Skocz do zawartości

BrewTroller


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję stopniowy rozwój browaru wzbogacając o kolejne elementy. Docelowo będę automatyzował kolejne etapy warzenia. Szukałem rozwiązania które byłoby zwarte i miało duże możliwości rozwoju.

 

Wszystkie te właściwości spełnia BrewTroller. Ma bardzo duże możliwości konfiguracji. Przyjazne menu. Wiele modułów rozszerzających funkcjonalność. Aktywną społeczność stale poszerzającą jego możliwości. Otwarty kod pozwalający np. "spolszczyć" sterownik.

 

 

Rozważałem budowę tego sterownika na podstawie dostępnych źródeł, jednak koszty będą wyższe od kupna gotowego modułu lub zestawu do samodzielnego zestawu.

 

Na stronie http://www.oscsys.com/BrewTroller-3.3-1284P.html dostępny jest sterownik (można zamówić jako zmontowany lub jako zestaw do samodzielnego montażu - opcja Assembly u dołu strony)

Wszystkie elementy systemu: http://www.oscsys.com/BrewTroller/

 

Czy ktoś byłby zainteresowany kupnem tego sterownika i/lub innych produktów dostępnych na stronie? Kupując kilka produktów ładnie rozłożą się koszty przesyłki (dla kilku elementów koszty przesyłki od 19$).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym zainteresowany, ale nie mogę na stronie dopatrzeć się kosztów wysyłki do Polski.

Po zarejestrowaniu na stronie, oblicza cenę wysyłki wg podanego adresu. Np.:

https://www.oscsys.com/BrewTroller-3.3-1284P.html - 3szt

https://www.oscsys.com/HERMS-Output-Control.html - 3szt

 

Shipping method

USPS Priority Mail International - 6 - 10 Days $52.50

USPS Priority Mail International Medium Flat Rate Box - 6 - 10 Days $43.45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie zainteresowanie :)

 

Proszę o info, jakie "gadżety" chcieliby koledzy zamówić ze sklepu http://www.oscsys.com. Skompletuję wtedy zamówienie. Dam info co do kosztów.

Jaki termin realizacji byłby dla was zadowalający? Osobiście myślałem do 2 miesięcy, ale może być wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki system można zbudować na Arduino, które też jest na atmelu i kosztuje znacznie mniej.

Co do przekaźników, które tam oferują to powinny pójść na 230v:

* Rated Load = 40A

* Rated Voltage = 90 - 480VAC

* Control Voltage = 3 - 32VDC

* Min ON Voltage = >2.4VDC

* Leakage Current = 3.0mA

* Turn-on time = 10ms

* Turn-off time = 10ns

* LED Showing On/Off Status

* Includes clear plastic terminal cover

 

Moim skromnym zdaniem trochę to drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki system można zbudować na Arduino, które też jest na atmelu i kosztuje znacznie mniej.

Moim skromnym zdaniem trochę to drogie.

Cena za gotową płytkę Brewtroller ze wszystkimi wyjściami i encoderem i gotowym oprogramowaniem (o które tutaj chodzi) jest dokładnie taka sama jak za gołą Arduino Mega (ten sam procesor).

 

Tego systemu NIE da się zastosować na Arduino, ale da się na zmodyfikowanym Sanguino, które i tak nie jest dostępne w Polsce.

 

W każdym razie, nie jest to droższe od Arduino na którym w dodatku nie ma możliwości zainstalowania oprogramowania w wersji od 2 wzwyż.

 

Ja już ten temat przerabiałem (mam Arduino Mega z BT w wersji 1.3, i ładnych paręnaście godzin na polutowanie peryferiów encodera, LCD, czujników oraz modyfikacji oprogramowania pod Arduino, oczywiście wyszło znacznie drożej niż zakupy w Stanach), ty strzelasz trochę na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia tego jakim sprzętem się operuje.

Rzeczywiście brewtroller posiada ogrom funkcji. Pytanie tylko czy wszystkie są potrzebne w browarze jaki posiadasz.

Zgadza się Arduino ma słabszy procek, mniej wyprowadzeń i mniejsza pamięć, ale w zupełności wystarczy do kontroli domowego browaru.

Jeśli i ja na tym zęby połamię to przyznam CI całkowitą rację. Na razie widzę, że można zrobić to taniej.

 

Skoro mi nie wierzysz może czyjeś działające urządzenia przemówią:

http://www.arduino.cc/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1241337653

Edytowane przez przybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie widzę, że można zrobić to taniej.

Zrobić to wiem, że można taniej (zwłaszcza jak jest się hobbystą i ma się trochę gratów w domu), ale nie znalazłem rozwiązania i to w dodatku gotowego dla piwowarstwa, które można kupić taniej.

 

Przypominam, że BT jest opensource i na stronie są dostępne schematy, instrukcje, wykazy części i wszystko można zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przybysh

Jak pisałem w pierwszym poście chcę mieć system którego nie będę musiał zmieniać w trakcie rozbudowy systemu, a moim zdaniem BrewTroller spełnia to założenie.

Oczywiście wszystko można wykonać samodzielnie - przeważnie wychodzi taniej ... gdy nie liczysz własnego czasu ;)

 

 

Pytanie do praktyków zamawiania z USA. Czy czekają mnie jeszcze jakieś koszty, np. celne przy zamówieniu rzędu 300-400$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praktyków zamawiania z USA. Czy czekają mnie jeszcze jakieś koszty, np. celne przy zamówieniu rzędu 300-400$?

Generalnie przesyłki do $150 (wliczając koszta przesyłki) są zwolnione z cła i VAT. Powyżej trzeba płacić. Kiedyś było tak, że paczki pocztowe były sprawdzane wyrywkowo i jeśli na kogoś trafiło, to musiał sam wypełnić papiery dla UC. Teraz tym się zajmuje poczta/firma kurierska, więc raczej na pewno przez cło przejdzie. Nawet jeśli stawka cła jest zero to i tak przyjdzie zapłacić VAT. Liczy się to tak, że od wartości paczki (łącznie z kosztami przesyłki) jest liczone cło, następnie od całości (wartość paczki+koszta przesyłki+cło) jest naliczany VAT. Do tego koszta odprawy celnej (o ile pamiętam, to jakieś 20-30zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się BT jest open source i nawet open hardware:)

HABS również ma swoje schematy i wolno dostępne kody można więc to traktować jako gotowe rozwiązanie dla piwowarstwa domowego:)

Śmiem twierdzić;), że korzystając z BT ;) i tak będziesz hobbystą grzebiącym czy to urządzeniu czy też w kodzie.

 

Nie jestem tutaj żadnym ambasadorem Arduino:)

Pozdrawiam i ciekaw jestem waszych relacji z używania BT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wątek jakoś umarł. Czy ktoś w końcu zamówił BT? Może już ktoś używa tego?

Ja używam oprogramowania BT, nie kupowałem samego sprzętu, zainstalowałem na Arduino Mega, są opisy na forum, trochę w moim warzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.