Skocz do zawartości

Sprzeciw!


agrest

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz, admiro, że w Twoim poście tak całościowo... ale skąd wziąłeś tę możliwość zabrania dziecka z powodu jednorazowej krytyki? :)

Spokojnie, tutaj: http://www.rzecznikprawrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec i Matka są rodzicami dziecka i choćby rozum stracili i byli najgorszymi rodzicami na świecie' date=' nadal są rodzicami i nikt i nic tego nie zmieni. W momencie kiedy jest problem jedyne co powinno zostać uczynione to napominanie rodziców, a nie odbieranie im dzieci - i wiem, że to nie takie łatwe i napominanie często nic nie daje. Ale czy urzędas państwowy, który pewnie nie ma dzieci, nie mieszka w okolicy i w ogóle nie wie o co chodzi w rodzinie ma prawo narzucać swoją wolę, podkreślę to raz jeszcze [u']rodzinie[/u] ? Nie czepiam się tutaj już ekstremom gdy upierdliwa sąsiadka dzwoni na policję i w środku nocy ci pukają do domu kumpla bo jego 3 miesięczne dziecko płakało i sąsiedzi zgłaszają możliwość znęcania się nad dzieckiem - jak napisałem to już ekstremalne zdarzenie.

 

P.S. Czy w domach dziecka jest tak różowo? Czy te dzieci potem są szczęśliwe, że tam trafiły? A ie dzieci mimo wszystko tęskni za swoimi strasznymi rodzicami? Więzów krwi nie rozerwiesz, nawet jeśli są one pogmatwane :)

Dobrze, że zdania nie zabiera moja dziewczyna , która pięc lat pracowała jako wychowawczyni w świetlicy dla dzieci z rodzin patologicznych.

Jej zdanie jest takie, sterylizować, odbierać dzieci rodzicom i dawać do adopcji. Dla niej taka ustawa to cały czas robiebie za mało dla bezpieczeństwa bezbronnych dzieci.

Wiesz, już ktoś kiedyś wpadł na taki pomyśl ze sterylizacją, czystkami narodu. Spoko, każdy ma jakiś pomysł na życie - jego sprawa, każdy jest wolny. Ale jeśli ktoś mi coś narzuca to mi się kosa w kieszeni otwiera i włącza tryb berserkera.

 

Każdy będzie miał swoje zdanie na ten temat. Moje jest takie : każde takie prawo "ewoluuje", są poprawki, aż w końcu ludzie będą się bać mieć dzieci, bo raz po pysku da buntującemu się dzieciakowi na opamiętanie i już urzędas się doczepi.

 

A jeszcze mi się przypomniało - w ZSRR chcieli wprowadzić równomierne zaludnienia terenów - dzieci miały być w pewnym wieku odbierane rodzicom i umieszczane tam gdzie później miały żyć. Ludzie ogółem mieli być rozmieszczani według potrzeby terenu bez względu na rozdzielanie rodziny - w końcu wszyscy byli równymi sobie towarzyszami. Ciekawe kiedy w UE na to wpadną.

 

Tyle ode mnie - myślę, że i tak każdy zostanie przy swoim.

:) for all !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz' date=' admiro, że w Twoim poście tak całościowo... ale skąd wziąłeś tę możliwość zabrania dziecka z powodu jednorazowej krytyki? :)[/quote']

Spokojnie, tutaj: http://www.rzecznikprawrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php

Spokojnie, tutaj:http://chomikuj.pl/kacha1982?fid=170896081 masz tekst poradnika (a nie interpretację). Ściągnij, przeczytaj, porównaj z tym, co zalinkowałeś i odpisz...

Shayboos, i czytaj dokładnie: przesłałeś link do STOWARZYSZENIA o nazwie Rzecznik... a nie do RZECZNIKA...

Żeby pomóc - cytat z poradnika:

Rodzaje przemocy w rodzinie

? Przemoc fizyczna jest to wszelkiego rodzaju bezpośrednie

działanie z użyciem siły, którego rezultatem jest

nieprzypadkowe zranienie np. popychanie, obezwładnianie,

policzkowanie ,szczypanie, kopanie, duszenie, bicie otwartą

ręką, pięścią lub przedmiotami, oblewanie wrzątkiem lub

substancjami żrącymi, użycie broni, itp.

? Przemoc psychiczna jest to działanie prowadzące do

zniszczenia pozytywnego obrazu własnej osoby np. :

wyśmiewanie, poniżanie, upokarzanie, zawstydzenie,

narzucanie własnych poglądów, ciągłe krytykowanie,

kontrolowanie, ograniczanie kontaktów, stosowanie gróźb,

szantażowanie.

? Przemoc seksualna jest to wymuszanie różnego rodzaju

niechcianych zachowań w celu zaspokojenia potrzeb

seksualnych sprawcy np. nieakceptowane pieszczoty,

praktyki seksualne, seks z osobami trzecimi, sadystyczne

formy współżycia, krytykowanie zachowań seksualnych .

..........

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam napisał że ustawa jest skierowana przeciwko psychopatom.

Tak może jest taki zamiar, ale również przeciwko nam normalnym ludziom.

Przykład w Hiszpanii program TV pokazano jak dzieci bezkarnie przy bankomatach wyrywają ludziom,

pieniądze z ręki (bo nietykalni). Czy to nie jest ustawa przeciw tez normalnym ludziom.

Niech ktoś z was powie czy nie został (już nie mówię o klapsach lania paskiem rękom) ale , słownie upomnianym przez rodziców.

I czy ktoś na tym źle wyszedł skarży się teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten krótki film - zamieściłem pierwszą część tylko. Warto się zastanowić czy Szwecja jest krajem który warto naśladować jeśli chodzi o kwestie rodzinną. Wiem, że tam to już w ogóle absurd goni absurd (na przykład weszło prawo nakazujące głaskać kota 3 razy dziennie - bo przecież kot ma prawo do kontaktu z człowiekiem :) Pani minister dodała, że niestety nie są wstanie skontrolować wszystkich Szwedów czy właściwie zajmują się swoimi zwierzętami...) ale UE właśnie w tą stronę zmierza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo mojego wieku raptem 28 lat jestem przeciw tej ustawie pamiętam jak za dzieciaciaka nieraz dostałem lańsko ręką paskiem czy laczkiem ale zawsze był jakiś tego powód i jakoś nie mam żalu do swoich rodziców za to po prostu należało się i tyle w przeciwieństwie do siostry która była zawsze och ach i teraz pokazuje co to nie ona wychodzi z założenia że wszystko się jej należy i nic nie musi robić. Mam w tej chwili 18 miesięczną córeczkę i jest praktycznie moim oczkiem w głowie i jeśli ktoś by ją uderzył to nie wiem czy bym nie oddał sprawcy za to ale nie popadajmy w paranoje klaps to nie jest znęcanie się nad dzieckiem. A takich co się znęcają nad dziećmi powinno się im zrobić dokładnie to samo co zrobili własnym dzieciom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coder,

 

Bardzo cenię sobie Twoje rady piwowarskie. Zawsze ogromne wrażenie robi na mnie Twoja skrupulatność oraz poszukiwanie informacji w wielu źródłach. Ponieważ dzisiaj został dotknięty temat na który reaguję emocjonalnie podobnie jak dziewczyna @Makarona to pozwolę sobię wejść z Tobą w polemikę (na szczęście nie jest to temat piwowarski).

 

Tak więc w dzisiejszym wątku napisałeś :

 

Wątpić jest rzeczą ludzką, media wciskały nam już w przeszłości wystarczająco dużo kitu.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Nie podoba mi się tylko, że wspólnie z kolegą @shayboos bagatelizujecie dramat kobiety więzionej przez większość swojego życia prze Ojca. Nawet jeżeli media to wyolbrzymiły to i tak spotkała ją straszliwa krzywda.

 

 

Powinniśmy uczyć się na cudzych błędach:

 

http://prawica.net/opinie/22079

 

"20 tys. dzieci rocznie jest odbieranych rodzicom w Szwecji. Wiele z nich popełnia samobójstwo. "

seniorroberto: nie unoś się, tylko przeczytaj najpierw artykuł do którego link podałem. To są konkretne fakty, przykłady o które właśnie prosisz, z kraju w którym analogiczna ustawa już działa wiele lat.

Powołujesz się na artykuł z portalu prawica.net twierdząc, że są tam zawarte konkretne fakty. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze, powołując się na Twoją myśl n/t mediów należy pamiętać, że portal ten nie jest obiektywny i najprawdopodobniej wciska kit w celu realizacji swoich celów polityczno-ideologicznych. Po drugie to jest bullshit. Wystardzy sięgnąć do roczników statystycznych, żeby sprawdzić, że w Szwecji rodzi się około 90 tyś. dzieci rocznie. Chyba nie wierzysz, że co czwarte dziecko w Szwecji jest odbierane rodzicom. Co więcej jak się zacznie czytać ten artykulik to jest tam napisane, "Statystyki szwedzkie mówią o 20 tys. decyzji w skali roku o odebraniu dzieci. Większość z nich to decyzje, które potwierdzają po raz kolejny te podjęte już wcześniej (są one co jakiś czas odnawiane)." - to znaczy, że ilość odbieranych dzieci rocznie jest znacznie, znacznie mniejsza bo większość to odnawianie decyzji. Wygląda na to, że trochę wyolbrzymiłeś problem odbierania dzieci w Szwecji.

 

To chyba na tyle.

 

Pozdrawiam,

 

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać ale muszę.

 

Kolega @Zwiazkowiec napisał

(...)Po pierwsze, powołując się na Twoją myśl n/t mediów należy pamiętać, że portal ten nie jest obiektywny i najprawdopodobniej wciska kit w celu realizacji swoich celów polityczno-ideologicznych.(...)

Nie wiem czemu uważasz ten portal za nieobiektywny, a wszystkie inne za święte. To Tak tylko ogólnie.

 

I jeszcze jedno - wcale nie bagatelizuję dramatu tej kobiety z Austrii. Szkoda mi jej. Ale z powodu jednego psychopaty nie mogą być podejrzanymi wszyscy inni. I w tym momencie znów spójrzmy na media - dramat jednej kobiety w wiadomościach ciągnął się tygodniami. A to, że codziennie giną setki jeśli nie tysiące ludzi z głodu, wojen, braku wody, leków - cisza ... Zginie kilka osób za granicą - leci do nich premier za moją kasę podatnika - i to jest w telewizji i premier jest super - ten sam, który "łatając" dziurę budżetową podnosi podatki, ale jest w porządku bo poleciał do kilku ludzi w żałobie, a to że cała reszta płaci i wielu musi odmówić sobie szynki i żreć chleb ze smalcem codziennie bo mamy takich wspaniałych rządzących nie jest ważne. Jeszcze tylko prowokacja walki o krzyż i media zaślepiają nam oczy sensacją, gdy podejmuje się decyzje, które wpędzają nas w czarną d...ziurę.

Trochę Offtop ale mnie poniosło...

Kończę z tą dyskucją bo tylko ciśnienie sobie podnoszę niepotrzebnie :)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać ale muszę.

 

Kolega @Zwiazkowiec napisał

(...)Po pierwsze, powołując się na Twoją myśl n/t mediów należy pamiętać, że portal ten nie jest obiektywny i najprawdopodobniej wciska kit w celu realizacji swoich celów polityczno-ideologicznych.(...)

Nie wiem czemu uważasz ten portal za nieobiektywny, a wszystkie inne za święte. To Tak tylko ogólnie.:

Proszę wskaż gdzie napisałem, że tylko ten portal jest nieobiektywny a inne są święte.

Dla Twoje wiadomości : mam niską ocenę całości mediów w Polsce i od dwóch lat nie mam telewizora.

 

Lukasz

 

ps. By the way jego nazwa wprost wskazuje, że nie jest on obiektywny światopoglądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać ale muszę.

 

Kolega @Zwiazkowiec napisał

(...)Po pierwsze' date=' powołując się na Twoją myśl n/t mediów należy pamiętać, że portal ten nie jest obiektywny i najprawdopodobniej wciska kit w celu realizacji swoich celów polityczno-ideologicznych.(...)[/quote']

Nie wiem czemu uważasz ten portal za nieobiektywny, a wszystkie inne za święte. To Tak tylko ogólnie.:

Proszę wskaż gdzie napisałem, że tylko ten portal jest nieobiektywny a inne są święte.

Dla Twoje wiadomości : mam niską ocenę całości mediów w Polsce i od dwóch lat nie mam telewizora.

 

Lukasz

 

ps. By the way jego nazwa wprost wskazuje, że nie jest on obiektywny światopoglądowo.

Dobra mój błąd co do Twojej oceny świętości mediów.

Ale nie sądzę, że można mieć obiektywny światopogląd, bo wtedy nie ma się żadnego światopoglądu.

Pozdro

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież nikt nie neguje teoretycznego celu powstania tej ustawy, po prostu nie chcemy tam zapisów w stylu "lub czasopisma" i "inne rośliny", lub kompletnego bubla jak zmiana ustawy w związku z ostatnio modnym tematem medialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są w tej ustawie TAKIE zapisy? proszę, wskaż je.

Przecież są już opracowania podane u góry strony.

Jakiś pracownik opieki zabierze dziecko, a za niewinność będzie trzeba tłumaczyć się w sądzie, tak ja rozumiem tą ustawę - jest to wstęp do drugiej Szwecji.

Nie wskazuj, że nie, mam do czynienia z przepisami na co dzień i wiem jak urzędnicy i sądy interpretują bardziej proste zapisy.

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja wzięta z księżyca - Tatuś "patologiczny" piwowar wypije z Mamusią piwo. Nagle pukanie do drzwi. Rano w gazecie notatka - pijani rodzice opiekowali się dziećmi.

Wniosek prosty - odebrać im dzieci.

Mam znajomych, którzy idąc na spacer z dziećmi do parku boją się przy okazji wypić piwo w ogródku piwnym. Bo zawsze jakiś przechodzień może zgłosić przygodnemu policjantowi, że rodzice są pijani.

Idę po piwo moje dzieci już ze mną nie mieszkają. Mogę być spokojny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle powtarzam w takich sytuacjach: piwowarstwu domowemu nie służą dyskusje polityczne i jestem nim przeciwny na forum.

Później są narzekania na słabe wydajności zacierania ;) Szkoda nerwów proszę Państwa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 12a. 1. W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w

związku z przemocą w rodzinie pracownik socjalny wykonujący

obowiązki służbowe ma prawo odebrać dziecko z rodziny i umieścić

je u innej niezamieszkującej wspólnie osoby najbliższej, w rozumieniu

art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. ? Kodeks karny (Dz.

U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.5)), w rodzinie zastępczej lub w całodobowej

placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Choć tak krytykowany, to ten artykuł wcale nie brzmi groźnie. Myślę, że jest to tylko spór światopoglądowy. Nie uważam, żeby ta ustawa była zagrożeniem , dla mnie (ojca dzieciom) pijącego piwo, a daje szansę na uratowanie zdrowia, może życia kilku dzieciaków,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ta sama ustawa' date=' która pozwala chronić dorosłe ofiary przemocy domowej - m.in. dzięki wprowadzeniu możliwości usunięcia sprawcy z domu, bo teraz często ofiara, mimo wyroków sądowych, jest zmuszona w dalszym ciągu mieszkać ze sprawcą.[/quote']

Również w wypadku, gdy to sprawca (lepiej - tylko oskarżony!) jest właścicielem mieszkania, a "ofiara" u niego mieszka. A od nowego roku nie będzie obowiązku meldunkowego, więc "ofiara" nawet nie będzie musiała udowodnić, że faktycznie mieszka.

Tak jak jestem za zabieraniem samochodów pijanym kierowcom (albo kary w wysokości wartości samochodu), tak i uważam, że jak ktoś leje dajmy na to żonę, to na odbycie kary jego się wyprowadza, a nie ofiarę.

 

EDYTA - dobra, EOT, już nie zaglądam do tego wątku, to jest forum piwowarskie, a jak będę chciał się zdenerwować politycznymi dyskusjami to sobie na Wykop zajrzę, tam zawsze znajdzie się ktoś o poglądach w sekundę podnoszących ciśnienie nawet najspokojniejszym :wink:

Edytowane przez kwiatosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.