Skocz do zawartości

Kocioł zacierno-warzelny


Pinki

Rekomendowane odpowiedzi

Blachy nie stosuj jako filtratora bo się nie sprawdziło u mnie.

Polecam Ci zaś zastosowanie ponacinanej i wygiętej rurki miedzianej.

???

ale jak w Speidel Braumeister rurkę miedzianą zastosować?

 

Ja chcę zrobić kopię Speidel Braumeister 20l

Jeśli chcesz zrobić kopie to proszę bardzo. Czy tam blacha ma 2,5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam blacha ma 2,5mm?

Tego nie wiem.

Otworki mają ponoć 3mm tak mi podał użytkownik który ma go od 2007r i zrobił na nim coś ok 200 warek

 

Jeśli chcesz zrobić kopie to proszę bardzo.

Czy to zły pomysł? Lepiej kupić oryginał?

Edytowane przez beiot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża średnica tych otworów. Troche mółta przedostanie się pewnie do brzeczki. Mam otwory 3 mm w filtrze i trochę mi to przeszkadza. Teraz ozrganizowałem blachę ok 1-1,5 mm i mam nadzieję, że będzie lepiej.

Braumeister to jest dobry materiał do kopiowania, idealnie prosta konstrukcja bez zbędnych garów, które trzeba myć i konstrukcji tylko zajmujących miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oryginale są otworki 3mm i jakaś siatka z tworzywa która się kładzie na perforowaną blachę.

Czyli ta siatka z tworzywa to filtrator.

jeśli faktycznie to było by to dziwne, bo czemu niby nie zastosować po prostu mniejszych otworów ? I jeszcze zastosowanie w tej kolejnosci, że najpierw drobna siatka a później grubsze sito ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem wpierw blachę perforowaną 2mm ale słód przelatywał przez otwory. Dokupiłem więc siatkę z nierdzewki i nałożyłe-jak się nie mylę to 0,4mm i to była katastrofa- kompletnie zatykało filtrację.

Nie ma to jak rurka miedziana pocnacinana jako filtrator, ale do tego by musiał być kolejny kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich utalentowanych kopistów (i nie tylko) zapraszam na sobotę do Cieszyna. Podczas Brackiej Jesieni w Browarze Zamkowym będziemy warzyć na Speidlu Stouta Owsianego. Oczywiście zdjęcia będzie można trzaskać do woli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich utalentowanych kopistów (i nie tylko) zapraszam na sobotę do Cieszyna. Podczas Brackiej Jesieni w Browarze Zamkowym będziemy warzyć na Speidlu Stouta Owsianego. Oczywiście zdjęcia będzie można trzaskać do woli :/

Cwaniaczek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ponacinane ploterem wodnym otworki szerokości 1,1mm ciekawe czy nie będą za wąskie?

Poproszę dokładny opis wkładu filtracyjnego: z czego to , jaką metodą wyginane, zgrzewane?, u jakiego fachowca, dokładne wymiary (pasuje do standardowego Kega) itp :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekm bardzo fajny estetycznie wykonany i przemyślany filtr :/ tylko czemu taki wąziutki ? ile tam słodu się zmieści ? szkoda trochę przestrzeni w kegu, bo mocniejszych piw chyba na tym nie uwarzysz, chyba że bez wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wszystko poskładam i będzie działało ok to chętnie podziele sie wiedza i doświaczeniem przy robocie .

A puki co jestem na etapie budowy i nauki jeszcze nic nie uwarzyłem :/

To tak jak ja. Prototyp będzie gotowy za ok 14 dni.

Szczegóły są dogadywane.

Podam informacje po złożeniu sprzętu.

 

Sterownik od

http://www.aterm.pl/

Fajny człowiek. Doradził na telefon co i jak, wytłumaczył. Bardzo chętny do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.