Skocz do zawartości

Ukłony Z Pogórza Przemyskiego.


ogończyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa. Prawda o mojej bytności wśród Was jest taka, że kocham dobre Piwo :) i dostałem na urodziny od Żony (którą również kocham :D ) "zestaw piwowarski". Czyli usprzętowienie i puszkę Lagera firmy Coopers. (Po tym co na razie wyczytałem nie do końca chyba jest to piwo dla mnie bo wolę piwa raczej ciemne i raczej mocno gorzkie ale z chęcią "zadebiutuję" przy Jego (i Waszej, mam nadzieję :D ) pomocy.)

Na razie chodzę koło tego jak koło jeża i im więcej podczytuję o Waszych doświadczeniach tym mam większą tremę przed zaczęciem. Ech, źyzń...

Pozdrawiam i polecam się Waszej życzliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To nie takie trudne, jak by się mogło wydawać. Zwłaszcza brewkit - Coopers zrobił za Ciebie połowę roboty - więc śmiało możesz zaczynać. Powodzenia.

 

Ps.

Zresztą, z takim wsparciem żony...nie ma na co czekać :okey:

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszkę Lagera firmy Coopers. (Po tym co na razie wyczytałem nie do końca chyba jest to piwo dla mnie bo wolę piwa raczej ciemne i raczej mocno gorzkie

Zgaduję, że to puszka zwykła, znaczy taka niecałe 2kg? I w instrukcji pisze, że na 23 litry i dodać kilo cukru?

Zrób tego coopersa z połową wody (jakieś 11 litrów) i nie dodając cukru. Wyjdzie o połowę mniej, ale za to ciemniejsze i nachmielone że hej! :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej sugerował dokupić ekstrakt słodowy WES 1,7 kg np taki:

 

http://www.homebrewing.pl/ekstrakt-slodowy-wes-jasny-17kg-p-16.html

 

lub ciemny, w zależności od tego jaki to brewkit. Możesz z tych dwóch puszek zrobić jakieś 20 - 22 l, bez ryzyka że piwo będzie przechmielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co na to Pani Żona? :okey:

Heh. No właśnie. ;) Mam niejasne wrażenie, że Pani Żona wolałaby chyba rzeczywiście coś delikatniejszego w smaku. Ba! Zdaje mi się również, że ma pewne podstawy do tego, żeby takiego właśnie piwa na początek oczekiwać. No, nic. W każdym razie miło mi Panów powitać i dziękuję za rady. ;) Pobabrałem się intensywnie w tutejszej piaskownicy i plan wykrystalizował mi się następujący: skoro, jak widać, rzeczony Lager Coopersa jest typowym "pierwszym kroczkiem" początkujących piwowarów (bo nie piwoszy, przecież :) ) trzeba ten kroczek uczynić. I niech to będzie "mały krok człowieka i wielki krok..." mojej przygody z piwem. :) Zrobię tego Lagera wg przepisu dodając jedynie zamiast cukru(zgodnie z sugestiami) niechmielony jasny ekstrakt słodowy. Później (jeżeli efekt będzie zadowalający) prawdopodobnie wypróbuję jakiegoś innego brewkita, podczytując jednocześnie o sposobach zacierania.

Słowem zaczynam zabawę w chwili gdy ekstrakt słodowy znajdzie się w moich rękach.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez ogończyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmierzasz dużymi krokami do zacierania to robienie drugiego brewkita nie ma sensu. Drugą warkę albo zacieraj, albo sam nachmiel ekstrakty:

http://www.homebrewing.pl/piwo-ciemne-ale-12st-blg-zestaw-surowcow-p-157.html

Ewentualnie możesz dać więcej chmielu goryczkowego marynki, ale nie przesadź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja witam. Polecam jednak zacieranie i zrób Ciemne wg Jkocurka (któraś z końcowych 40 warki) to żonie na pewno będzie smakować.

A wogóle co to za żona co piwo pije. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.