Skocz do zawartości

kwas mlekowy - gdzie kupić?


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj tutaj:

http://piwodziej.pl/80_kwas_mlekowy_Vinoferm_100ml-267.html

 

Edit: sorry, produkt jest na stronie, ale nie zauważyłem że u nich też "W magazynie:brak" :)

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas w kiszonej kapuście powstaje w wyniku fermentacji mlekowej i na pewno przy okazji użycia soku zaszczepił bym sobie brzeczkę bakteriami.

Chociaż jakby był użyty podczas zacierania to może coś by z tego było, ale co, kto to wie ? :beer:

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Chciałbym kupić jako dodatek do piwa, i uzyskać coś w stylu redsa jabłkowego gdzie podany jest w składzie. Jaki mam użyć kwas słaby lepszy np. 30% czy 80% lepszy?

Nie miałem "tego" w ręku, ale kwasem mlekowym w składzie jestem zdziwiony. Zadbaj raczej o kwas jabłkowy (malic acid) albo chociaż o kwas cytrynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kwas mlekowy jest powszechnie używany przez browary do regulacji pH zacieru. Producentem czystego spożywczego kw. ml. jest bodajże firma Purac, a dystrybutorem w Polsce firma Brenntag. Jednak wątpię czy mogą to sprzedać indywidualnym odbiorcom ze względu na BHP, a minimalna ilość to pewnie ze 30 l. czyli na około 10 000 domowych warek. Jak dla mnie to na około 333 lata.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem czystego spożywczego kw. ml. jest bodajże firma Purac, a dystrybutorem w Polsce firma Brenntag. Jednak wątpię czy mogą to sprzedać indywidualnym odbiorcom ze względu na BHP, a minimalna ilość to pewnie ze 30 l.

Parę tygodni temu kupiłem 2L kwasu mlekowego (2 x 1L) w "Chemii Rzeszów". Producent kwasu Chempur.

Sklep sprowadził go specjalnie dla mnie, bez problemu. Czekałem coś koło 4 dni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.