Skocz do zawartości

No to ładnie dałem ciała.....


Prynt

Rekomendowane odpowiedzi

Ale strzeliłem lola...

 

Zaplanowałem 5 warek pod rząd na czerwiec, by mieć dużo piwka na wakacje. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że..... jednym z tych piwek jest monachijskie ciemne, które okazało się piwem dolnej fermentacji! Słód jest już ześrutowany, więc czekać mogę najwyżej do połowy sierpnia.

 

Nie pytajcie, jak ja to zrobiłem...

 

Tak więc co radzicie? Fermentować w temperaturze 20 stopni (tyle mam w najniższym punkcie mojego domu, w najcieplejszym momencie dnia 21') zamiast zalecanych 12-14 i modlić się, by było zdatne do picia? :ble: (logika wskazuje mi, że w takiej sytuacji byłoby to po prostu piwo górnej fermentacji) Czy wstawić pod prysznic i trzymać to w zimnej wodzie, wymieniając ją co parę godzin? (produkcja lodu niestety odpada, mam za mały zamrażalnik) Choć wydaje mi się niestety, że 14 stopni i tak nie utrzymam w ten sposób.

 

Jak zawsze dzięki za pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentuj na gornych. Bedziesz mial cos na ksztalt brown ale.

O prysznicu zapomnij. Sprawdz sobie temp zimnej wody w kranie. Pewnie sie zdziwisz. :ble:

I nie przejmuj sie tym, ze slod jest zesrutowany. Spokojnie moze lezec dluzej, byle w suchym miejscu. Spokojnie wytrzyma do pazdziernika.

Sorry za brak polskich liter.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość n-krzychu

Jest taki styl piwa - California Lager, na dolniakach lecz w teperaturze drożdży fermentacji górnej, Nie próbowałem ani oryginału, ani go zrobić. Jak jesteś odważny to możesz spróbować. Myślę że będzie dobre. No ale ja wolę piwa górnej fermentacji. A przypominan sobie - kolega Andrzej takie popełnił - calkiem dobre było - no ale to moje prywatne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki styl piwa - California Lager, na dolniakach lecz w teperaturze drożdży fermentacji górnej, .

To jest dobry pomysl, ale jedyny klopot z tym jest taki ze wtedy potrzebujesz kupic specjalne drozdze California Lager, a temp. fermentacji tych drozdzy jest 14-20° C, czyli nizsza niz typowych ales.

Drozdze jakich bys potrzebowal do tego piwa to White Labs WLP810 San Francisco Lager Yeast, lub Wyeast California Lager 2112.

 

http://www.wyeastlab.com/com_b_yeaststrain_detail.cfm?ID=131

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.