Skocz do zawartości

Piwny kurs degustacyjny


hagar

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem przyjemnośc uczestniczyc w kursie degustacyjnym organizowanym przez piwoznawcy.pl. Pomyślałem że warto podzielic się wrażeniami. Od razu zaznaczam iż z serwisem piwoznawcy.pl nic mnie nie łączy wiec prosze nie traktujcie tego jak kryptoreklamę :)

 

Jako twórca piwa domowego sporo czytam na ten temat. To forum jest bezcennym źródłem wiedzy, są nim również książki. W teorii nie da się jednak poznac zapachu DMS, trudno wyobrazic sobie aromat maślany czy inny z grona wielu jakie w piwach możemy wychwycic. Mi się to nie wcześniej nie udało, aż do wczoraj, gdy w przygotowanych fiolkach odnalazłem 7 zapachów. Teraz wiem czego szukac we własnych piwach.

 

To o wadach jakie znajdziemy w każdym piwie. Teraz o zaletach: czyli jak doszukiwac sie/rozponawac wyznaczniki stylu. O tym tez była mowa i wierzę że dzięki wczorajszemu szkoleniu będę w stanie ciut lepiej dostrzegac pewne niuanse. Kolejny raz - nie da się tego nauczyc z książek.

 

O atmosferze, smaku piw czy profesjonalności prowadzącego pisac nie muszę. Wystarczy zerknąc gdzie szkolenie miało miejsce, jakie piwa testowaliśmy i kto prowadził. Tego typu szkolenie (niekoniecznie u piwoznawców.pl ;) polecam każdemu piwowarowi domowemu i rzekłbym, że na pewnym etapie naszego rozwoju jest wręcz niezbędne.

 

Jednocześnie pragnę pozdrowic kolegów z którymi wczoraj degustowałem, a wiem że są obecni na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z prowadzącym o możliwości uruchomienia takich kursów we Wrocławiu. Jest szansa. Tam miałbyś niedaleko, jak i ja, bo z Opola do Poznania po polskich drogach...

Edytowane przez hagar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, szkolenie pierwsza klasa. Dla mnie oprócz możliwości zmierzenia się z DMS czy skunksem, istotne było też zderzenie ze światem piw belgijskich. Jakoś samemu ciężko było się do tego zabrać (pomijając problemy w dostępie do "próbek"). W dobrym towarzystwie i pod okiem specjalistów poznawanie piw belgijskim okazało się strzałem w dziesiątkę.

 

I na koniec uwaga - po szkoleniu piwo zaczyna smakować jakby inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.