Skocz do zawartości

wpływ światła słonecznego na fermentacje i leżakowanie


tomuso

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przelałem drugą warkę na f. cichą.

 

Będzie stało na strychu w temp. 17 stopni.

Na strychu mam dwa okna dachowe i tak zastanawiam się czy światło dzienne będzie miało wpływ na fermentację cichą?

Fermentuje w plastikowych wiadrach z biowinu.

 

Jak później z leżakowaniem? W KEGu brak dostępu światła.

Piwo też mam rozlane do butelek brązowych, czy mogą stać na strychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło racze szkodzi piwu - poza sytuacją kiedy właśnie jest nalane do kufelka - ale i wtedy nie należy go zostawiać zbyt długo na słoneczku :)

Okryj fermentator i butelki czarnym workiem na śmieci z grubej foli albo czymś innym co utrudni dostęp śwatła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z przepastnych zasobów mojej biologicznej wiedzy:

samo światło nie powinno zaszkodzić, chyba, ze Ci się jakies fotosyntetyzujące ustrojstwo zaplęgło, ale nasłonecznienie spowoduje zmianę temperatury i tego już trzeba się strzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to się kojarzy z markami "premium" w zielonych butelkach. Doszło do tego że producenci w pewnym momencie przestali dawać do kartonów wkładki chroniące przed naświetleniem bo klientom się ten skunks podobał i wyróżniał wśród innych piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie o te wyróżnienie z tłumu chodzi. Sam moje piwa trzymam w ciemności, ale jak kupuje w sklepie to często biorę te ze skunksem, bo mają wyraźny aromat :)

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie o te wyróżnienie z tłumu chodzi. Sam moje piwa trzymam w ciemności, ale jak kupuje w sklepie to często biorę te ze skunksem, bo mają wyraźny aromat :)

A możesz powiedzieć co ma tego skunksa w sklepie? Muszę organoleptycznie sprawdzić na czym skunks polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był jakimś łowcą skunksów, ale z tego co zrozumiałem to między innymi piwa w zielonych butelkach, które znacznie różnią się aromatem od swoich odpowiedników w puszkach np. carlsberg, łomża itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.