Skocz do zawartości

Zestaw mobilny do Kegów 19L - cornelius keg co2 charger


tomuso

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pompka rowerowa dmucha CO2?

Ale na logikę to jest realne. Jeżeli keg opróżnimy szybko 1-2 dni to może być dmuchane powietrze. Piwo ten czas wytrzyma.

Są teraz do kupienia czy wynajęcia schładzarki do piwa, które nie potrzebują butli CO2. Dmuchają powietrze do kega, a piwo jest schładzane przez ochłodzoną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne źle się zrozumieliśmy - chodziło mi o pompkę na CO2 (kosztują już od 22zł z nabojem 16g). Problemem byłoby tylko połaczenie z wężykiem.

Szczerze to nawet nie wiedziałem, że są takie pompki. Ale jak to policzyć to koszta są zbyt wysokie. Chyba lżej będzie zabrać butlę 1-2 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś rozważał zastosowanie pompki do roweru jako chargera Co2?

Nie' date=' bo to wyjątkowo głupie.[/quote']

Panowie, przecież w sprzedaży są pompki na powietrze atmosferyczne tzw. piknik do standardowych kegów czy też pompki sprzedawane przez BA do beczułek 5l. Zastosowanie pompki rowerowej to wg. mnie b. dobry pomysł. Jak napisał wena, jeśli wypijemy piwo w miarę szybko (wg. mnie w przeciągu tygodnia) i podłączymy taką pompkę szczelnie to czemu nie?!

Teraz może się narażę ale co mi tam:

Po dość długim już użytkowaniu kegeratora, czy też wszelakich przenośnych systemów wyszynku (jeden sezon) mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić że zakażenie piwa w kegu przy minimalnych środkach ostrożności jest właściwie prawie niemożliwe przy wyszynku piwa nawet przez 4 mięce. Mały kurs wad piwa mam za już za sobą wiec wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś rozważał zastosowanie pompki do roweru jako chargera Co2?

Nie' date=' bo to wyjątkowo głupie.[/quote']

Panowie, przecież w sprzedaży są pompki na powietrze atmosferyczne tzw. piknik do standardowych kegów czy też pompki sprzedawane przez BA do beczułek 5l. Zastosowanie pompki rowerowej to wg. mnie b. dobry pomysł. Jak napisał wena, jeśli wypijemy piwo w miarę szybko (wg. mnie w przeciągu tygodnia) i podłączymy taką pompkę szczelnie to czemu nie?!

Teraz może się narażę ale co mi tam:

Po dość długim już użytkowaniu kegeratora, czy też wszelakich przenośnych systemów wyszynku (jeden sezon) mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić że zakażenie piwa w kegu przy minimalnych środkach ostrożności jest właściwie prawie niemożliwe przy wyszynku piwa nawet przez 4 mięce. Mały kurs wad piwa mam za już za sobą wiec wiem co piszę.

Pompka jak pompka. Pytanie skąd ona będzie zasysać CO2? A drugie dość kłopotliwe, jak ją podłączyć. Pompa rowerowa zasysa gaz tylną częścią, a wtłacza przednią. O ile do przedniej podłączyć wężyk i załatwione, to do tylnej jakoś to czarno widzę. Chyba że moja wyobraźnia jest dość... ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jak pompka. Pytanie skąd ona będzie zasysać CO2? A drugie dość kłopotliwe, jak ją podłączyć. Pompa rowerowa zasysa gaz tylną częścią, a wtłacza przednią. O ile do przedniej podłączyć wężyk i załatwione, to do tylnej jakoś to czarno widzę. Chyba że moja wyobraźnia jest dość... ograniczona.

Pisząc o pompce do roweru nie myślałem o podłączeniu do niej CO2 bo to faktycznie byłoby kłopotliwe. Przecież wygodniej podłączyć zwykłą małą butlę lub kupić ten charger.

Przecież można użyć powietrza atmosferycznego do wypchnięcia piwa. W ciągu kilku dni piwo się nie zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jak pompka. Pytanie skąd ona będzie zasysać CO2? A drugie dość kłopotliwe' date=' jak ją podłączyć. Pompa rowerowa zasysa gaz tylną częścią, a wtłacza przednią. O ile do przedniej podłączyć wężyk i załatwione, to do tylnej jakoś to czarno widzę. Chyba że moja wyobraźnia jest dość... ograniczona.[/quote']

Pisząc o pompce do roweru nie myślałem o podłączeniu do niej CO2 bo to faktycznie byłoby kłopotliwe. Przecież wygodniej podłączyć zwykłą małą butlę lub kupić ten charger.

Przecież można użyć powietrza atmosferycznego do wypchnięcia piwa. W ciągu kilku dni piwo się nie zepsuje.

Po kilku dniach piwo nieschłodzone może po prostu skwaśnieć. To jest aż 20% tlenu. Dlatego koncerniaki dosypują kwasu askorbinowego żeby nie utleniało się i nie zmieniało smaku

A taka pompka spoko.... tylko trzeba szybko pić. :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bombicka CO2 600 g: (~60 zł)

 

http://eshop.lindr.cz/prislusenstvi-1/tlakovani/redukcni-ventily/bombicka-co2-600g-0050.html

http://eshop.lindr.cz/prislusenstvi-1/tlakovani/redukcni-ventily/bombicka-co2-600g-kompletni-sestava.html

 

Trochę drogo, bo jest jednorazowa i potrzebuje specjalny reduktor, ale rozwiązanie eleganckie i lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile takie 600cm3 ( około ) powinno wystarczyć?

 

pzdr

flood

Jest jeszcze bombicka CO2 600 g: (~60 zł)

 

http://eshop.lindr.cz/prislusenstvi-1/tlakovani/redukcni-ventily/bombicka-co2-600g-0050.html

http://eshop.lindr.cz/prislusenstvi-1/tlakovani/redukcni-ventily/bombicka-co2-600g-kompletni-sestava.html

 

Trochę drogo' date=' bo jest jednorazowa i potrzebuje specjalny reduktor, ale rozwiązanie eleganckie i lekkie.[/quote']

Podobna jaką ja proponowałem tylko "moja ' wielokrotnego użytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Postanowiłem odświeżyć ten wątek, ponieważ zakupiłem pompkę rowerową na CO2 i zastosowałem do wypychania piwa z kega Cornelius - może to kogoś zainteresuje.

Pompka za 22zł + przesyłka na allegro (27zł) firmy SigmaSport (najtańsza, ale firma znana). W komplecie jeden nabój 16g. Podłaczenie wężyka bardzo proste - wystarczy rozkręcić standardowy króciec do szybkozłączki i wkręcić do pompki (jak na zdjęciu - uszczelka w pompce trzyma ciśnienie). Dokupiłem do tego naboje 12g do karabinków (od 1 do 2zł za sztukę na allegro) - są mniejsze ale wystarczy podkładka oraz uszczelnienie po bokach (aby wycentrować nabój). Do jednego kega wystarczają 3-4sztuki.

Należy uważać, aby nie odkręcić zaworu gdy złączka nie jest podłaczona do kega - rozerwany wężyk (o dziwo nie puściło na mocowaniach).

Myślę, że jest to dosyć tani i "mobilny" sposób na piknikowe opróżnianie kega.

Pozdrawiam

Edytowane przez TMspoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

odświeżam temat , :)

przeczytawszy: http://www.piwo.org/topic/8505-z-kega-leci-sama-piana/

zastanawiam sie czy małe ciśnienie wyszynku z pompki rowerowej - małe, na pewno mniejsze niż to w kegu nie spowodowało lania tylko piany?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.