Skocz do zawartości

Sklep- Poznań?


JaxDraken

Rekomendowane odpowiedzi

Producent bliżej nieznany

Najpewniej Biowin z wątku: http://www.piwo.org/topic/9969-biowin-drozdze-piwowarskie/

 

Dodatkowo można zakupić słód w poznańskiej słodowni Optima

To, że Optima nie prowadzi działań marketingowo - reklamowych wśród detalicznych odbiorców poprzez fora internetowe zadziwia mnie silnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Optima nie prowadzi działań marketingowo - reklamowych wśród detalicznych odbiorców poprzez fora internetowe zadziwia mnie silnie.

 

Nie wiem czy byłeś w środku w słodowni, ale tam czas zatrzymał się w PRL ;) design stronki internetowej też chyba pamięta początki internetu ;) Ale najważniejsze że mają tani, dobry słód - i tak zrobili postęp bo kiedyś był tylko pilzneński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej Biowin z wątku: http://www.piwo.org/...ze-piwowarskie/

Tak, to są te, lecz i tak się z nimi zaznajomię z ciekawości i z racji, że banku drożdżaków jeszcze nie uruchomiłem.

 

najważniejsze że mają tani, dobry słód - i tak zrobili postęp bo kiedyś był tylko pilzneński

 

Owszem, od jakiegoś, dłuższego czasu na słód nie ma co narzekać :) co na początku sprzedaży detalicznej często nie wyglądało zachęcająco (sporo niepożądanych ciał w słodzie), a czasem można było się nawet przestraszyć. Do szczęścia przydałby się jeszcze monach albo wiedeński, ale obecna oferta i tak daje już spore możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

W sklepie na ul. Wronieckiej są od jakiegoś czasu dostępne drożdże: górniaki i dolniaki, cena ok 5zł, producent bliżej nieznany - ale w sytuacjach kryzysowych mogą być zbawieniem. Jutro lub w środę zamieszczę o nich jakieś informację.

 

 

Byłem ostatnio to tylko do wina. Słabo u nich z zaopatrzeniem a i ceny takie że ho ho (fermentator za ok 50zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie wie ktoś może, gdzie w Poznaniu kupię jakiś środek do dezynfekcji fermentorów? Skończyło mi sie oxi, a nie będę specjalnie za przesyłkę płacił dodatkowo.

Gdzieś coś dostanę na miejscu? Szukałem też despreju po całym Poznaniu i nigdzie niczego podobnego nawet nie mają. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ok, dzieki. Mam jeszcze pytanie odnosnie reduktora osadow, czy dostane takowy gdziesz w poznaniu? Bo niestety, nie zauwazylem, ze nie jest zawarty w rozszerzonym minibrowarze, a zal mi pieniazkow na przesylke :/

I czy jest on niezbedny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dostane takowy gdziesz w poznaniu

W sumie całą gamę sprzętów Bio Winu w cenach niższych niż w Bio Winie (!), możesz dostać w http://www.jhm.pl/ na Głogowskiej 253

Ja najpierw sprawdzałem na ich allegro, mejlowo dopytywałem o dostępność na miejscu i podjeżdżałem osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziekuje za pomoc ;)

Garnek wydaje sie bardzo fajny, tym bardziej, ze jego duza srednica, bedzie idealnie zakrywac oba palniki na kuchence, tylko czy wlasnie taki szeroki i niski garnek, nie jest przeszkoda w jakiejs fazie warzenia piwa? Dzisiaj robie swoja pierwsza warke piwa (na pozyczonym garnku), stad te pytania.

 

 

@edit.

niestety brak pokrywy do tego garnka :(

Edytowane przez Tajwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.