie mogą być bardzo drogie. Moim zdaniem taki keg 5-6 litrów to idealne rozwiązanie dla domowego piwowara, tylko gdzie takie cóś kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kegi - w zasadzie każdy producent robi kegi 5 i 10 L' date=' ale pewnie sa drogie.[/quote']

W Belgii w supermarkecie dyskontowym widziałem w sprzedaży Leffe w kegach 6 litrów, cena wychodziła taniej niż w butelkach 0,33. Więc tak sobie myślę że nie mogą być bardzo drogie. Moim zdaniem taki keg 5-6 litrów to idealne rozwiązanie dla domowego piwowara, tylko gdzie takie cóś kupić?

Mówisz o kegu czy blaszanej puszce typu party-keg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe kegi - w zasadzie każdy producent robi kegi 5 i 10 L' date=' ale pewnie sa drogie.[/quote']

W Belgii w supermarkecie dyskontowym widziałem w sprzedaży Leffe w kegach 6 litrów' date=' cena wychodziła taniej niż w butelkach 0,33. Więc tak sobie myślę że nie mogą być bardzo drogie. Moim zdaniem taki keg 5-6 litrów to idealne rozwiązanie dla domowego piwowara, tylko gdzie takie cóś kupić?[/quote']

Mówisz o kegu czy blaszanej puszce typu party-keg.

No właśnie o rasowym kegu, z grubej nierdzewki, z normalnym fittingiem. Keg taki jak 30 l, czy 50 tylko bardzo mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.