Skocz do zawartości

Kocioł zacierno-warzelny


Pinki

Rekomendowane odpowiedzi

ale kegi 50 l ? też nie jest tak słodko, że mniejsze warki będziesz robił, bo filtr jest wąski, więc sypiąc do powiedzmy do wysokości 4/5 słodu będziesz musiał zalać tyle, a nawet więcej wody.

Ale nic w praniu wyjdzie to powiecie co i jak. Zawsze można pokombinować i coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie od razu radiator na ten SSR, konkretnie się grzeje, ja stosuję radiator na pastę plus mikrowiatraczek w obudowie.

Tak wiem myślałem o radiatorze. Pastę też dostałem. Tylko od czego go dopasować? Wiatraczek masz na 220V.

Najprościej byłoby od komputera radiator z wentylatorem tylko, że nie na 220V:(

Edytowane przez beiot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dobre wieści

Sterownik jest po badaniach EMC i takich tam. Inwestycja nie mała, ale teraz z czystym sumieniem będzie można przyklejać CE, co za tym idzie jest szansa na większe udomowienie i spadek ceny :smilies:

Jeszcze delikatna zmiana konstrukcji, badania potwierdzające i wio

W razie czego mojego kociołka mogę się juz pozbyć.

 

Co do konstrukcji gara, od spodu mam perforowaną blachę, okrągłe otworki ok 2mm. Od góry najlepiej spisywała się gaza złożona na kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

estetycznie wykonane ;)

 

edit :

może mieszam, ale czy nie za nisko umieszczony jest filtr po wyciągnięciu ? w tej pozycji wysładzać pewnie będzie się dało jedynie do połowy objętości gara.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estetycznie wykonane ;)

Właśnie to mi proponowałeś do mojego małego browaru?

Jeśli tak to to super propozycja idealnie wpasowało by się do mojej małej piwniczki :)

beiot jestem pełen podziwu,opisz jaki koszt i kto ci to wykonywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estetycznie wykonane ;)

Właśnie to mi proponowałeś do mojego małego browaru?

Jeśli tak to to super propozycja idealnie wpasowało by się do mojej małej piwniczki :)

beiot jestem pełen podziwu' date='opisz jaki koszt i kto ci to wykonywał.[/quote']

to tylko inne grzanie.

Jak masz taboret to sprawa załatwiona.

Wypadało gby mieć większy wkład, by efektywniej wykorzystać miejsce w garze. W przypadku cięższych piw i dużego zasypu będzie to niezbędne.

 

edit :

a no i nie wiem jak Ty jesteś do elektroniki nastawiony ? Bo to pewnie koszt wykonania podniesie.

Edytowane przez Belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie za nisko umieszczony jest filtr po wyciągnięciu ?

Zbiornika był projektowany na 20l produktu. Testy pokażą. To prototyp.

Projekt był mój, a wykonanie VSOP.

Może się komuś przyda: http://www.vsop.com.pl/

Cena uzależniona jest od wyposażenia osprzętu ustalana indywidualnie. Zbiornik nie jest produktem seryjnym, ale będzie i wtedy podane zostaną ceny. Na razie należy dokonać testów i poprawek. Jak to bywa z prototypami. Tak postanowił VSPO.

Edytowane przez beiot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
a jakie są wielkości warek i wymiarów w orginale ktoś wie ?

Z tego co się dowiedziałem to z 4kg słodu, czyli ok 20l

Kocioł 20 średnicę 40cm wys. całkowitą 60 cm, czyli pewnie ok 50l pojemności tak mi wychodzi

wysokość całkowita tzn od dołu stopek? jaka jest głębokość kotła zewnętrznego?

 

Witam!

Wiecie moze jaki wymiar w oryginalnym braumeister 50L ma wyciagany wklad do slodu i na jakiej wysokosci sa wystajace elementy do zawieszania?

Malt Pipe Dimensions:

20l = 270mm Diameter X 365 Tall

50l Standard = 350mm Diameter X 480 Tall

50l Short = 350mm Diameter X 270 Tall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak rozwiązać filtracje? Przy podniesieniu wkładu filtrującego i spuszczeniu brzeczki będzie ona mętna, szczególnie przy pszeniczniaku. Ja muszę zwracać jakieś 2,5l z powrotem przy wysładzaniu. Do tego pozostaje jeszcze kwestia samego wysładzania, jest to średnio wykonalne przy jednym garze. Trzeba pewnie i tak przeżucać młuto z wkładu filtrującego do wiadra filtracyjnego, albo olać wysładzanie i zadowolić się mniejszą wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.