Skocz do zawartości

Weizen - Browar Cornelius - jak uwarzyć ?


Mati3333

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie zasmakowało mi to piwo (zresztą nie tylko mi) i chciałbym wyprodukować podobne...piłem kilka rodzajów piw pszenicznych ale żadne nie podchodziło mi tak jak to ... czy ktoś wyprodukował coś podobnego ? ... zastanawia mnie słodki smak tego piwa (jak go uzyskać ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszeniczniaki chałupniczo wychodzą bardzo dobre. Podstawą są odpowiednie drożdże. To one decydują w dużej mierze o efekcie końcowym. Możesz użyć drożdży płynnych, ewentualnie, jeśli lubisz sporty ekstremalne, to możesz kupić kilka Corneliusów i spróbować z nich odzyskać drożdże. Ktoś ostatnio opisywał jak to zrobić. W skrócie: zostawić w każdym resztkę piwa, wymieszać z osadem i przelać każdą resztkę do wysterylizowanego naczynia. Z tego przygotować starter o odpowiedniej pojemności. Warunek: piwo musi być relatywnie świeże, by były w nim jeszcze jakieś sprawne drożdżaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszeniczniaki chałupniczo wychodzą bardzo dobre. Podstawą są odpowiednie drożdże. To one decydują w dużej mierze o efekcie końcowym. Możesz użyć drożdży płynnych, ewentualnie, jeśli lubisz sporty ekstremalne, to możesz kupić kilka Corneliusów i spróbować z nich odzyskać drożdże. Ktoś ostatnio opisywał jak to zrobić. W skrócie: zostawić w każdym resztkę piwa, wymieszać z osadem i przelać każdą resztkę do wysterylizowanego naczynia. Z tego przygotować starter o odpowiedniej pojemności. Warunek: piwo musi być relatywnie świeże, by były w nim jeszcze jakieś sprawne drożdżaki.

Czy w corneliusach są żywe drożdże? Coś mi sie zawało że Czes kiedyś szukał i nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Cornelius Weizen to taki mało pszeniczniak, z takim stylowym to nie ma wiele wspólnego - ostatnio nie stwierdziłem w nim bananów ni goździków, jedynie kwaskowatość ze słodkim finiszem. Żonie smakował, ale stwierdziła że moje lepsze.

 

Jakbym chciał coś takiego zrobić, to wziąłbym drożdże do pszeniczniaków, ale nie 3068 ani podobne, raczej 3333, bez przerwy ferulikowej, zacieranie 25+35 i fermentowane raczej chłodno niż ciepło żeby bananów było jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to wyglądać mniej więcej tak ;

 

zasyp:

- 2kg pilzneński

- 2kg pszeniczny

 

- 10g lubelski

 

- wyeast 3333

 

zacieranie:

25' - 61-63°C

35' - 71-73°C

 

gotowanie (90') :

90' - 10g lubelski

 

fermentacja:

burzliwa - 18 - 19°C

cicha - 18 - 19°C

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że ten przyciężki smak Corneliusa można uzyskać dodatkiem słodu melanoidynowego.

ile należałoby go dodać ?

Przy czym Corneliusa dawno nie piłem.

ja piłem jakiś rok temu i nie smakował mi zbytnio - był jakiś taki mdły

więc albo mi się gusta zmieniły, albo coś pokombinowali z recepturą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacieranie:

25' - 61-63°C

35' - 71-73°C

 

gotowanie (90') :

90' - 10g lubelski

 

fermentacja:

burzliwa - 18 - 19°C

cicha - 18 - 19°C

Od tego bym zaczął, tylko może nawet zacieranie 20+40, żeby było słodko. Albo jak Kopyr proponuje, można spróbować ze słodem melanoidynowym, 200g zamiast pilzneńskiego, żeby nie wyszło zbyt ciemne. I fermentacja najzimniej jak drożdże wyrabiają, tak z 17°C. Bez cichej, bo nie ma potrzeby klarować.

 

Wydaje mi się, że będziesz pionierem w reverse-engineeringu tego piwa, bo lepsze pszenice się robi celując w styl, niż w Corneliusa. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszeniczniaki chałupniczo wychodzą bardzo dobre. Podstawą są odpowiednie drożdże. To one decydują w dużej mierze o efekcie końcowym. Możesz użyć drożdży płynnych, ewentualnie, jeśli lubisz sporty ekstremalne, to możesz kupić kilka Corneliusów i spróbować z nich odzyskać drożdże

Tu bym się nie zgodził - trudno zrobić rasowego weizena w domu. Zawsze czegoś brakuje w smaku, a to przechmielone, a to a tamto...

Do refermentacji w butelce używa się zazwyczaj innych drożdży, niż do fermentacji - często jakichś dolniaków.

 

można spróbować ze słodem melanoidynowym, 200g zamiast pilzneńskiego

Tu chyba za dużo - proponuję 50-100g.

Cornelius nie jest najlepszym weizenem wg. mnie. Popróbuj tez innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować ze słodem melanoidynowym' date=' 200g zamiast pilzneńskiego[/quote']

Tu chyba za dużo - proponuję 50-100g.

Cornelius nie jest najlepszym weizenem wg. mnie. Popróbuj tez innych.

Ano, właśnie to sugerowałem. Łatwiej trafić w styl, niż w nieudaną podróbkę. :beer:

 

Tu bym się nie zgodził - trudno zrobić rasowego weizena w domu. Zawsze czegoś brakuje w smaku, a to przechmielone, a to a tamto...

Tu bym się nie zgodził, 2 zrobiłem w tym roku, oba rasowe i wcale nie było trudno. Dobre drożdże, ostrożnie z chmielem i wychodzą. Wręcz wydaje mi się, że przy dobrym przygotowaniu trudno jest takiego pszeniczniaka zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

pozwolę się podpiąć pod ten wątek gdyż nie chce zakładać nowego:) a dotyczy tego samego piwa ale sprawa jest odwrotna czyli jak nie uzyskać aż tak nie dobrego piwa jak Cornelius ;)(w moim odczuciu i porównaniu do piwa z bierhalle w sumie to dla tego postanowiłem uwarzyć to piwo)

Ale teraz przejdźmy do meritum :)

Piłem w Bierhalle Weizen-a i Mi bardzo smakował, zamówiłem słody(gotowy zestaw z HB) na taki rodzaj piwka i dziś na próbę kupiłem piwo Corneliusa Weizen i muszę stwierdzić iż był mało pijalny..

Ktoś może doradzić co zrobić że by niemieć tak mocnego posmaku bananowego?

Piwo było aż mdłe i obawiam się że jak moje wyjdzie takie to będzie Mi ciężko je wypić.. ;)

Pierwsza myśl że to piwo za słodkie i postanowiłem wydłużyć przerwę w 62 do 35 minut aby piwo było bardziej wytrawne..

Dobrze kombinuje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.