Skocz do zawartości

Robiłem piwo wyszło Wino


Bartkii

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jest przełom,

Po 2 tyg. od butelkowania otworzyłem mojego Munich Dunkela 12°Blg i musze przyznać super jest, Może mogło być więcej gazu ale już jest niezłe...następne IRA po tyg. od butelkowania jest bardzo dobre....czy ze mną jest coś nie tak? że mi piwo smakuje po tygodniu...porównując do tego daremnego brew-kita to ojeju ale różnica jak te piwa po miesiącu mają być jeszcze lepsze to jaaaaa zacieranie "JEST SUPER" martwi mnie jedynie brak piany. Znaczy jak naleje z góry to spoko na dwa palce piana ino po minucie lub dwóch znika ale jak po ściance to piany brak ale dobrze gazuje...to co robię nie tak?

Edytowane przez Bartkii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam podobnie, chociaż bardziej szampan niż piwo:(

Ale mam pytanie, czy ktoś z Trójmiasta może mnie uraczyć jednym browarkiem własnej roboty? Jak mi wyjdzie to się zrewanżuję.

Nie ma problemu, zapraszam na Ujeścisko po flaszeczkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przełom,

Po 2 tyg. od butelkowania otworzyłem mojego Munich Dunkela 12°Blg i musze przyznać super jest, Morze mogło być więcej gazu ale już jest niezłe...następne IRA po tyg. od butelkowania jest bardzo dobre....czy ze mną jest coś nie tak? że mi piwo smakuje po tygodniu...porównując do tego daremnego brew-kita to ojeju ale różnica jak te piwa po miesiącu mają być jeszcze lepsze to jaaaaa zacieranie "JEST SUPER" martwi mnie jedynie brak piany. Znaczy jak naleje z góry to spoko na dwa palce piana ino po minucie lub dwóch znika ale jak po ściance to piany brak ale dobrze gazuje...to co robię nie tak?

Generalnie za pianę odpowiadają białka - i o ile dobrze kojarzę takie średniej długości. Niektórzy zalecają robić przerwę białkową żeby uzyskać odpowiednie łańcuchy białka, ale chyba najprościej (sprawdziłem) dodawać trochę słodu pszenicznego do piwa (ok 5% powinno styknąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za pianę odpowiadają białka - i o ile dobrze kojarzę takie średniej długości. Niektórzy zalecają robić przerwę białkową żeby uzyskać odpowiednie łańcuchy białka, ale chyba najprościej (sprawdziłem) dodawać trochę słodu pszenicznego do piwa (ok 5% powinno styknąć).

Jak to pomoże to zrobię ale w tym zacierze pominąłem.

Edytowane przez Bartkii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.