Skocz do zawartości

Mazowieckie zakończenie sezonu piwowarskiego


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Luty się kończy, czas finalizować sprawę.

 

Spotkanie odbędzie się w ośrodku Exploris w Urlach-Borzymach nad Liwcem, na 98% w dniach 20-22 maja (piątek, sobota, niedziela). Te pozostałe 2% to szansa zmiany terminu, jeżeli większej ilości osób ten termin nie będzie odpowiadał.

 

Noclegi są w domkach 4- i 5-osobowych, w każdym domku są 2 oddzielne sypialnie, salonik, kuchnia z jadalnią i łazienka. Koszt noclegów to 130zł od osoby. W związku z tym, że istnieją pewne możliwości negocjacji rabatu (i zamierzam z nich skorzystać :beer:), dzieci do 12 lat - bezpłatnie. Uwaga, podana cena za noclegi obowiązuje tylko w tym terminie, w innym terminie cena będzie musiała być ustalona ponownie.

 

Niestety, ośrodek nie ma własnej kuchni/restauracji, a firma cateringowa przywożąca posiłki do ośrodka zaproponowała mi cenę 20zł od osoby za śniadanie, więc raczej opcja zorganizowanych śniadań na miejscu odpada. W każdym domku jest dobrze wyposażony aneks kuchenny (kuchenka, lodówka, naczynia, zastawa, sztućce), więc nie zostaniemy o głodzie. Istnieje jeszcze jedna opcja awaryjna na posiłki (w pobliskiej restauracji Pod Lipami), ale to muszę załatwić na miejscu, więc poinformuję was o wynikach później.

 

Link do strony ośrodka - w najbliższych dniach przejadę się tam i zrobię trochę więcej zdjęć.

 

Myślę że pewnym plusem jest możliwość dojechania do Urli pociągiem z dworca Warszawa Wileńska. :)

 

I teraz proszę dopisywać do listy kto chętny, ile osób pełnopłatnych, ile dzieci do lat 12 i ewentualną propozycję innego terminu, jeżeli 20-22 maja nie pasuje:

 

- zgoda, 2 osoby, 1 dziecko

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spotkanie odbędzie się w ośrodku Exploris w Urlach-Borzymach nad Liwcem, na 98% w dniach 20-22 maja (piątek, sobota, niedziela).

Ja niestety odpadam w tym terminie. :beer: Generalnie można mnie chyba skreslić z majowej imprezy, bo oprócz tej, mam jeszcze jedną komunię, a nie znam jeszcze terminu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ok. Teraz tylko drobny dylemat na który zlot jechać. Do elroya 600km, do zgody 40km, o czerwcowym Żywcu nawet nie piszę. U elroya większa ekipa i piękne tereny, u zgody więcej piwowarów z którymi można współpracować na co dzień. Hmm... muszę się zastanowić. A jednak dobrze że wstrzymałem się z zapisem na zlot piwo.org. Może jednak zrobić mazowieckie otwarcie sezonu 2011/2012, a nie zakończenie teraz. Mamy co najmniej trzy terminy imprez w trzy miesiące, nakładających się nie liczę. Na pewno będą jakieś kompromisy, no chyba że ktoś ma full wolnego czasu. A tak poza rozważaniem, to znalazłeś zgoda fajny ośrodek, przynajmniej ze zdjęć wygląda zachęcająco.

Edytowane przez havran1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunista!

hehe' date=' przyganiał kocioł garnkowi. :D :D[/quote']

Przełożyłem termin, poukładałem po swojemu więc wyglądałoby to tak:

 

3. Infam (2 osoby, 3 dzieci - co jakiś wyjazd to jedno dziecko więcej :-)))

 

Oby nie było niespodzianki, grypka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podsumowując to co mamy do tej pory:

 

- zgoda, 2 + 1

- coder, 1 (?)

- Wiktor, 1 (?)

- Infam, 2 + 3

- Hasintus, 1 (?)

- radekam 1 (?)

 

Havran1, z Węgrowa do Urli nie masz daleko, no a do Wisły to nie wypada nie pojechać... Więc jak dla mnie to nie ma dylematu, trzeba jechać i tu i tam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podsumowując to co mamy do tej pory:

 

- zgoda, 2 + 1

- coder, 1 (?)

- Wiktor, 1 (?)

- Infam, 2 + 3

- Hasintus, 1 (?)

- radekam 1 (?)

 

Havran1, z Węgrowa do Urli nie masz daleko, no a do Wisły to nie wypada nie pojechać... Więc jak dla mnie to nie ma dylematu, trzeba jechać i tu i tam. ;)

Namówiłeś mnie ;).Oczywiście, że będę i tu i tam ;)

Jeśli chodzi o zestaw to pewnie 2+2.

 

Wygląda na to, że mam najbliżej. W początkowych postach proponowane było wspólne warzenie, jakby temat nie umarł to mogę zabrać jakiś podstawowy sprzęt. Mam na myśli oczywiście komplet sprzętu do warzenia. Taboret, butla, garnek ok. 20l, wiadro do filtracji ew. chłodnica.

Edytowane przez havran1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety spóźniłem się z rezerwacją - w ośrodku w Urlach będzie jakaś impreza integracyjna i został im tylko 1 domek 4os. i 1 domek 5os, więc w takiej sytuacji nastąpiła zmiana planów.

 

Miejscem gdzie odbędzie się spotkanie będzie ośrodek jeździecki Stajnia U Macieja we wsi Seroczyn-Kolonia koło Sterdyni. Co się zmieni (oprócz samego miejsca):

 

* cena za noclegi wynosi 70zł bez wyżywienia lub 140zł z pełnym wyżywieniem

* dzieci do 2 lat bezpłatnie, od 2 do 7 lat 50% ceny

* ośrodek dysponuje 11 łóżkami "pełnowymiarowymi", dla dzieci jest możliwość dostawienia łóżek rozkładanych

* dojazd środkami komunikacji publicznej z Warszawy będzie nieco utrudniony - trzeba dojechać pociągiem do Małkini, tam będą czekały podwody

 

I teraz co do opcji wyżywienia...

 

W związku z tym, że możemy mieć darmowe wyżywienie w bliskiej okolicy, proponuję żebyśmy ewentualnie wzięli tylko śniadania, lub nawet zrezygnowali z tego. Już wyjaśniam o co chodzi.

 

To jest wieś, w której mamy naszą letnią rezydencję. Wraz z żoną i teściem możemy przygotować posiłki dla wszystkich (łącznie z przegryzkami dla dzieci w ciągu dnia). Wyobrażam to sobie tak, że 140zł za mnie i moją żonę (+ ew. 70zł za moją córkę, gdyby miało nie wystarczyć) będzie przeznaczone na wyżywienie. Obejmie to kolację w piątek, śniadanie + obiad + kolację w sobotę i śniadanie + wczesny obiad w niedzielę. Mój teść świetnie gotuje i mogę ręczyć za jego zdolności kulinarne. :)

 

Atrakcje dodatkowe - jazda konna.

 

Mapka sugerowanego dojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak, dla mnie jest to obojętne gdzie się spotkamy. Tylko dziś napomknąłem o zlocie znajomemu, który raczkuje co prawda w piwowarstwie ale bardzo się zapalił do uczestnictwa w zlocie. Co prawda niczego w swoim życiu nie uwarzył i raczej jest teoretykiem ale od czegoś musi zacząć. Przy tej ilości łóżek to raczej już się nie wciśnie, no cóż zdam mu szczegółową relacją i zaproszę na indywidualny pokaz warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść się waha, czy da radę przygotować jedzenia dla takiej licznej kompanii, więc żeby go nie obciążać jednak proponuję rozważyć opcję z wyżywieniem.

 

Co do sobotniego warzenia, to oczywiście świetny pomysł, ale muszę się dowiedzieć, czy będzie tam odpowiednie miejsce. Wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Ze sprzętu będzie potrzebny taboret z butlą - garnek mogę przywieźć mój, chłodnic im więcej tym większe prawdopodobieństwo, że którąś uda się podłączyć.

 

Rozmawiałem z właścicielem i mamy rezerwację "na gębę" (czego się nie robi dla sąsiada :)). Nie ma potrzeby wpłacać żadnych zaliczek - kto przyjedzie, ten zapłaci na miejscu.

 

W przyszły weekend jadę zawieźć piwo na leżakowanie do Sterdyni, więc przy okazji podjadę na Kolonię i zrobię trochę więcej zdjęć ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho widzę że impreza przesuwa się w stronę Siedlec.

A swoją drogą Sterdyń to piękna okolica. Rodzinne strony mojego dziadka i taty.

W bezpośredniej okolicy do obejrzenia jest gorzelnia w Paulinowie (nieczynna).

A w promieniu kilkudziesięciu kilometrów:

- Pałac w Korczewie

- Drohiczyn (miasto koronacyjne) z licznymi kościołami, cerkwią i pięknym widokiem ze skarpy

- Ciechanowiec (fajny skansen z żywymi zwierzętami)

- Węgrów i Liw

- Treblinka (dla ludzi o mocnych nerwach)

 

Szczerze polecam tą okolicę.

No i postaram się przyjechać z piwkiem, a w razie potrzeby z klamotami do warzenia.

Edytowane przez radekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na weekend z właścicielem, zrobię parę zdjęć pokoi.

 

Co do warzenia, to niestety nie ma tam osłoniętego miejsca z niepalną podłogą - jest albo osłonięte, albo z niepalnym podłożem, więc albo coś podłożymy pod taboret w altanie albo zmontujemy parawanik na polepie przy ognisku. Jeżeli ktoś ma pomysły, to poproszę o inspirację, bo nie warzyłem jeszcze na taborecie i nie wiem co będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.