Skocz do zawartości

Zmieniamy coś w sterowniku?


bolek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a zrobiłeś z kablem tak jak Ci radziłem? (możliwie krótki USB najlepiej z ferrytem)

jeszcze nie, bo mi się przeciąga sprawa z laptopem, jak już go będę miał i nadal się będzie wieszać to pomyślę :) Na razie muszę nosić pudło :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

jak mocujecie kapilare w garach/kegach ? normalnie przez otwór na nakrętkę z podkładkami ? Gwint od sondy jest mosiężny przecież.

Druga sprawa to czy ma ktoś instrukcję do nowej wersji, bo instrukcję którą ja dostałem to jest do jakiejś innej chyba starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam mufę wspawano (kwasuwka) a soda z mosiądzu. I to w miarę dobre rozwiązane. Do uszczelnienia używam teflonu. Jak bym nie miał mufy tylko z drugiej strony nakrętkę. To przecież można gwint przekręcić w mosiądzu aby dobrze uszczelnić. Jak teraz bym robił to bym zamówił sodę w kwasuwce z mufą. Tylko ja u siebie muszę do gotowania chmielu odkręcać sodę. A później przykręcam s powrotem. Oglądaj zięcia w mojej galerii i poczytaj zapiski.

 

Jak jeszcze w naczyniu nic nie robiłeś. To zamów lepiej sondę w kwasuwce z mufą. A później mufę wspawaj.

Zawsze lepiej odkręcić sondę. A do uszczelnienia wystarczy taśma teflonowa.

 

A co chcesz ustawić w sterowniku ? Jaki sterownik ?

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mam zamówić sondę z kwasówki? sterownik kupiłem od hombrewing.pl (bolecki). Płytka ma układ inny niż na zdjęciach na stronie czy w instrukcji. Niby można wydedukować podłączenie, ale wolałbym mieć pewność szczególnie jeśli chodzi o podłączenie grzałek (2x 1750W 230V)

bolek

 

sondę znalazłem u Pamela:

http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/czujniki-temperatury/10-sonda-nierdzewna-18-cala.html

 

jest jakaś różnica w sondzie DS1820 (Pamel) a DS18b20 (Bolecki)?

Edytowane przez Andre356
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.