Skocz do zawartości

no to sie zalatwilem :)


sebpa

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj robilem dwa starterki, jeden do tripla Wyeast 3787 Trappist High Gravity 50 ml a drugi do pszeniczniaka Wyeast 3056 Bavarian Wheat 50 ml

 

i teraz nie wiem ktory starter jest ktory, nie jestem pewien na 100% :(

 

generalnie wiem w ktorym sloiku jest ktory jesli chodzi o kolejnosc, bo 1-go wlewalem do sloika 2L, a drugiego do dwoch sloikow po 1L. Niemniej teraz nie jestem pewien w jakiej kolejnosci je robilem...

 

tak to jest jak sie robi cos w pol snie o 2 w nocy myslac ze sie bedzie pamietalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie wiem jak jest z Bavarian wheat ale moje weihenstephany w starterze miały zapach po prostu 'piwa pszenicznego". Żaden inny starter tak nie pachniał. Więc jeśli to są podobne drożdże to myślę, że jest duża szansa, że dasz rade odróżnic je po zapachu. W kazdym razie powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro takie podobne to moze wyjdzie fajny pszeniczniak w razie pomylki, gorzej chyba bedzie z triplem

 

poki co wygladaja podobnie jesli chodzi o klarownosc,

 

jest roznica natomiast w delikatnych babeluniach ktore sie unosza i tworza delikatne oczka piany na powierzchni jednego z nich, bardzo malo i bardzo drobne ale sa

 

generalnie to by potwierdzalo moje dotychczasowe przypuszczenia, ze tam gdzie pianka jest triplowy dzordz, byly swiezsze wiec moze z wieksza ochota sie wziely za prace

 

w tym drugim w ktorym stawiam ze sa pszeniczne nie zaobserwowalem poki co takich piankowych oczek, drozdze te sa z poczatku 2010, wiec sporo starsze, moze wiecej czasu potrzebuja na rozkrecenie sie?

 

(starter pszeniczny byl 3 dni wczesniej nastawiony niz THG, a mimo to startery znalazly sie wczoraj w tym samym punkcie napecznienia, co by potwierdzalo wieksza aktywnosc THG)

Edytowane przez sebpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.