Skocz do zawartości

Pierwsze koty za płoty


DeeCann

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się ... moment degustacji.

Jako pierwsze poszedł pilsner lager, wszak z brewkit'a ... ale własne :) Kolor się zgadza, smak wyborny, piana gęsta i w miarę stała, troszkę zbyt mętne jak na pilsnera ale jak na pierwszy raz jest OK ( skoro pilsner nawet mojej szanownej małżonce smakował no to musi być dobre ... chyba że z litości to mówiła :) )

Z pomocą paru osób z forum ( podziękowania dla bielok'a i coder'a .. i innych ;) ) jakoś ten pierwszy raz się udał, wczoraj po porannych dywagacjach odnośnie "osadów z zatoki meksykańskiej" do butelek poszła pszenica ( stanęło na 180g glukozy ... pożyjemy zobaczymy ), a dzisiaj na burzliwą idzie bursztyn.

I znów dzień spędzony w "garach" :smilies:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!!! Zapytam tylko jaki to dokłądnie brew kit , Coopers jak się domyślam. Będzie lepszy po dłuższym leżakowaniu w piwnicy... :smilies:

Pozdrawiam !!

 

p.s. myli mnie to pilsner-lager. To pilsner czy lager ??

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!!! Zapytam tylko jaki to dokłądnie brew kit , Coopers jak się domyślam. Będzie lepszy po dłuższym leżakowaniu w piwnicy... :)

Pozdrawiam !!

 

p.s. myli mnie to pilsner-lager. To pilsner czy lager ??

Brewmaker. Z tym leżakowaniem to jak najbardziej się zgadza, ale wiadomo, spróbować kiedyś trzeba :smilies:

A z tym pilsner lagerem to też łamigówke na początku miałem, ale niestety tak to nazwali :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Brewmaker jest jakąś tańszą marką Muntons'a... więc musi być dobry. Ja Muntonsa mam zamiar wypróbować. Na razie w kolejce czekają European Lager i Pilsner Coopersa. Temperatury zaczynają być odpowiednie.... bo dolną fermentację zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.