Skocz do zawartości

Koelsch czy tak wygląda po burzliwej ?


danol148

Rekomendowane odpowiedzi

Mój był po burzliwej identyczny, z tym że dodatkowo pachniał i smakował drożdżami. Trochę się wyklarował i drożdży już nie czuć, ale wciąż jest mętny i chyba taki zostanie (dwa tygodnie w butelkach). Ja użyłem 3 kg słodu pilzneńskiego i kilogram pszenicznego, więc chyba stąd ta mętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś próbę jodową? Jeśli tak, to była negatywna? Miałeś przełom podczas gotowania? To nie wygląda jakby to była tylko kwestia drożdży.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie kawa z mlekiem. ;)

Spróbuj przedłużyć cichą troszkę i zobaczymy co z tego będzie, ewentualnie dodaj żelatyny.

Miewałem problemy z klarownością ale czegoś takiego w życiu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego, gdy warzyłem Red Irisch Ale, i pech chciał, że w tym dniu znajomi walili drzwiami i oknami, a ja z tego powodu popełniłem masę błędów (to były same błędy), przede wszystkim temperatura zacierania zbyt wysoka, i wlaśnie wyszło coś takiego, nie wyklarowało się nawet po siedmiu miesiącach, ale jakoś się wypiło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koelsch zestaw z HB

Skład

Pilzneński 3kg

Pszeniczny 0,8kg

Drożdże s33

 

Zacieranie

70 °C słody

65 °C 30 min

72 °C . 20 min

podgrzanie do 75 i filtracja z wysładzaniem do 9°Blg

wyszło ok 24l

Gotowanie (lubelski w pelcie)

30g. lubelski na początku wrzenia

10g. po 60 min

 

schłodzone do 20°C i zadane drożdże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

klarowałem koelscha żelatyną i nie jestem zadowolony. Dziwne wyszło, Drożdże w butelkach nie chcą się zbić, do tego po wypiciu w ok. godz. 21 w nocy mam nadmiary kwasu w żołądku. To samo miał kolega, gdy wypił piwo...

Do tego piwo nie chciało się nagazować. Mam nadzieję, że dałeś innych drożdży do refermentacji...

Żelatynie mówię nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.