Jump to content
Sign in to follow this  
Shooter

Beer Tools

Recommended Posts

Poszukuję bibliotek(i) z polskimi surowcami do programu Beer Tools. Szczególnie interesują mnie produkty dostępne w popularnych sklepach internetowych. Może Elroy coś masz? ;)

Jak zakupić licencję tego programu?

Z surowcami nie pomoge, ale mam BeerToolsa ktorego nie uzywam (przerzucilem sie na BrewMate - lepsza ergonomia imho oraz pare innych drobiazgow) Zapewne jest to niezgodne z umowa, ale chetnie odsprzedam licencje za pol ceny :-)

Poza tym - da sie w nim im/eksportowac wlasne skladniki?

156ekaa.jpg

Planowana warka 40l, przy 8g/l glukozy = 320g

Dlaczego Beer Tools przy glukozie przelicza 4g/l ? Po skorygowaniu do 5 wyszło 327,7 g.

Czy jest tu ważne osiągane nagazowanie (domyślne 2.5) ?

Nie używałem tego programu, ale wydaje mi się, że jak zmienisz na inne nagazowanie i odznaczysz lock , to zmieni Ci automatycznie ilość na jeden litr.

Tworzę instrukcję do tego programu.

Do pobrania z wrzuty:

http://w146.wrzuta.pl/plik/1fOgkfKnqea/beer_tools_instrukcja

Używających i chcących używać zapraszam do pobierania. Proszę o sugestie i komentarze, oraz pomoc w jej rozwoju.

Myślę, że ten program może być pomocny dla wielu piwowarów.

[edit] Instrukcja powstała przy pomocy kolegi josefik, który zachęcił mnie do tego programu i udzielił pomocy i rad.:beer:

Edited by Shooter

Chyba wszystkie mają możliwość wyboru systemu jednostek metrycznych (litry/gramy/°P). Tyle, że sam program nie jest po polsku.

BeerSmith podobno da się już spolszczyć w wersji 2.0, ale prawdę mówiąc przyzwyczaiłem się do tego że jest po angielsku i jakoś mnie nie goni do tłumaczenia (nie wspominając, że 2.0 jest dla mnie gorsze od 1.4, bo nie uruchamia się na linuksie pod Wine).

Chyba wszystkie mają możliwość wyboru systemu jednostek metrycznych (litry/gramy/°P). Tyle, że sam program nie jest po polsku.

BeerSmith podobno da się już spolszczyć w wersji 2.0, ale prawdę mówiąc przyzwyczaiłem się do tego że jest po angielsku i jakoś mnie nie goni do tłumaczenia (nie wspominając, że 2.0 jest dla mnie gorsze od 1.4, bo nie uruchamia się na linuksie pod Wine).

A tego nie wiedziałem, bo komp na linuxie stoi na dole i nikt nie kwapi się by go odpalić.

(nie wspominając, że 2.0 jest dla mnie gorsze od 1.4, bo nie uruchamia się na linuksie pod Wine).

dobrze wiedzieć, bo jak dla mnie to 2.0 będzie bezużyteczny