Jump to content
Sign in to follow this  
ogończyk

Ukłony Z Pogórza Przemyskiego.

Recommended Posts

Witam Państwa. Prawda o mojej bytności wśród Was jest taka, że kocham dobre Piwo :) i dostałem na urodziny od Żony (którą również kocham :D ) "zestaw piwowarski". Czyli usprzętowienie i puszkę Lagera firmy Coopers. (Po tym co na razie wyczytałem nie do końca chyba jest to piwo dla mnie bo wolę piwa raczej ciemne i raczej mocno gorzkie ale z chęcią "zadebiutuję" przy Jego (i Waszej, mam nadzieję :D ) pomocy.)

Na razie chodzę koło tego jak koło jeża i im więcej podczytuję o Waszych doświadczeniach tym mam większą tremę przed zaczęciem. Ech, źyzń...

Pozdrawiam i polecam się Waszej życzliwości.

Witam

To nie takie trudne, jak by się mogło wydawać. Zwłaszcza brewkit - Coopers zrobił za Ciebie połowę roboty - więc śmiało możesz zaczynać. Powodzenia.

Ps.

Zresztą, z takim wsparciem żony...nie ma na co czekać :okey:

Edited by olo333

puszkę Lagera firmy Coopers. (Po tym co na razie wyczytałem nie do końca chyba jest to piwo dla mnie bo wolę piwa raczej ciemne i raczej mocno gorzkie

Zgaduję, że to puszka zwykła, znaczy taka niecałe 2kg? I w instrukcji pisze, że na 23 litry i dodać kilo cukru?

Zrób tego coopersa z połową wody (jakieś 11 litrów) i nie dodając cukru. Wyjdzie o połowę mniej, ale za to ciemniejsze i nachmielone że hej! :okey:

Ja bym raczej sugerował dokupić ekstrakt słodowy WES 1,7 kg np taki:

http://www.homebrewing.pl/ekstrakt-slodowy-wes-jasny-17kg-p-16.html

lub ciemny, w zależności od tego jaki to brewkit. Możesz z tych dwóch puszek zrobić jakieś 20 - 22 l, bez ryzyka że piwo będzie przechmielone.

Możesz z tych dwóch puszek zrobić jakieś 20 - 22 l, bez ryzyka że piwo będzie przechmielone.

Tyle, że:

wolę piwa [...] mocno gorzkie

Tyle, że:
wolę piwa [...] mocno gorzkie

Tylko co na to Pani Żona? :okey:

Nie doczytałem że to lager, w tej sytuacji gdybyś się zdecydował na ekstrakt słodowy to ten jasny.

Tylko co na to Pani Żona? :okey:

Heh. No właśnie. ;) Mam niejasne wrażenie, że Pani Żona wolałaby chyba rzeczywiście coś delikatniejszego w smaku. Ba! Zdaje mi się również, że ma pewne podstawy do tego, żeby takiego właśnie piwa na początek oczekiwać. No, nic. W każdym razie miło mi Panów powitać i dziękuję za rady. ;) Pobabrałem się intensywnie w tutejszej piaskownicy i plan wykrystalizował mi się następujący: skoro, jak widać, rzeczony Lager Coopersa jest typowym "pierwszym kroczkiem" początkujących piwowarów (bo nie piwoszy, przecież :) ) trzeba ten kroczek uczynić. I niech to będzie "mały krok człowieka i wielki krok..." mojej przygody z piwem. :) Zrobię tego Lagera wg przepisu dodając jedynie zamiast cukru(zgodnie z sugestiami) niechmielony jasny ekstrakt słodowy. Później (jeżeli efekt będzie zadowalający) prawdopodobnie wypróbuję jakiegoś innego brewkita, podczytując jednocześnie o sposobach zacierania.

Słowem zaczynam zabawę w chwili gdy ekstrakt słodowy znajdzie się w moich rękach.

Pozdrawiam serdecznie

Edited by ogończyk

Jeżeli zmierzasz dużymi krokami do zacierania to robienie drugiego brewkita nie ma sensu. Drugą warkę albo zacieraj, albo sam nachmiel ekstrakty:

http://www.homebrewing.pl/piwo-ciemne-ale-12st-blg-zestaw-surowcow-p-157.html

Ewentualnie możesz dać więcej chmielu goryczkowego marynki, ale nie przesadź.

I ja witam. Polecam jednak zacieranie i zrób Ciemne wg Jkocurka (któraś z końcowych 40 warki) to żonie na pewno będzie smakować.

A wogóle co to za żona co piwo pije. :cool2:

Witam. Uzupełnij profil. Fajny prezent Ci żona sprawiła