Skocz do zawartości

Chmiel Angielski


Karalio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, bardzo chce sobie nawarzyć piwa według angielskich receptur i nawet zakupiłem w tym celu fantastyczną książkę z dokładnymi przepisami na ponad sto najpopularniejszych piw z UK. Problem jest jednak taki że jestem początkujący i nie bardzo wiem jak się po Polsku nazywają odpowiedniki niektórych chmieli i aromatów może ktoś pomoże.

Piwo które będę robił to caledonian i belhaven best. A to składniki które muszę znaleźć u nas w kraju i przetłumaczyć.

Z góry dziękują za pomoc, jeśli ktoś szuka jakiegoś ang. przepisu to mogę mu pewnie pomóc z tą książką.

Oto składniki które muszę znaleźć a żeby to zrobić muszę wiedzieć jak się po polsku nazywają:

 

whitebread golding hops ( kwasy alpha 6,4%)

fuggle hops (kwasy A 4,9%)

golding hops ( kwasy A 5,7%)

irish mos jakaś trawa morska ?

styrian golding Hops ( kwasy A 4,5%)

 

no panowie proszę o pomoc i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chmiele te są generalnie dostępne

Zerknij do działu http://www.piwo.org/forum/f6-Sklepy-dla-piwowarow-domowych.html

 

irish moss - mech irlandzki. Również dostępny w Polsce

 

A jakie słody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irish mos to po naszemu mech irlandzki, zmniejsza zmetnienie na zimno a o chmielu masz tu http://www.wiki.piwo.org/index.php/Kategoria:Surowce . Wszystkie nazwy takie same :okey:

 

Edit: Chwilę się spóźniłem ...

Edytowane przez earl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW Panowie , dziękuję za szybką odpowiedź jednak mi nie chodzi o miejsca tylko nazwy bo szukałem na borwamatorze.pl i piwodzieju i maja masę chmieli tylko nie umiem ich dopasować. Czy na tych stronach gdzie dostałem linke ten chmiele będzie miał angielskie nazwy?

słody juz rozgryzłem z grubsza samemu:

Pale malt

black malt

crystal malt

choclate malt

wheat malt

amber malt

 

to są wszystkie słody których chce używać jak na razie do kilku gatunków piwa które chce zrobić. ja wiem że to są pewnie banały dla Was ale ja się właśnie dopiero co zakochałem w tym temacie. podczas pobytu w Szkocji do której pojechałem akurat zgłębiać tajemnice whisky którą się już od jakiegoś czasu zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.