Skocz do zawartości

problem z kapslownicą


mani20

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chyba myślałem o tej tańszej.... Grifo za 90zł a heavy 150 !!!!

 

 

jak się nimi pracuje i tak naprawdę czym się różnią no poza wyglądem

Tak, bo Heavy ma przekładnie, co ułatwia zakapslowanie, oraz cięższą i stabilniejszą konstrukcję. Oboma zakapslujesz, ale pamiętaj, że stołowa zabierze Ci więcej miejsca. No i bez stabilnego przymocowania do podłoża się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja greta nie daje rady z butelkami z wysokim kołnierzem, ale nie urywa szyjek. Kupiłem na alledrogo ręczną kapslownicę metalową i sprawuje się nieźle. Kolega kupił i jemu nie dociska kapsli...

 

Więc może wydaj trochę kasy i kup stołową, bo to loteria co się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bez stabilnego przymocowania do podłoża się nie obejdzie.

no co Pan powie nie wiedziałem. A kilkaset butelek zakapslowane, bez montażu do podłoża i szarpania się.

 

Polecam stołową, to nowa jakość życia. Podobnie jak automat do otwierania bramy. Kupisz sobie i nie wiesz jak mogłeś bez tego żyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bez stabilnego przymocowania do podłoża się nie obejdzie.

no co Pan powie nie wiedziałem. A kilkaset butelek zakapslowane' date=' bez montażu do podłoża i szarpania się.[/quote']

Nie wiem, mi to jakoś nie szło. Może kwestia wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam przymocowanej i sprawnie idzie. Jedyny problem był taki, że w naszej sztuce środek gumowej podstawki nie jest w osi głowicy. Ciężko było ustawić dobrze butelkę. Problem rozwiązaliśmy podkładając taką śliską deseczkę. Butelkę stawiamy na deseczce, opuszczamy głowicę, a butelka sama się ustawia. Jak będę w Bielsku, to zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez greta urywala szyjki, kupilem za rada piwowara Zgody z aledrogo zwykla metalowa i z nia nic nie urwalem. Chodzi moze ciut bardziej ciezko, ale w przeciwienstwie do grety ma oblozone tworzywem elementy ktore wchodza pod kolnierz butelki.

 

niemniej i ona posiada minusy, dosyc trudno schodzi z kapsli bo zakapslowaniu,

a druga rzecz to przy butelkach z wysokim kolnierzem dwa wybrane przeciwlegle zabki tak jakby bardziej odstaja, niz wszystkie pozostale, niemniej wydaje sie ze to nie ma wplywu na jakosc zakapslowania.

 

 

w przyszlym roku na pewno bede kupowal stolowa, bo kapslowanie to jedyny moment kiedy mi rece opadaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham moją GRETĘ kapsluje wszystko co chcę prawie całe 180 warek i nadal jest sprawna prawie jak ja.

Mam już stołową i wysokie szyjki kapsluję stołową conajmnie od 10 warek. Ale niskie dalej będę kapslował GRETĄ bo ona jest świetna. Chyba miałem szczęście przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam przymocowanej i sprawnie idzie. Jedyny problem był taki, że w naszej sztuce środek gumowej podstawki nie jest w osi głowicy. Ciężko było ustawić dobrze butelkę.

Zawsze trzymam butelkę jedną ręką, a drugą kręcę - idzie tak szybko, że nie ma sensu stawiać i centrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zacięcie majsterkowicza można zrobić taniej.

Pod warunkiem że się już ma ten statyw. Bo jak trzeba go kupić to nie wiem czy wiele taniej. O ile w ogóle.

Bywają w lidlu. Przy czym z poprzednich dyskusji wynikało, że są dwa rodzaje - z dłuższą i krótszą rurą. Do wszystkich butelek nadaje się ta z dłuższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć moja Greta dobrze kapslowała butelki po Żywcu (0,5l) i butelki NRW to jednak kupiłem GRIFO stołową... kapslowanie butelek Żywiec 0,33l bez problemu (na GRECIE kilka razy skruszony kołnierz) i butelek po Mastnym (na GRECIE jedna stłuczona szyjka).

Stołowa GRIFO bez problemu kapsluje wszystko. Luxus, wygoda.... pewność. :):D:)

Moim zdaniem przy niewielkich poziomach produkcyjnych (jedna warka w miesiącu) nie ma sensu kupować Heavy Duty.

Kapslownice przymocowałem dwoma wkrętami do płyty wiórowej i stoi stabilnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.