Skocz do zawartości

No2


bubuś

Rekomendowane odpowiedzi

Tak rzeczywiście chodzi o N2O , słyszałem że niektóre browary używają go do nagazowania.

pewnie koledze chodzi o N2O podtlenek azotu, gaz rozweselający.

Rozpuszcza się w wodzie i w tłuszczach, stosowany w syfonach do bitej śmietany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście chodzi o N2O , słyszałem że niektóre browary używają go do nagazowania.
pewnie koledze chodzi o N2O podtlenek azotu' date=' gaz rozweselający.

Rozpuszcza się w wodzie i w tłuszczach, stosowany w syfonach do bitej śmietany[/quote']

Guinness. Półlitrowe puszki są z kapsułką zawierającą azot. Ich patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie tak znowu cyk, trzeba mieć osobną butlę i reduktor, to trochę kosztuje.

 

Poza tym nie gazuje się czystym azotem, on ma za małą rozpuszczalność, tylko częściowo CO2, częściowo azotem.

 

EDIT: 4 sekundy przed josefikiem! :okey:

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po sprawie ' date=' czystego azotu nie posiadam.
Guinness. Półlitrowe puszki są z kapsułką zawierającą azot. Ich patent.

Kupuje się go tak samo jak CO2. Butla i cyk. Butle można wypożyczyć.

Niezupełnie cyk, bo jest potrzebny inny reduktor. Poza tym sedno sprawy to naboje :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście chodzi o N2O , słyszałem że niektóre browary używają go do nagazowania.
pewnie koledze chodzi o N2O podtlenek azotu' date=' gaz rozweselający.

Rozpuszcza się w wodzie i w tłuszczach, stosowany w syfonach do bitej śmietany[/quote']

A: bo zakłóca naturalną kolejność czytania.

Q: dlaczego?

A: odpowiadanie nad cytatami.

Q: co jest najbardziej denerwujące na forach?

Edytowane przez Mumin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, chciałem tylko żeby kolega się nie poddawał tak szybko. Inny reduktor, butla w innym kolorze, a azot ma gdzieś się rozpuszczanie w wodzie. Ba, przy wyższym ciśnieniu nawet się wytrąca. Coś nurkowie wiedzą o tym i muszą mieć mieszankę helową.

 

Zaintrygował mnie temat i google mi doniosły że angielskojęzyczny naród dodaje zamiast N2, tylko N2O do stoutów. Niestety byli tak tym podnieceni, że nie napisali jaki to na smak wpływa, albo z braku czasu nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, chciałem tylko żeby kolega się nie poddawał tak szybko. Inny reduktor, butla w innym kolorze, a azot ma gdzieś się rozpuszczanie w wodzie. Ba, przy wyższym ciśnieniu nawet się wytrąca. Coś nurkowie wiedzą o tym i muszą mieć mieszankę helową.

 

Zaintrygował mnie temat i google mi doniosły że angielskojęzyczny naród dodaje zamiast N2, tylko N2O do stoutów. Niestety byli tak tym podnieceni, że nie napisali jaki to na smak wpływa, albo z braku czasu nie doczytałem.

Z tergo co wiem to smaku nie zmienia , dodatek N2O powoduje zmianę konsystencji piany na bardziej kremową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poddać się nie mam zamiaru. Mam znajomego który ma butlę z N2O z reduktorem. Na początek jednak zrobię mały eksperyment na kegu 5l Nasycę piwo CO2 i dodam 1 nabój N2O. W następnym tygodniu rozlewam ciemne piwo więc można poświęcić jakieś 2l piwa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie temat i google mi doniosły że angielskojęzyczny naród dodaje zamiast N2, tylko N2O do stoutów. Niestety byli tak tym podnieceni, że nie napisali jaki to na smak wpływa, albo z braku czasu nie doczytałem.

To sięgnij u źródła bo tak sie składa że mam wyszynk z mieszanką azotu/co2 :okey:

 

edit

 

poruszając jeszcze temat nurkowania / CMAS **, Rescue Diver/ i rozpuszczania upraszczając to azot rozpuszcza się we tkankach z tym że dużo wolniej niż tlen, stosowanie mieszanek np. Trimix Nitrox gdzie azot zastępowany jest helem ma na celu zredukowanie nasycenia tkanek Azotem które zwiększa za sprawą długiego czasu nurkowania i głębokości.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zaintrygował mnie temat i google mi doniosły że angielskojęzyczny naród dodaje zamiast N2, tylko N2O do stoutów. Niestety byli tak tym podnieceni, że nie napisali jaki to na smak wpływa, albo z braku czasu nie doczytałem.

Kup sobie Guinnessa z widgetem nabój azotowy. Z grubsza piwo smakuje jak odgazowane, a piana jest jak śmietana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.