Skocz do zawartości

walka z lodówką :)


Kasspar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam mały problem z lodówką :). Chce uwarzyć marcowe, mam lodówkę stary radziecki sprzęt ale działa tylko małpa najwyższą temperaturę jaką utrzymuje to 8°C, czy ma ktoś jakiś pomysł jak podnieść temp tak chociaż do 10°C, kombinowałem już z termostatem, wsadzałem nawet kawał styropianu pod taką płytę co chłodzi i nic. A może drożdżom nie zaszkodzi temperatura 8°C i nic nie muszę robić. Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do akwarium/terrarium RT-2C. Tylko taki który załącza lodówkę powyżej ustalonej temperatury.

Używam od około roku i spokojnie mogę polecić. Cena ~70zł.

Dokładnie to RT-2CO W lodówce ma działać odwrotnie, niż RT-2C

Również taki posiadam w kegeratorze i jestem bardzo zadowolony.

 

http://allegro.pl/cyfrowy-termostat-do-chlodzenia-akwarium-rt-2co-i1288732406.html

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to załatwiam termostatem za 25 zł. plus gniazdo, plus kawałek przewodu z wtyczką. Przewód zasilający lodówkę zasilam z gniazda podłączonego pod termostat, którego czujka jest wewnątrz lodówki. A tak to wygląda http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?album=lastup&cat=10832&pos=10 proste tanie i skuteczne.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to załatwiam termostatem za 25 zł. plus gniazdo, plus kawałek przewodu z wtyczką. Przewód zasilający lodówkę zasilam z gniazda podłączonego pod termostat, którego czujka jest wewnątrz lodówki. A tak to wygląda http://www.piwo.org/galeria/displayimage.php?album=lastup&cat=10832&pos=10 proste tanie i skuteczne.:)

Dokładnie, można to zrobić najtańszym możliwym termostatem do CO, ja jadę na starym Eurosterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki , można go ustawić na dogrzewanie i chłodzenie, dodatkowo pełni też rolę termometru i na wyświetlaczu pokazuje aktualną temperaturę. Wadą jest to, że sprzedają go bez obudowy.

W mojej lodówce po 12 godzinach nie zaglądania temperatura zjeżdżała do 4 stopni, przy ustawionym minimalnym chłodzeniu. Termostat uniezależnił mnie całkowicie od warunków zewnętrznych.

Edytowane przez Hasintus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z lodówką - utrzymywała wyłącznie temperaturę ok 0 st C. Problem rozwiązał RT-2C - lodówka jest do niego podłączona, a czujnik temperatury jest przyklejony taśmą w jej wnętrzu.

Wchodzi do niej beczka 50 ltr.

Więcej w moim wątku na browar.biz

:

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=872979#poststop

 

Szczególnie w poście z 23-10-2009

Edytowane przez radekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT-2C - lodówka jest do niego podłączona' date=' a czujnik temperatury jest przyklejony taśmą w jej wnętrzu.[/quote']

Lepszą kontrolę osiągniesz przyklejając czujnik do fermentora.

Pewnie tak, aleczujnik ma tendencję do odklejania się i mógłby nawet 3 tygodnie majtać się w powietrzu jak się odklei (jak byłem na wakacjach to helles sobie stał na cichej bez zaglądania). A po za tym od beczki do brzegu lodówki może będzie max z 7 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder raczej miał na myśli przyklejenie od zewnątrz. Kiedyś poradził mi, żebym przykleił folię bąbelkową i pod nią wcisnął czujnik. Sprawdziłem i super się sprawdza.

Dzięki za rady, ale póki co wszystko działa dobrze i dolniaki wychodzą jak dolniaki - znaczy z temperaturą jest ok. A po za tym obecnie zajmuje się konstruowaniem nowego filtratora z naciętych rurek miedzianych - stary jest ciut mało wydajny. Ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.